Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 2.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Jestem pod wielkim wrażeniem...

 

I nasuwa mi się pytanie(i to nie jedno):

 

1.Replika AK74 od VFC kupiona przez Ciebie Konraddzie była kupiona w Polsce jako nowy produkt VFC ?(To ma wpływ na cenę ,bo jeśli tak to sama konwersja na Beryla to około 750-800 zł,a jeśli dałeś za replikę np.1300 zł to automatycznie cena skacze do góry i to sporo :) )

 

2.Rozumiem że w grę wchodzą tylko repliki ze stałymi kolbami? (Np. AKS-74 Boya sie nie nada[Co z tego że każdy Chińczyk będzie zły...])

 

3.Robiłeś go według własnego przepisu? I jak bardzo rozbudowany warsztat potrzeba?

 

Liczę na wyrozumiałość...

 

Pozdrawiam

Hajdi

 

P.S. Przeźroczysty magazynek do Beryla :)

Link to post
Share on other sites

Jestem pod wielkim wrażeniem...

 

I nasuwa mi się pytanie(i to nie jedno):

 

1.Replika AK74 od VFC kupiona przez Ciebie Konraddzie była kupiona w Polsce jako nowy produkt VFC ?(To ma wpływ na cenę ,bo jeśli tak to sama konwersja na Beryla to około 750-800 zł,a jeśli dałeś za replikę np.1300 zł to automatycznie cena skacze do góry i to sporo :) )

 

2.Rozumiem że w grę wchodzą tylko repliki ze stałymi kolbami? (Np. AKS-74 Boya sie nie nada[Co z tego że każdy Chińczyk będzie zły...])

 

3.Robiłeś go według własnego przepisu? I jak bardzo rozbudowany warsztat potrzeba?

 

Liczę na wyrozumiałość...

 

Pozdrawiam

Hajdi

 

P.S. Przeźroczysty magazynek do Beryla :)

 

 

punkt 1 - tak to była nowa replika dokładnie ta z tego sklepu:

http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=2124

 

punkt 2 - chodzi o to żeby zakończenie tyłu body było proste ( mniej roboty )

 

punkt 3 - przeskalowałem zdjęcie Beryla do wymiarów 1:1, wyliczyłem ile muszę przedłużyć lufę ( ale to trzeba mieć kompensator ognia ), lufa się łączy w podstawie muszki + zakołkowana i się trzyma. Robiłem go u kolegi bo nie posiadam imadła, po prostu narzędzia do szlifowania i cięcia metalu jak elektryczne i ręczne.

 

Ale jak chce się mieć Beryla to nic nie stanie na przeszkodzie by go zrobić :killer:

 

jeszcze czeka mnie praca nad pewnymi detalami ale to po nowym Roku - wiadomo święta idą a wcześniej Mikołaj jest :-F

 

PS

moja pomyłka jak dociąć kolbę jest w poście nr. 103 w/w tematu

Edited by konradd
Link to post
Share on other sites

A czy mógł bym prosić dokładną listę części i narzędzi potrzebnych to wykonania repliki wraz z cenami ? Na PW oczywiście żeby nie śmiecić ;)

 

I rozumiem że lufę nie tylko musimy przedłużyć ale i z drugiej strony skrócić tak ? Ile cm ma ona od początku w podstawie szczerbinki aż do tłumika płomienia?

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Hajdi, ale przecież konradd wszystko ci napisał skąd wziąć wymiary jak je "przeliczyć" - chciał byś mieć wszystko podane na tacy.

Do tego narzędzia... no troche wyobraźni pewnie piłka do metalu pare brzeszczotów, może jakiś "diaks" z kamykami ściernymi albo poprostu pilniki do metalu i w czym problem?

Link to post
Share on other sites

Taki pomysł wpadł mi go głowy przed chwilą:

1. wypiłować w łuskach zdekowanych naboi otwór

2. załadować maga tymi nabojami

3. w powstały otwór w łuskach wstawić rurkę ze sprężyną wypychającą kulki

Może tak powstać real lub low. Ale to tylko pomysł. Na razie nie mam zamiaru go realizować. Jakby co, poświadczycie, że to mój wynalazek. Udzielam bezpłatnej licencji, pod warunkiem wykonywania dla siebie ;-).

magvi0.th.jpg

Link to post
Share on other sites

Taki pomysł wpadł mi go głowy przed chwilą:

1. wypiłować w łuskach zdekowanych naboi otwór

2. załadować maga tymi nabojami

...

 

Dobrze kombinujesz, ale w koncepcji jest pewien problem - to magazynek dwurzędowy, więc trzeba by raczej ponacinać łuski z boków. Rurka będzie musiała mieć spręzynę - a tę trzebaby jakoś zamocować. Mocowanie jej (i dół rurki w ogóle) to kolejny problem - na dnie magazynka jest przecież popychacz naboi i sprężyna... to też trzebaby nawiercić...

 

Z mojego punktu widzenia (czyli leniwego :P ) chyba jednak najlepszą drogą jest wypatroszenie lowcapa od G36....

Link to post
Share on other sites

Zgadzam się z Tobą. To tylko koncepcja. Popychacz można zablokować w dolnym położeniu za pomosą dyskretnych bolców. Konstrukcja "rurki nie powinna przysporzyć kłopotów - jakieś części z innego maga. Można spiłować bok łuski nieco szerzej, bo z boku magazynka i tak tego nie będzie widać.

P.S. Ładny ten Kałaszek z Allegro :ok:

Link to post
Share on other sites

 

Poza tym czym Ty chciałeś mnie urazić ? Wszystkie uwagi niosące coś ze sobą są cenne.

 

Ja?

A co do Lowa... Można zastosować rurkę zagiętą. Poza tym mniejsza pojemność zbliżona do oryginało zwiększa realizm zabawy. A chyba o to nam chodzi.

Przypomniała mi się scenka z pastiszu filmów typu Rambo, gdzie główny bohater strzela z M60 bez taśmy amunicyjnej, a pod koniec strzelania stoi po pachy w stercie łusek. To coś jak Hi Cap. (spokojnie - sam używam Hi)

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

W tej chwili mamy już parę replik z metal body i składanymi kolbami, w których od biedy można by użyć mechanizm składania, a zmienić tylko ramę kolby.

 

Cyma raczej się nie nada, ponieważ korpus jest z plastiku, a straci on swoją wytrzymałość po takich operacjach z nacinaniem w tylnej części. Ktoś to co prawda już zrobił, i należałoby się jego zapytać jak to wyszło. Ale wątpie w trafność tego pomysłu.

 

Myślę, że lepiej po prostu kupić full metal AK74 do takiej przeróbki.

Edited by madjong
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...