Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[FOTKI] Jak sie kamuflujecie?


Recommended Posts

  • Replies 489
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Genialna kolorystyka icon_biggrin.gif jak uzyskałeś ten efekt??

 

czuję się zaszczycony pochwałą od autora, moim zdaniem, najlepszego ghillie na tym forum:)

 

Taki efekt uzyskałem bardzo prosto. Najpierw poprzywiązywałem jutę, i polską siatkę maskującą wg uznania, a gdy już całe plecy ręce i nogi były pokryte, wziąłem spray i zacząłem malować, z pamięci. Tzn tak jak pamiętam, że wygląda wiosna (bo zima jest). Takie malowanie pozwala na zaburzenie kolorystyki farbowanej kolorem naturalnej juty. Tylko warstwa wierzchnia jest pomalowana. Do tego farbowanie sprayem pozwala na dobranie intensywności koloru.

 

 

Może się wydawać za jasne, ale to kwestia zdjęcia. Normalnie jest trochę ciemniejsze. Jeśli się okaże że jest oczo rypne to zakopię to w ziemi...

Link to post
Share on other sites

#frozenfish

 

Nie ma co oceniać wyglądu ghiellie tylko jak zostało zrobione. Ja Ci powiem, że Twoje ghiellie wygląda zaje...fajnie tyle, że w lesie iglastym będzie do dupy. Każde ghiellie jest inne bo wszędzie jest inny las.

 

Te jest dobre na wiosnę/wczesną jesień. W lato/zimę sobie w tym nie pobiegasz ;)

 

P.S Co to jest za tłumik dźwięku ? xd

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

No cóż Fotograf niestety zrobił słabe zdjęcia. Na razie daje te:

 

Moje drugie ghillie

 

213ce7a96f.jpeg

 

a44a24ad3f.jpeg

 

I niestety oznaczenie mnie trochę nie kamuflowało ale jaki leżałem wśród traw było ok.

 

I pierwsze

 

9025f0ef94.jpeg

 

(małe)

114.jpg

Edited by Stefek
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 2 months later...

Witajcie.

Oto moje ghillie. Proszę o opinie i powiedzcie co mogę zrobić z kolorystyką aby bardziej się to przyjmowało do otoczenia o ile już nie jest źle.

( przepraszam za zdjęcia w ogródku aktualnie mam problem z dotarciem do jakiegoś lasu/ łąki )

p1020545p.jpg

p1020542j.jpgp1020541s.jpg

Edited by Chochoł
Link to post
Share on other sites

Na moje farsz trochę za długi (sugeruję się np. prawym rękawem) i trochę go jeszcze mało. Będzie przeszkadzał w czołganiu. Co do kolorów, to się wstrzymam, bo nie wiem w jakim terenie będziesz go używał. Wrzuć jakieś zdjęcia z akcji, jak będziesz miał.

 

Zrób kąpiel błotną, to kolory się troszkę polepszą i farsz przyjmie nieco lepsze kształty.

Edited by Gasparzinho
Link to post
Share on other sites

To ja się podzielę doświadczeniami z mieszaniem kolorów:

Na początku chcąc uzyskać barwę pośrednią z dwóch barwników (ciemny i jasny), wymieszałem je w proporcji 50:50, ale kolor wyszedł dokładnie taki sam jak ten ciemniejszy.

Za drugim razem dodałem cały jasny i stopniowo (naprawdę śladowe ilości) dodawałem troszeczkę ciemnego. Wyszedł kolor taki, jak chciałem.

Bardzo łatwo jest kolor przyciemnić, rozjaśnianie u mnie wyszło z marnym skutkiem.

 

W sumie z mieszaniem zieleni z żółcią wolałbym najpierw pokombinować (czego dać więcej)

Edited by Gasparzinho
Link to post
Share on other sites

Więc tak mieszanie kolorów to podstawa uzyskania dobrej barwy , proporcje robimy na oko , ważnym czynnikiem jest także ilość barwionego farszu i ilość wody.

na ok 10l 2 barwniki khaki i pół torebki czarnego lub brązu.

Robiłem wszystko na oko więc nie mam jakiegoś ustalonego przepisu.

Czasem po prostu farbowałem 10l 1 barwnikiem suszyłem patrzyłem jak wygląda i farbowałem dalej.

Zgniłą zieleń uzyskałem z barwnika ciemna zieleń ( turkusowy:/ ) dodając ciemnych barwników np czarego lub Olivki.

Reszty dokona matka natura podczas bitwy:).

 

Co do jasnego ghillie , jakiego koloru masz jute ??

Jaki kolor chcesz uzyskać ?/

 

 

7b405fc8491981bemed.jpg

Edited by SPAWACZ85
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...