Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[FOTKI] Jak sie kamuflujecie?


Recommended Posts

  • Replies 489
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Zwykle robię to sam i nie trwa to więcej niż 5 minut

Taaaaa, powiedz mi jak to zrobiłeś leżąc na brzuchu, i zasypując się suchymi liśćmi, chyba ,że masz je na ghilaku na stałe , jeśli tak to super, a jeśli nie to chłopie jesteś mistrzem świata akrobatyki, wyłamanych stawów itd, chętnie zobaczę live jak to robisz, zasypując się tak dokładnie...

:bialaflaga:

 

https://picasaweb.google.com/104048955108149462466/Snajper

Zapraszam do oglądania, komentowania oraz oceniania.

Zdjęcia nie są mojego autorstwa, dane fotografa są na zdjęciu.

Wiem rękawiczki do kupienia, już jadą do mnie kurierem.

Jeżeli weterani "homemade" Ghillie Suit chcą powiedzieć coś dodatkowo, to proszę o kontakt na PW.

Pozdrawiam

Zwróć uwagę na maskowanie broni, w terenie każdy szczegół ma znaczenie, ostatnio mój spotter stwierdził ,że mam doskonałe maskowanie i znikam w lesie, jednak żółte znaczki na podeszwach butów, aż świeciły w lesie, i z tyłu były jak tarcze strzeleckie... mały szczegół, a psuł cały efekt.

 

qubas91 masz jakieś zdjecie typu na "stojąco" ;D ;D

 

Redrad może każdy powinien mieć takiego co by pomagał w kamuflażu :hahaha: :hahaha:

 

Spoko , bardzo często jak mamy czas na przygotowanie zasadzki pomaga mi w maskowaniu spotter, np. nakrywając suchymi gałęziami itd. , patent z liśćmi też mamy przerobiony , szczególnie skuteczne maskowanie, gdy położysz się w leju, rowie, dole na zboczu wzniesienia, a ktoś przysypie Ciebie liśćmi... ,no ale sam bym sobie nie poradził ;-)

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

Moje ghille:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9352ee17138948bb.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ef7cf3792ad79f70.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/4b397f8b549f28bb.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/4c764ec95ed98496.html

 

 

Jest to moje pierwsze ghille i w zasadzie nieskończone bo brakuje im jeszcze spodni.

Oglądajcie, komentujcie i oceniajcie, jestem otwarty na wszelkie uwagi :)

Link to post
Share on other sites

Na 99% gdyby takie pokrętło leżało w trawie, Ba! Nawet cała luneta, to byś się o nią zabił, a jej nie zauważył.

Jak się strzela ze ślepymi to pewnie tak ... w zimowym camo w zeszłym roku z odległości około 35 metrów zostałem wyjęty przez gościa któremu nie pasowało czarne kółko fi 40 flasz kila - reszta była biała i w gałązkach.

Link to post
Share on other sites

Na 99% gdyby takie pokrętło leżało w trawie, Ba! Nawet cała luneta, to byś się o nią zabił, a jej nie zauważył.

Luneta może i nie, ale cały karabin ze strzelcem już łatwiej dojrzeć.

Choć są wyjątki, które wykrywa się metodą "nożną".

Link to post
Share on other sites
  • 5 weeks later...

Po pierwsze drodzy koledzy nauczcie się rozróżniać stroje maskujące gdyż jest to podstawowy błąd. Mianowicie Ghillie Suit zawiera materiał maskujący jedynie na tylnej częsci ubrania / kombinezona. A Bush Rag zawiera maskowanie na całym stroju. Poza tym Dobry Ghillie suit nawet nie przeciągany po chaszczach i błocie może już dobrze maskować.

 

Trzecia sprawa to sam Farsz. Tak naprawdę my robiąc nasze stroje staramy się zrobić to dużo lepiej niż realnie gdyż sami wiemy że przeciętny snajper na wojnie nie zbliża się do celu bliżej niż na 300m, a naszych airsoftowych realiach ghillie przystosowujemy do odległości znacznie mniejszych nie większych jak 100m jak nie 80m.

 

Pozdrawiam Chochoł

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Dzięki :) bierzesz dratwę igłe do dratwy mydło nożyczki i najpierw rysujesz sobie mydłem na kombinezonie/mundurze linie ja robie miej więcej w 10 centymetrowych odstępach od jednej krawędzi do drugiej :) i przyszywasz tak dtatwą pasy w sęsie tekie wbijasz igłe w jednym miejscu póśniej przeskakujesz 3-5cm i wbijasz w natępnym miejscu ja robie w jednym punkcie dwa razy i pęk i do następnego punktu. jak juz naszyjesz no to przyczepiasz jute moje wiązki juty są tak 40 cm na plecach nogawkach i karku na rękawach powoli je zbiejszam do nadgarstków a tak samo na głowie do jej czubka tak żeby stały. przywiązuje standardowo przeplatam przez oczko dratwy zginam w połowie i rąbię pęk i styka. długość też możesz regulować przywiązójąc gróbszą wiązke (wtedy ją skracasz) lub chudszą ale bardziej gęsto (wtedy ją wydłużasz) ważne żeby była niewielka różnica długiści albo stopniowo zmieniana wtedy wygląda to naturalnie :)

Edited by haldir15
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...