Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

W tym minimi [...] mam zawieszenie trzypunktowe z padem na velcro.

Świetna sprawa - dwupunktowe przy tym wysiada.

Gratuluję zadowolenia z siebie. Nie wiem czy wiesz ale zawieszenie trzypunktowe stosowane przy broni zasilanej taśmą (zwłaszcza w układzie zachodnim czyli lewostronnym) nie jest najmądrzejszym pomysłem bo prowadzić może do zacięć. Inną ciekawą koncepcją jaką pokazałeś jest mocowanie pasa za pomocą paracordu do regulatora gazowego - po pierwsze w normalnej broni paracord stopiłby się się dosyć szybko, po drugie mocowanie pasa do elementu który otwieramy przy wymianie lufy to też karkołomna koncepcja. Miało być pro a wyszło śmiesznie.

 

Poducha na rzepie to dobry plan, ale pasy do broni ciężkiej właściwie wyłącznie 2pkt.

Edited by Foka
Link to post
Share on other sites

Gratuluję zadowolenia z siebie. Nie wiem czy wiesz ale zawieszenie trzypunktowe stosowane przy broni zasilanej taśmą (zwłaszcza w układzie zachodnim czyli lewostronnym) nie jest najmądrzejszym pomysłem bo prowadzić może do zacięć. Inną ciekawą koncepcją jaką pokazałeś jest mocowanie pasa za pomocą paracordu do regulatora gazowego - po pierwsze w normalnej broni paracord stopiłby się się dosyć szybko, po drugie mocowanie pasa do elementu który otwieramy przy wymianie lufy to też karkołomna koncepcja. Miało być pro a wyszło śmiesznie.

 

Poducha na rzepie to dobry plan, ale pasy do broni ciężkiej właściwie wyłącznie 2pkt.

 

Daruj sobie swoje mądrości, muszę Cię zmartwić ale ja to wiem. Takie zawieszenie przystosowałem, bo jest znacznie wygodniejsze od 2 pkt, a replika ani nie jest zasilana z taśmy ani rura gazowa się nie nagrzewa. Twoje zastrzeżenia są śmieszne.

Link to post
Share on other sites

.....Takie zawieszenie przystosowałem, bo jest znacznie wygodniejsze od 2 pkt, a replika ani nie jest zasilana z taśmy ani rura gazowa się nie nagrzewa. Twoje zastrzeżenia są śmieszne.

 

Nie zgodze się. 2 pkt do cięzkich klamek sa lepsze . Może w CQB 3 pkt robi lepiej bo szybciej zmienisz ramie ale własnie ze względu na puchę nie jest to dobre rozwiązanie sprawdziłem oba ;-)

 

inna sprawa że jak wiążesz do rury gazowej to jest to tak samo bez sensowne jak ubieranie się w jeansy i adidasy, albo jakbyś zamontował karabinek za chwyt tylni....jak coś robimy a ma to wyglądać to róbmy to do końca ..takie moje zdanie

Link to post
Share on other sites
  • 6 years later...

Odświeżam. Temat trochę stary, ale problem jest na czasie i może komuś przypadkiem pomogę w wyborze.

Jakoś tak się złożyło, że sprzedałem M249 razem z pasem zrobionym z szelki od ALICE i do PKM musialem używać różnorakich rozwiązań.

Po wklepaniu w google frazy "zawieszenie do M249" bardzo często pojawia się potworek tego typu http://www.taiwangun...9-olive-8fields

Nie polecam - pianka w "poduszce" jest bardzo miękka. Nie wiem jak w przypadku lżejszych KM-ów, ale po obciążeniu tego paska ponad 9kg PK cały ciężar spoczywa nylonowej taśmie która przechodzi przez środek pasa, bo pianka zbyt łatwo się odkształca i w efekcie nie jest to wcale wygodniejsze od zwykłego pasa od AK/AKM (którego w PK również miałem)

 

Istnieje koszerny pas do PKM, ale nie jest on szczególnie rewelacyjny, bo tak naprawdę to jest zwykły pas AKM z dodanym kawałkiem skóry z trzema szlufkami http://i134.photobuc...e/PKM/pkm_a.jpg

 

Pas z szelki alice, jako prowizorka, był naprawdę niezły, ale osobiście w pasku tego typu nie odpowiada mi jedna rzacz - nie jest dwustronny. W sensie przy zakładaniu na ramię trzeba zwracać uwagę żeby comfort pad był zwrócony w stronę ciała, a ja nie lubię zwracać uwagi na takie pierdoły.

 

Jakiś czas semu na gf były dostępne zawieszenia Pantac(do M249), cena około 80 zł, więc był tani w porównaniu do pro pasków np. Vickersa za 80USD http://ep.yimg.com/a...aw-sling-15.jpg

Zawieszenie Pantaca na półce sklepowej wygląda tak http://www.pantacgea...m249-sling.html

Jednak żeby zamontować go do PK coś tam trzeba usunąć i coś dodać, ale to będzie na fotkach poniżej. Pasek ogólnie jest bardzo dobry, do szycia nie mam zastrzeżeń. Jest dwustronny, więc obojętnie jak go założę, to jest ok. Pianka w comfort-padzie jest odpowiednio sztywna i amortyzuje całą szerokością.

Jedyne co mi się nie podoba to standardowe zaczepy pasa - sa z jakiegoś stopu amelinium (na pewno nie stal bo magnesem wymacałem). Nie jestem przekonany do takiego materiału w tym miejscu. Mnie ten problem i tak nie dotyczy, bo nawet gdybym chciał korzystać z tych klamer w PKM, to nie jestem w stanie; jednak niesmak pozostaje.

 

Taśmy 38mm (1,5"), comfordpad wymiary 47 x 6,5 cm. Kolor jest bardziej musztardowy, niż to wygląda na fotkach.

Jak dla mnie to w tej cenie warto. Po usunięciu niepewnych elemntów otrzymałem solidne zawieszenie, które nawet z Pekaśką sobie radzi :icon_smile:

 

MtxwEFl.jpg

 

ylKJ3z5.jpg

 

rzfJZbu.jpg

 

xpMgbF6.jpg

 

FXvHsqA.jpg

 

2bGWirY.jpg

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...