Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

COMBAT ALERT


Recommended Posts

Można wiedzieć ile jest jeszcze biletów do Jednostki Specjalnej? Nie mogę znaleźć tej informacji na stronie.

Pozdrawiam.

 

50 % biletów zostało już wykorzystanych w ramach Special Force. Proszę nie pytać mnie jak liczebna jest ta jednostka, bo pragniemy by ta informacja została tajemnica do samego końca manewrów dla Wojska Stacjonarnego. Szczegółowe pytania, struktura dowodzenia, etc. będzie omawiana: A) W zamkniętych grupach na forum CA, dostęp do wątku będą miały tylko osoby, które zakupiły i zapłaciły za bilet. B) Na spotkaniach poddowódców i dowództwa w realu i w piątek 28 maja po kolacji – warsztaty w zamkniętych grupach, dla osób po odprawie rejestracyjnej CA.

Edited by grotpl
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Kilka nowinek:

 

1. Wyeliminowanie pojazdów ruchomych podczas Combat Alert 2010(transporter opancerzony BRDM2, SKOT, etc.). Będzie odbywać się za pomocą granatnika RPG 76 KOMAR: http://pl.youtube.com/watch?v=xPN02_LaAgs, więcej szczegółowych informacji na: http://www.repliki-gh.home.pl/36202/36365.html. Inne opcje na wyeliminowanie pojazdów są opisane w zasadach gry: http://www.combatalert.com/zasady.php

 

 

2. Podczas Combat Alert 2010 będzie miała miejsce premiera nowego modelu SW-98 w PL. Wersja limitowana produkcji: http://www.repliki-gh.home.pl/index2.html

 

SW-98 rosyjski karabin wyborowy bazujący na sportowym karabinie Rekord - CISM. Używany przez jednostki specjalne armii rosyjskiej i jednostki podporządkowane MWD. Długo oczekiwany następca SWD.

 

Replika wykonana w całości ze stali:

-korpus

-lufa z odkręcanym tłumikiem płomienia(można przykręcić tłumik dźwięku)

-komora hop - ap(opcja-aluminium)

-zamek

-rączka przeładowania

-szyna RIS(opcja)

-cylinder

-prowadnica sprężyny

-głowica cylindra

-mocowanie rączki(tylec - cylindra)

-tłok cylindra(opcja-aluminium)

-zespół spustu(trigger)-z regulacją czułości spustu

-magazynek - dziesięcino nabojowy

 

-Lufa zastosowana do repliki to lufa precyzyjna -6.02mm.lub 8.02mm !!!

 

-Utwardzana gumka hop-ap.(GUARDER lub inna).

-dwójnóg(opcja)

 

Kolba drewniana(drewno liściaste używane przy produkcji broni palnej)(na

zamówienie orzech kaukaski)

 

Bejcowana (kolor do uzgodnienia-wedle życzenia Klienta)

Olejowana(opcja)

Lub pokryta czterokrotnie lakierem matowym.

 

W pełni regulowana:

-baka policzkowa

-stopka kolby

-podstawka kolby-rozstawiana.

 

Planowana moc stockowa: około 600fps-ów.

 

Wymiary:

Długość - 1270 mm

Długość lufy - 650 mm

Masa

broni: 6,2 kg (bez celownika optycznego)

 

Replika malowana - farba szwajc - mat(oksydowana - opcja)

Edited by grotpl
Link to post
Share on other sites

Co to znaczy dowartościować fotografów? Że niby są kiepscy? Faktycznie często przeszkadzają i efekty ich pracy są różne, ale też i nie zawsze. Dobrze, że takim nie jestem, bo by mi morale padło na ryj :-P

A co z tymi co nie chcą biegać w oczojebnych kamizelkach a chcą się bawić strzelając i robiąc fotki?

Kurde, znalazłem się wraz z chłopakami w drugiej kategorii fotografów :-P Nikt na nas nie zwraca uwagi :-( Foch!!! Poskarżę się mamie i babci :-P

Link to post
Share on other sites

Poprzez dowartościowanie fotografów pasjonatów rozumiemy fakt, że nie chcemy robić wrażenia, że fotograf, kamerzysta to 5 koło u wozu. Wręcz przeciwnie, zrobimy wszystko co w naszej mocy, by pomóc tym osobom w czynieniu swojej powinności, a w stosowny czasie należycie dowartościujemy! Oczywiście organizacja i funkcjonowanie powyższych zespołów foto/kam. nie może burzyć porządku gry.

 

Jeżeli jakiś uczestnik CA, pragnie między czasie robić zdjęcia, kosztem swojej zabawy, postawa rzadko spotyka, godna podziwu i naśladowania! :)

 

Ps. Podczas Combat Alert 2010 będą wynajęci zarówno profesjonalni fotografowie jak i kamerzyści wspomagani wolontariuszami.

Edited by grotpl
Link to post
Share on other sites

Aha... Znaczy pragniecie dowartościować "5 koło u wozu" by się tak nie poczuli a cala reszta niech se sama morale podniesie :-) Postawa godna podziwu i naśladowania :-P

Złośliwiec jest jestem, co? :-)

Bo dla mnie to zabrzmiało jak wywyższanie jednej kategorii ludzi robiących foty nad tych, którzy łączą dwie funkcje. Jedni dostaną bonus a inni mają godną postawę... Trochę jak dyskryminacja.

Ale ja tam się na tym zasadniczo nie znam...

Moje wrażenie nie dotyczy zawodowców, bo to całkiem inna bajka...

Link to post
Share on other sites

ja proszę organizatora o wyjaśnienie mi w jaki sposób moje dane kontaktowe, przekazane sklepowi zbrojownia do dokonywania transakcji handlowych, wydostały sie na zewnątrz?

Witam!

 

W imieniu załogi sklepu zbrojownia, pragnę gorąco zaprosić Ciebie i Twój team na drugą edycję manewrów ASG Combat Alert (www.combatalert.com), które odbędą się: 28-30 maja 2010 pod Warszawą.

 

informacja pochodzi od "nadawca nieznany"

 

cała informacja nosi znamiona psamu reklamowego który jest niezgodny z prawem polskim

 

na dodatek handel czy wymiana danych osobowych bez zgody podmiotu tych danych, również jest nie zgodna z prawem

 

 

ciekaw jestem gdzie dalej wypłyna moje dane adresowe? mam podsatwy do podejrzen iz moje dane mogą dalej trafiać do kolejnych firm

 

edit:

informacja na końcu meila reklamowego prowadzi do organizatora tej imprezy

Wszystkie informacje odnośnie zlotu prosimy kierować pod adres: combatalert@gmail.com
Link to post
Share on other sites

Jako koordynator Combat Alert chcę zaznaczyć, że NIE dostawaliśmy, ani nigdy NIE zabiegaliśmy o jakiekolwiek bazy danych i kategorycznie odcinamy się od takiego sposobu myślenia, działania!

 

Twoje dane nikomu NIE były przekazywane, a wiadomość dostałeś od sklepu Zbrojownia o czym mówi początek e-maila i niniejszy sklep wysyłał powyższą wiadomość!

 

Combat Alert w taki sposób jest wspierany przez różne firmy w PL. :)

 

Nie ma podstaw do powyższych ostrych stwierdzeń w kierunku organizatorów CA...

 

Ps. Sklep Zbrojownia jest oficjalnie naszym partnerem i jednorazowo wysyłką niniejsza wiadomość do swoich klientów(Jeżeli ktoś rejstruje się w sklepie internetowym standardowo zaznacza bądź NIE, czy życzy sobie informacje handlowe).

Edited by grotpl
Link to post
Share on other sites

zadziwiajace jest ze wiadomosc na forum rozni sie od wiadomosci na meilu jaka mam

 

ustawy na jakich sie opre to

Ustawa z dnia 18 lipca 2002r. O świadczeniu usług drogą elektroniczną.

[Dz.U. nr 144, poz. 1024, 2002r].

 

oraz

 

USTAWA

z dnia 29 sierpnia 1997 r.o ochronie danych osobowych

Dz.U. 1997 Nr 133 poz. 883

 

ze szczególnym wskazaniem na

Art. 6.

1. W rozumieniu ustawy za dane osobowe uważa się wszelkie informacje dotyczące zidentyfikowanej lub możliwej do zidentyfikowania osoby fizycznej.

 

moj adres meilowy zawiera nazwisko i incjał imienia i w rozmumieniu tej ustawy jest chroniony

 

to czy zrobiła to zbrojownia czy wy mało mnie interesuje, jest to wasza oferta handlowo/usługowa rozesłana na moj meil bez mojej zgody co jest złamaniem pierwszej ustawy na jaką sie powoluję

 

jak równiez system nie podaje od kogo jest dany meil wiec możliwości są dwie WY lub zbrojownia, skoro nie wy to z przykrością musze stwierdzić ze moi znajomi z w/w sklepu dali ciała bo w sklepieni nie zamawiałem zadnego newsletera

 

zwalasz wine na zbrojownie nie jestem w 100% pewien czy to oni czy wy popelniliscie błąd w sztuce - ktos to zrobił dlatego nie czuje sie w obowiasku usuwac zadnych tresci teoretycznie was oczerniajacych z forum (jak to sugeruje Pan Marcin Korowaj w meilu do mnie)

- bo jest to wasza oferta handlowo/usługowa waszej imprezy rozesłana przez sponsora(?) czy inny podmiot z wami współpracujący

 

edit:

przy czym chce zaznaczyć ze moja reakcja ma na celu tylko i wyłącznie "naprostowanie" myslenia pewnym osobom i poza forum i ludzi z nim zwiazanych nie wyjdzie

Link to post
Share on other sites

:poddanie: Ja też dostałem takiego maila ze zbrojowni bo mam tam założone konto do zakupów. Wtedy jeszcze nie miałem zalogowanych danych na Combat Alert ani wykupionego biletu. Sklep zbrojownia współpracuje z CA! A to jest dobra metoda aby zareklamować sklep i tą imprezę. Robisz tylko problem organizatorom.

Pozdrawiam Chlor.

Link to post
Share on other sites
Sklep zbrojownia współpracuje z CA! A to jest dobra metoda aby zareklamować sklep i tą imprezę. Robisz tylko problem organizatorom.

Pozdrawiam Chlor.

 

to ze ktoś z kimś współpracuje i chce sobie zrobić reklamę nie znaczy ze może posługiwać sie metodami nie zgodnymi z prawem bo jest to najzwyczajniej w swiecie przestępstwo

-rozumiem ze kolega CHLOR, w przeciwieństwie do mnie, akceptuje tego rodzaju bandycki marketing, cóż ma do tego prawo

 

sparwa sie wyjasniła to nie orgowie rozesłali ten spam reklamowy

wiem już, nawet z ksywki, kto to zrobił

 

@grotpl

dzieki za korespondencje i do zobaczenia kiedyś ;)

Link to post
Share on other sites

Patronat medialny nad II edycją Combat Alert 2010 oficjalnie objęła: Redakcja Wojskowa Ministerstwa Obrony Narodowej, Biuro Reklamy i Marketingu, Al. Jerozolimskie 97, Warszawa, prezentująca czasopismo „POLSKA ZBROJNA”: http://www.polska-zbrojna.pl, co zaowocuje w najbliższym czasie stosowną informacją na łamach „POLSKA ZBROJNA” i www.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

W najbliższym czasie zostaną opublikowane informacje o Combat Alert 2010 w czasopismach:

 

1. Tekst w „PATROL” będzie w połowie kwietnia wydanie nr 4.

2. Tekst w „Polska Zbrojna” będzie pod koniec marca nr 12.

 

Aktualne zdjęcia z przygotowań do spotkania: http://picasaweb.google.pl/combatalert/COM...feat=directlink

 

Ps. W powyższych tekstach, zostaną dowartościowani wszyscy nasi sponsorzy i partnerzy.

Edited by grotpl
Link to post
Share on other sites

Aktualne zdjęcia z przygotowań do spotkania: http://picasaweb.google.pl/combatalert/COM...feat=directlink

 

A co mają te zdjęcia do przygotowań spotkania? Bo jeśli Wasze przygotowania imprezy polegają na pojeżdżeniu sobie Hummerem i porobieniu lanserskich zdjęć, to jednak sobie chyba odpuszczę tą przyjemność uczestnictwa w CA.

Powoli, lecz wyraźnie się wyklarowuje obraz grupy do której jest skierowany CA.

Link to post
Share on other sites

Do przygotowań ma się to tak, że przed spotkaniem CA trzeba pewne rzeczy przećwiczyć w realu :!: Inną kwestią jest to, że przy okazji pozyskaliśmy zdjęcia dla prasy. 8-)

 

Wszystkie osoby, które pozyskały wejściówki (Armia Regularna lub Special Force) na Combat Alert 2010 zapraszamy na 4 seminaria przygotowawcze przed spotkaniem, których celem jest teoretyczna (warsztatowa) i praktyczna (zajęcia w terenie) adaptacja informacji niezbędnych do sprawnej realizacji zadań przedstawionych w scenariuszach.

 

Armia Regularna:

- spotkanie 20 kwietnia, br, godzina 19.00.

 

Special Force:

- spotkanie 13 kwietnia, br, godzina 19.00.

 

Agenda spotkania:

- przedstawienie struktury dowodzenia,

- przedstawienie zadań do realizacji,

- wypracowanie kanałów komunikacji.

 

Spotkanie odbywa się:

- w centrum konferencyjnym FSO, Warszawa, ulica Jagiellońskiej 71/68,

- dojazd tramwajem 16, 18, 22,

- dojazd autobusem 144, 509, N13, N63,

- przystanek DYREKCJA FSO (na żądanie).

 

Osoby zainteresowane wzięciem udziału w spotkaniu proszę o kontakt na PW!

Edited by grotpl
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Mam kilka pytań odnośnie organizacji biwakowania.

Czy w obrębie pola namiotowego planowany jest dostęp do prądu ?

Czy podczas walki grupy będą miały dostęp do pola namiotowego/parkingu ?

 

- W obrębie pola namiotowego jest dostęp do prądu, kawiarenki i całej infrastruktury socjalnej.

- Armia Regularna poosiada dostęp do pola namiotowego i parkingu, podczas całej gry. Jednostka Special Force, po rozpoczęciu gry tylko do parkingu.

 

Bilety w ramach drużyny Special Force / Combat Alert 2010 zostały już rozdysponowane w 100%!

 

Na dzień dzisiejszy można kupić jeszcze bilety w Armii Regularnej(tzw. Wojsko Stacjonarne): http://combatalert.com/bilety.php

Link to post
Share on other sites

Kolejne spotkanie / seminarium dla Special Force odbywa się 27 kwietnia o 19.00.

 

 

Spotkanie odbywa się:

- w centrum konferencyjnym FSO, Warszawa, ulica Jagiellońskiej 71/68,

- dojazd tramwajem 16, 18, 22,

- dojazd autobusem 144, 509, N13, N63,

- przystanek DYREKCJA FSO (na żądanie).

 

Osoby zainteresowane wzięciem udziału w spotkaniu proszę o kontakt na PW!

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Witam!

 

:arrow: Spotkanie Combat Alert 2010 można podsumować na 3 sposoby:

 

1. Ocena w postaci opinii i recenzja niezależnych przedstawicieli mediów, którzy byli na spotkaniu, a konkretnie ukazania się trzech niezależnych artykułów w czasopismach: „Komandos”, „Polska Zbrojna” i „Broń Amunicja”. Publikacji można spodziewać się po 26 czerwca br (po oficjalnej premierze multimedialnej Combat Alert 2010). Publikacje po ukazaniu będą sukcesywnie umieszczane w wersji elektronicznej na: http://www.combatalert.com

 

2. Ocena w postaci podglądu materiałów multimedialnych (zdjęcia, filmy) ze spotkania. Materiały będą dostępne po premierze 26 czerwca w niniejszej zakładce: http://www.combatalert.com/multimedia.php

 

3. Ocena w postaci opinii uczestników spotkania. Poniżej zamieszczam tzw. „raport końcowy”, pisany spontanicznie przez uczestników Combat Alert 2010 na oficjalnym forum manewrów dostępnym na stronie: http://www.combatalert.com

 

 

:arrow: Co mi się podobało:

 

1. Lokalizacja, centralna Polska.

2. Teren walk bardzo duży i ciekawy, dający sporo możliwości. Lokalizacja ( tereny były świetne i warto było dojechać do was te ponad 400km).

3. SAMOLOT Special Force do lotów szpiegowskich i bombardowania Armii Regularnej.

4. Ciekawym rozwiązaniem były też seminaria przygotowawcze, w które myślę, że bardzo pomogły zwłaszcza drużynie SF (chociaż osobiście nie dałem rady się pojawić choć bardzo chciałem, niestety fakt iż trzeba przejechać kilkaset kilometrów dobrze to uniemożliwiał).

5. Posiłki w racjach, dzięki czemu nie było przerw w walce i każdy jadł, kiedy chciał.

6. Przygotowanie terenu, między innymi oznaczenia ważniejszych miejsc numerkami dobrze widocznymi oraz na mapach.

7. Wasze podejście i zaangażowanie w wykonywane zadania w skali 1-10 daje (10).

8. Miejscówka "kosmos to mało".

9. Wyposażenie składu SF dostarczone przez orgi było super, elementy systemu Land Warrior jak geo lokalizatory, czy kamery bezprzewodowe.

11. Szampan i toast na końcu dla uczczenia zwycięzców manewrów.

12. Osobne i zamknięte działy na forum dla obu drużyn i jasno określone struktury dowodzenia.

13. Teren walk bardzo duży i ciekawy, dający sporo możliwości.

14. Scenariusz oraz zadania dla SF.

17. Organizacja (świetnie zorganizowana impreza, niczego nie brakowało, super sprzęt dodający niezapomniany klimat tej imprezie).

18. Sprzęt (samoloty, wozy bojowe i samochody 4x4 tworzyły świetny klimat i pozwalały wczuć się w rolę prawdziwego żołnierza).

19. Silne dowództwo.

20. Ekipa ( pełno życzliwych osób, z każdym można się dogadać).

21. Atmosfera spotkania, wysiłek fizyczny!

22. Pewny termin spotkania: żadnych odwołań, przeniesień etc.

23. Zaplecze socjalne: woda, prąd, toalety, kawiarenka, kuchnia polowa SF.

24. Zabezpieczenie terenu: zero cywili na polu walki, niezależne osoby do pilnowania terenu, cały teren odgrodzony i zabezpieczony.

25. Podejście orgów do ludzi.

26. Dbanie o bezpieczeństwo na manewrach.

27. Poświęcenie Marcina i Gosi.

28. Wykorzystanie Yamahy Grizzly w działaniach organizacyjnych manewrów.

29. Niezależny, przestronny i strzeżony całodobowo parking dla uczestników CA.

30. Konflikt asymetryczny.

31. Rozgrywka nocna.

32. Gra non-stop bez żadnych przerw.

33. Scenariusz.

34. Rekwizyty pola walki: moździerz, wyrzutnie MILAM, radiostacje, etc.

35. Złoto zwycięzców: zgrzewni napojów energetycznych.

36. Bogate i pyszne kolacje serwowane przy grillu. Bez limitu ile wziąłeś!!!

37. System łączności telefonów polowych, które sprawdziły się rewelacyjne. Myślałem, że to rekwizyt, a tu niespodzianka, wypełni działające radiostacje, łącznice i rozwinięte ponad 5 km kabla do komunikacji przez uczestników gry! Robiliśmy coś, z czego mogliśmy później w praktyce korzystać.

38. Wyposażenie sztabu: mapy, działające radiostacje polowe, niezależna komunikacja dla pojazdów w postaci radia sibi, telefony polowe. Wielki szacunek dla dowódcy Armi Regularnej!

39. Tutaj nie będę się rozpisywał, bo impreza była świetna. Szczególnie zaś cieszyła mnie lokalizacja, ilość uczestników, obecność pojazdów bojowych, pirotechnika, świetne racje żywnościowe, możliwość wypożyczenia baterii, klimat i natężenie akcji (byłem w SF).

40. Plusem jest przede wszystkim to, że Organizatorzy wzięli sobie do serca wszystkie uwagi i niedociągnięcia z ubiegłorocznej imprezy + wprowadzili masę ulepszeń. Tak więc z tego wynika, że pisanie uwag i pomysłów ma jak najbardziej sens dla ogólnego dobra.

41. Zaplecze socjalne, organizacja rejestracji itp.

42. Kultura i etyka podczas rozgrywki.

43. Lokalizacja była super, choć nie najlepsza(daje 8/10). I nawet te 400 km jakie z drużyną musieliśmy przebyć były warte.

44. Organizacja spotkania na bardzo dobrym poziomie, wszystko było i niczego nie brakowało.

45. Klimat - rewelacja(naloty, dywersja jak na wojnie)

 

 

 

 

:arrow: Co można zrobić lepiej i jak to uczynić w praktyce:

 

1. Brak luster, rzeczywiście przydałyby się jakieś(można było powiesić 3 lustra na murowanej toalecie przy grillu)

2. Brak ciepłej wody, ale cóż w końcu w takim miejscu nie łatwo o takie wygody, ale jest też to do zrobienia

3. Terminatorka (niestety jest to kwestia raczej nieodzowna każdej imprezy i bardzo ciężkie do wyeliminowania).

4. Ewentualnie ciepła woda (ale to luksus zawsze trudno dostępny "w terenie").

5. Oddzielny nocleg dla obu drużyn (zakwaterowanie w 2 przeciwnych krańcach bazy).

6. Rozpoczęcia gry dla obydwu drużyn w tym samym czasie.(Kwestia organizacyjna dowódców).

7. Przedłużenie akcji (choć prawie wszyscy byli wykończeni po tak długim czasie biegania z bronią).

8. Walka w nocy (Samo wyruszenie na pozycje i podejście do wroga tworzyło klimat, a potem sama walka przy pomocy stroboskopów robiła wielkie wrażenie, lecz to było rozgrywka nie do rozstrzygnięcia.).

9. Zwiększenie przesyłu informacji(Poprzez dostarczenie przez organizatorów systemu łączności.).

10. Wozy mogłyby być bardziej zgrane pod względem rodzajów (Zamiast BRDMa - drugi SKOT, lub na odwrót, zamiast kilku różnych terenówek - kilka podobnych, albo najlepiej 4 hummery, poza tym zaskoczyło mnie, że Special Force, które w ogóle nie miało samochodów, miało samolot.)

11. Drużyny mogłyby być zgrane pod względem mundurów (ale to nie była straszna bolączka).

12. Mogłyby być wymagania co do magazynków (low i mid capy zamiast drumów i hi capów).

13. Kierowcy wozów opancerzonych mogliby się bardziej wczuć w klimat i jeździć z nami dla przyjemności a nie z obowiązku, bo rozsiewali atmosferę niechęci i zrezygnowania.

14. Schronisko dla zwierząt (siatka opadła, nie wiem, czy była naprawiona, psy szczekały kilka razy, były wystraszone, nie można by wymóc na dzierżawcy, żeby w zamian za wynajęcie i duże pieniądze, które mu na pewno zostały zapłacone wywiózł stamtąd psy na tymczasowe miejsce zastępcze).

15. Niektóre oddziały AR przez dwie - trzy godziny stały w miejscu i nic nie robiły, to zarzut bardziej do dowódców, którzy zapomnieli o tych oddziałach, a mogli je od czasu do czasu zmienić, bo ludzie zapłacili dużo kasy, żeby się pobawić i postrzelać a nie stać miejscu.

16. W przyszłym roku można by zrobić trzy strony konfliktu (choć dwie absolutnie wystarczają, to nie zarzut do orgów), byłoby ciekawie.

17. Białe i niebieskie opaski były dosyć widoczne na mundurach.

18. Okopy i tego typu schronienia ludzie mogliby robić sobie sami już w czasie manewrów, tak samo jak rozstawiania łączności, żeby realizm był jeszcze większy.

19. Osoby, które kręciły film i robiły zdjęcia mogliby się zachowywać bardziej jak na prawdziwej wojnie, czyli raczej unikać zagrożenia, a nie beztrosko chodzić wokół transporterów i skradających się ludzi, wchodzić w epicentrum walk itp.

20. Za słabe siły SF do postawionych im zadań(zwiększyć liczebność SF co zwiększyło by dynamikę akcji).

21. Wydzielić większą strefę buforową wokół schroniska.

22. Uprościć scenariusz, aby był bardziej dynamiczny.

23. Duży problem z komunikacją. (Moim zdaniem, podchwytywanie kanałów przeciwnika jest tak samo nieuczciwe jak terminatorka. Zwłaszcza, że SF miało tak mało ludzi. Ja wiem, że tego niestety nie da się uniknąć, ale nasze działania były praktycznie oparte o koordynację. A tak, co kilka sekund zmiana kanałów, kompletny brak porozumienia).

24. Trzeba coś zrobić z tymi markerami na pojazdy. (Biorąc pod uwagę, że parę razy musieliśmy zatrzymywać Skota i Panu prowadzącemu pokazywać 4 plamki na korpusie. Do nikogo nie mam pretensji, bo tego się nie słyszy. Jednak, jeżeli bawimy się w realistyczną symulację to efektem wyeliminowania pierwszego pojazdu jest zwykle utrudnienie przejazdu pozostałych. Dlatego trzeba wymyślić inny sposób niszczenia pojazdów).

25. Pewne głupie sytuacje, które nie powinny mieć miejsca, np., przejazd wozu "trupów", którzy po detonacji naszego ładunku, stwierdzili, że przecież oni i tak nie żyją.

26. W przyszłości powrócić do pomysłu obszukiwania pojazdów (obchodzenia ich?) przez strażników przy wjeździe, jak zauważyłem na filmu z poprzedniego CA, to fajny pomysł dodający smaczku.

27. Można by powiększyć imprezę, a może nawet w przyszłości wprowadzić na rynek międzynarodowy? Ciekawie by było mieć w drużynie kilkunastu Anglików, kilku Niemców itd (Zrobić coś podobnego do Berget, ale nadal mającego combatowski klimat).

28. Zmiany zasad w trakcie gry (SKOT dla SF...).

29. Niemożliwość obozowania w lesie, jak było na początku sugerowane przez uczestników na forum.

30. Nie przetestowanie pewnych gadżetów, które miały działać a nie działały (Wiem, dla czego tak było, więc to uwaga nie do orga ani nikogo, tylko tak ogólnie).

31. Wczesne zakończenie gry - pod koniec poszukując wroga zrobiliśmy sobie romantyczny nocny spacerek nie wiedząc, że nie ma już kogo szukać.

32. Wydzielenie strefy nocnej integracji poza polem namiotowym(przenieść rozmowy spod griila na teren minimum 100metrów od granicy pola namiotowego).

33. Walka nocna - po stronie SF brakowało flar, ogromna ilość ładunków nie została wykorzystana, leżały gdzieś w okopach - brakowało oddziału, który koordynował by użycie pirotechniki

34. Zasady dotyczące leczenia - wdziałem wielokrotnie jak ranni regularni podbiegali do medyków, rzucali sobie torby medyczne etc - po naszej stronie SF wyglądało to inaczej.

35. Więcej Game Masterów.

36. Łączności z pojazdami opancerzonymi.

37. Troszkę głośne zachowanie w nocy z piątku na sobotę w strefie socjalnej.

38. Wozów bojowych mogło by być więcej oraz kilka terenówek także, bo to, że brakowało Hammera to akurat nie bolało mnie. Chętnie bym ujrzał Rosomaka w akcji (marzenia, ale realne).

39. Kierowcy wozów bojowych(BRDM oraz SKOT) jak ktoś już napisał mogliby się bardziej zachowywać klimatycznie oraz wyglądać, bo na zdjęciach widać, że zamiast drugi kierowca siedzieć w środku to siedzi na wozie i tak samo wszyscy kamerzyści. To głownie AR miało używać wozów a nie osoby postronne.

40. Więcej mniejszych pojazdów wsparcia było by myślę ciekawiej.

41. Osobne spanie / zakwaterowanie dla obydwu drużyn.

 

 

Dla zainteresowanych całą dyskusja ze wszystkimi dygresjami w tej materii jest dostępna na oficjalnym forum(po zalogowaniu) manewrów Combat Alert: http://www.combatalert.com

Edited by grotpl
Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...