Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] CA870 [Maruzen]


Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Replies 413
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Zadam niesamowicie głupie pytanie, nie bijcie :P W dzisiajszych czasach pełnych chińskich replik, które przecież nie są złe, czy opłaca się dawać 3 stówy za spręzynową strzelbę? W tych pieniądzach można kupić używanego Warriora, do którego wystarczy precka i optyka żeby go powoli zacząć nazywać ,,czymś wyborowym" (kiedyś za APSa Maruzena lub VSR TMa trzeba było zapłacić krocie, żeby mieć snajperkę dzisiaj 700- 1000zł to już replika wyborowa), ale nie o snajperkach mowa. Za 300zł są fajne gaziaczki z blow backiem, za tą kasę idzie kupić wiele AEGów. Min. nowy CM.028, który jest całkiem fajowy, zwarzywszy na około 380fps w stocku. 300zł dałem za sam mundur i kamizelkę ale czy warto płacić tyle za sprężynkę, kiedy teraz można mieć np. G5 Galaxy?

Edited by Burt15
Link to post
Share on other sites

Jak było mówione, strzelby to sprzęt dla entuzjastów i profesjonalistów. ;)

Nie ma sensu tego porównywać do replik innego typu, a jedynie do innych strzelb.

Maruzeny to małe pancerniki. I tym właśnie biją na głowę swoje klony, podróbki oraz inne strzelby. Uważam, że to najlepsze strzelby sprężynowe. Przewyższają je dopiero strzelby gazowe.

Czy jest sens? Jeśli nie boli cię brak serii i nie chcesz strzelać ze 100 metrów, to będziesz zadowolony.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Hej.

Już jakiś czas temu mój świniak zaczął pełnić rolę broni bocznej. Niestety kiepsko było z miejscem na oporządzeniu do przenoszenia go, przytroczenie do plecaka nie zdawało egzaminu. Zakup specjalnej ładownicy na szotgana (scabbardu) nie wchodził w grę bo łażę głównie z plecakiem.

Wpadłem na taki pomysł. Ładownicę na 4 magazynki od P90 przytroczyłem nisko do lewego boku kamizelki. Akurat tak się składa, że lufa ca870 ciasno wchodzi i pewnie

siedzi do takiej ładownicy :). Może to być oczywiście jakakolwiek inna ładownica itp.

 

Chwyt pistoletowy od góry przytrzymuje przy kamizelce kawałek troka z fastexem, przewleczonym przez kabłąk spustowy i taśmę molle kamizelki.

 

Całość przetestowana podczas 24h paramilsima po pagórach w okolicach Szczyrku.

Zdało egzamin na 5 :).

 

Foty:

 

http://img396.imageshack.us/img396/2456/zdjcie202.jpg

 

http://img65.imageshack.us/img65/8625/zdjcie203.jpg

 

http://img65.imageshack.us/img65/834/zdjcie204.jpg

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Witam i moje pytani czy Maruzen CA870 Folding stock http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=2944 wytrzyma sprężynę,

I czy sprężyna podejdzie :

"Sprężyna M130 do CA870

 

Sprężyna o niejednakowym skoku do tuningu mocowego modeli serii CA870 Maruzena.

 

Waga: 20g

 

Materiał: metal

 

Pasuje do: CA870, CA870 CQB."

Jeżeli wytrzyma czy będzie wszystko ok czy lepiej nie dawać bo może się shotgun rozwalić,

Czy lepszym rozwiązaniem była by 120 ?

Z góry dziękuje za udzielone mi rady.

I czy trudno samemu Zielonemu wymienić sprężynę ?

Link to post
Share on other sites
  • 8 months later...

Dawno nikt tu nic nie pisał, więc wtrącę parę zdań, a nóż komuś się przyda ;-)

 

Podczas wykonywania regulowanego hopka zniszczyłem (z własnej winy) element podkręcający kulkę (tą małą gumkę z okrągłym wypustkiem wchodzącym w lufę).

Wiedząc iż próżno szukać jej w sklepach krajowych (zagranicznych zresztą też), rozpocząłem poszukiwania czegoś co mogło by ją zastąpić.

 

Na pierwszy ogień poszedł podany już przez kogoś wcześniej patent z rakietką do ping-pong'a. Po wizycie w jednym z handlowych molochów i wydaniu oszałamiającej sumy 5,65zł :-F stałem się posiadaczem w/w rakietki, z której można wykonać całą masę tych gumek. Niestety nie jest to rozwiązanie pozbawione wad - wypustek odpowiedzialny za podkręcanie kulki wchodził według mnie zbyt płytko, były problemy z wyregulowaniem hopka. Postanowiłem więc szukać dalej.

 

Po dwóch dniach rozmyślania i dokładnego oglądania wszystkich napotkanych rzeczy wykonanych z gumy :wink: wpadłem na pomysł który okazał się strzałem w dziesiątkę - klawiatura z telefonu, a dokładniej z Nokii E51.

 

Zresztą, zobaczcie sami:

 

e50h.jpg

 

Chwila zabawy żyletką i mamy gumkę jak ta lala ;-)

 

Ważne, aby ściąć lekko czubek tego wypustka który wchodzi w lufę (nie więcej niż 0.5mm) - jest lekko zaokrąglony, nie tak jak oryginalna gumka i w tej postaci się nie sprawdził. Kulki wariowały, leciały raz w prawo, raz w lewo a raz w kosmos :wink: Po ścięciu czubka latają bez porównania lepiej, zaryzykowałbym nawet stwierdzenie że latają lepiej niż na gumce od maruzena.

 

Mam nadzieję że komuś powyższe wypociny pomogą ;-)

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Jeśli dobrze rozumiem, zrobiłeś podwójnego cyca jak w gumkach najnowszej generacji? Very clever. :)

 

Mój shotgun przeszedł downgrade. :( Okazuje się, że długie lufy od G&P, które są zrobione ze ZnAl'u (czyt. gównolitu), odginają się same z siebie w lewo (jeśli jest się strzelcem praworęcznym). Kiedyś sądziłem, że to wina mechboxa ale okazało się inaczej. Można liczyć, że żywotność tych luf przy łagodnym traktowaniu i strzelaniu 3 razy na miesiąc to dwa lata.

Prawdopodobnie wytoczę sobie nową lufę ze stali i zrobię stalowego mechboxa na obrabiarce numerycznej z miejscem na Hop-Up typu AEG'owego. Ale to tylko plany. Chyba że byłoby kilka osób zainteresowanych kupnem.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Odkryłem, że pneumatyka w świni ma bardzo poważne problemy ze szczelnością.

1. Tłok łapie ciśnienie dopiero po 2/3 przebytej trasy. To tłumaczy czemu miałem 410 fps od nowości na springu M140 (tuning był po roku zabawy jakoś).

2. Cylinder odkształca się od wewnątrz i dlatego uszczelka nie łapie ciśnienia na początku.

 

Jako, że uwielbiam tego shota, postanowiłem zaprojektować oraz zbudować cylinder i tłok z metalu by zapobiec odkształceniom i zapobiec rozszczelnianiu. Tłok nie będzie miał tej prymitywnej uszczelki typu APS'owego, tylko O-ring jak w tłokach najlepszych produkcji. Przewiduję 100% szczelności prawie od początku suwu.

Jeśli wynalazek zadziała, produkt trafi do sprzedaży.

Link to post
Share on other sites

Dlatego Piok pisał o o-ringach wewnątrz głowicy i wtedy szczelność jest aksamit - mierzone na chrono ~~400 fps na m120 i koło 445 fps na M130, M140 nie raczyłem mieć. Sam mam głowicę tłoka czerwoną LayLax'a (Prometheus) do APS-2 i jest zacnie, do tego dobry smar i bez problemu bangla. Byłoby więcej gdyby połączenie dyszy cylindra z komorą nie było takie badziewiaste.

Link to post
Share on other sites

No tak. Ale wkładanie O-ringa do głowicy to prowizorka. A ja prowizorki nie znoszę. :P A gumy do APS'a są mimo pozorów dużo trudniej dostępne niż O-ringi.

Ja sporo szczelności straciłem głównie przez ten ubity w środku cylinder. Nie wiem jak, ale według suwmiarki, jest jajowaty z tyłu. I zaczyna się odkształcać mocno przy zaczepach dla szyn.

W sumie masz rację Gogin z tą dyszą. Pomierzy się, zobaczy i wprowadzi modyfikacje.

Najlepiej by było to od razu dostosować do Hop-Up'a od AEG'a, wtedy by była szczelność jak ta lala. Ale musiałbym projektować nowy mechbox, a na razie mi się nie chce. :P

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Pogrzeb w tym wątku i popytaj wujka google. Było i jest o tym.

Poza tym pomyśl. Ile jest miejsc gdzie można włożyć gumkę i kołek ze sprężyną dociskową? Jak pogubiłeś części to zaimprowizuj z wkładów od długopisu i sprężynek.

A w ogóle to jak mogłeś zabrać się za replikę bez zapoznania się z dokumentacją?

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...
  • 1 month later...

Mały update. Cylinder i tłok są w produkcji. Ale już wiem, że czas i koszta wyprodukowania pojedynczej sztuki są bardzo duże.

Wychodzi około 150-200 zł za sam cylinder.

Tłok wyjdzie 100-150 zł.

 

Jedyna zaleta, że tych części nie da się zajechać i musimy walczyć o mistrzowskie spasowanie, by nie orały mechboxa.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...