Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] CA870 [Maruzen]


Recommended Posts

  • Replies 413
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

khe, khe.. jako jedyny ( chyba...) uzytkownik tej giwery w polsce powiem tak: oplaca sie i nie. z jednej strony 870 zyla to pieronsko duzo jak na sprezyne, chociaz nalezy od tego odliczcyc kolimator, ktory dostajesz w komplecie o wartosci conajmniej 150 zl.

 

Jesli lubisz szotgany, oplaca sie jak diabli, jesli chcesz ja przerobic na snajpere ( a raczej takiego sharp shootera), oplaca sie, ptaszki cwierkaja o 600 fpsach nawet :). budowa solidna jak przecietnego ruskiego czolgu( wlokno szklane + metal), mocno agresywny wyglad, kilka tysiecy kulek wystrzelonych bez zadnej awarii, preclufa 6.05mm w standardzie, duze mozliwosci upgrejdow, 295 fps w stocku, zmierzylem chronografem, zasiegiem przebija ,z reka na sercu, kazdego stockowego aega marui z jakim mialem stycznosc, celnoscia najprawdopodobniej tez. Co jeszcze... Na zagranicznych forach chwalona giwera i zalecana dla poczatkujacych.

 

Wady: nie wiem, nei znalazlem, chyba tylko teoretycznie nieregulowany hopup i polska cena...

 

Maszyngan moze sprowadzic "starsza' wersje ca870 bez kolimy za 490 zl. , wada tej wersji jest brak jakichkolwiek przyrzadow celowniczych, ale dla chcacego nic trudnego.

 

tu kilka linkow z opisem co mzona zrobic z ta giwera :

 

http://www.honolulu888.homestead.com/Ca870cqb.html

http://www.hammermods.com/maruzen_caw870_tech.htm

http://www.rush-mania.com/arms/custom/ca87.../ca870stock.htm

 

pozdro

piok

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Witam.

Mam zamiar kupić tą giwerke i odrazu ją stuningować. Myslę o wymianie tłoka, zakupieniu sprężyny przynajmniej 170, myślę że lufa stockowa wystarczy. Co wy na to? Wytrzyma? Ile to będzie miało mniej więcej FPS? Czy tłok z VSR będzie pasował do tego guna? Co trzeba dokupić do zwykłej wersji z krótką kolbą aby zainstalować kolimator?

Lub zapytam inaczej co można dokupić żeby się wyrobić w 1000-1100 zł. Dobrze by było gdyby był w tym kolimator.Opłaca sie brać w takim wypadku zwykłą wersje czy lepiej CQB?

Link to post
Share on other sites

Na dobry poczatek http://www.honolulu888.homestead.com/Ca870cqb.html

 

Mocniejszych tlokow nie ma w sprzedazy, mozesz najwyzej

zalozyc uszczelke tloka od APS jakas lepsza, sprezyna 170 to moim zdaniem ciut za duzo, by mozna bylo uzywac giwery bez obawy o skrocenie zywotnosci. Skoro sprezyna 170 to chyba 460 fps, nie ? proste przeliczenie :)

 

Chyba ze mowisz o sprezynie 170 do apsa/vsr ktora trzeba skrocic zeby spasowala, wtedy naprawde nie wiem ile bedzie, podejrzewam ze grubo ponad 400 fps ( ja mam skrocona 130 od aps i kolo 400 fps ). A tlok od vsr na pierdyliard procent nie podejdzie, przeciez to dwa zupelnie rozne gnaty o_O.

 

Aby zainstalowac kolimator w obrzynie potrzebny jest klej :) to wariant najbardziej prymitywny, kup po prostu szyne ris, np do emki i przykrec ja na wierzchu szotgana, tam juz jest jakby miejsce pod nia, taki wyzlobiony rowek.

 

Zeby sie wyrobic w 1000 zl ? przy wersji cqb to stawialbym na sprezyne 120 od vsr i dodatkowy magazyneki tyle, przy starszej tanszej, mozesz przyszalec i instalnac 130 od aps/vsr tylko wtedy praktycznie konieczna jest zerdz sprezyny z lozyskiem ( w polsce jej nie ma, trzeba sprowadzac) bez niej,. gnat napina sie ciezko z brzydkimi zgrzytami, z nia gladko, bez zgrzytu, praktycznie z taka sila sama jak stockowego ca870.

 

Tak gwoli przechwalek, moja Swinia jest w nastepujacej konfiguracji:

 

-oring uszczelniajacy w uszczelce tloka

-usprawniony hopap, pseudo regulowany

-sprezyna 130 od APS ( skrocona)

-montaz tlumika z gwintem zewnetrznym 14 mm pozytywnym

-tlumik Classic Army ten najtanszy za 119 zl z machinegun.pl

-stalowa zerdz sprezyny z lozyskiem

-lufa 6.04mm

-2 dodatkowe magazynki

- dorobiona kolba drewniana

 

Zdjatko http://www.republika.pl/piok23/images/swiniafest.JPG

 

A chcialbym jeszcze 30centymetrowa lufe 6.03mm, metalowe body, lufe zewnetrzna i atrape magazynka rurowego, montaz kolby i uchwytu od emki i ca870 w wersji obrzyn na boczna :)

 

pozdro

piok

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

No, nie do konca tak, jak przeladujesz go calkowicie to zaskoczy blokada zabezpieczajaca i nie przeladujesz poki nie strzelisz. Natomiast jesli bedziesz przeladowywal "nie do konca" mozesz wprowadzic dowolna ilosc kulek do lufy :).

Pytanie tylko po co, bo 2 kulki wystrzelone razem i tak leca w jednym rzedzie, dopiero pod sam koniec lotu rozdzielaja sie, lecz nie na boki, tylko w plaszczyznie pionowej.

Dodam tez, ze blokade owa jest bardzo latwo zdemontowac i mozna pompowac gnata ile dusza zapragnie :>.

 

pozdro

 

piok

Link to post
Share on other sites

Dobrze wiedzieć – całe życie się człowiek uczy :)

 

W związku z tym mam pytanie: czy po wprowadzeniu 2 kulek do komory i zwróceniu strzelby wylotem lufy w dół jedna z kulek wyleci swobodnie czy też może gumka hop-up jest na tyle długa ze utrzymuje 2(lub więcej) kulki?

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Wlasnie przeprowadzilem test: Juz po wprowadzeniu 2 kulek do lufy, jedna z nich wypada :>, strzal 2 kulkami o wadze 0.28 grama wyglada nastepujaco, obie kulki leca razem nie rozdzielajac sie lub rozdzielajac sie minimalnie, okolo 25 metrow lecac parabola w dol. Strzelalem z wysokosci parteru, wiec stojac "na ziemi" odleglosc ta bedzie mniejsza.

 

Natomiast przy strzale 3 kulkami, zasieg spada dramatycznie, ok 15 metrow, z tymze iz kulki juz po ok 7 metrach lotu tworza mala "chmurke" jednak jesli 2 kulki lecialy przez krotki czas prosto to tryplet praktycznie metr za lufa uz skreca ku ziemi :(. Strzelilem tak tylko raz, poniewaz przy strzale pojawil siedosc nieprzyjemny dzwiek a nie chce niczego uszkodzic w mojej Swince, prawdopodobnie tlok juz nie mial sily przepchnac tych 0,84 grama przez 230 milimetrow precyzyjnej lufy o_O.

 

Oczywiscie wszystko to bedzie inaczej ( gorzej :> ) wygladalo na stockowym ca870, moj jest podrasowany do ok. 400 fps. Bardzo ciekawi mnie, jaka bedzie sytuacja przy kulkach 0.12 lub nawet 0.11 grama.Na chlopski rozum powinny uzyskiwac spore rozproszenie juz w malej odleglosci za lufa, ze wzgledu na mala wage. Sek w tym iz kulki te sa niezbyt precyzyjnie wykonane i moglyby sie zacinac juz w stockowej 6.05mm lufie. Tak czy wspak, sprobuje zdobyc pewna ilosc tej amunicji i przeprowadzic test.

 

pozdro

piok

Link to post
Share on other sites

Witam,

No to teraz ja mam kilka pytań na temat tej repliki:

Piok pisał w innym wątku że istnieją konwersje (wersji real) do magazynka pudełkowego - istnieją? Ale kto to stosuje (to nie sarkazm, tylko zwyczjne pytanie)?

Drugie: Piok jak zamontowałeś tłumik od CA ? Nagwintowałeś lufę (o ile wiem to w wersji stockowej nie ma gwintu)?

I ostatnie: czy ta 870 nie jest za lekka (tak w kwestii estetycznej)?

Link to post
Share on other sites

Ryb:

Konwersje istnieja, robi je np. Knoxx industries http://www.knoxx.com/NewStyleKnoxx/Product.../SideWinder.htm

Kto je uzywa ? przewagi magazynkow pudelkowych nad rurowym chyba tlumaczyc nie trzeba. Moze policja ? Nie mam pojecia, nie interesuje mnie to :) kazdy w stanach posiadajacy 870 lub mossberga moze sobie bez problemu taka konwersje kupic i uzywac do woli wedlug tego co jest napisane tutaj http://www.knoxx.com/NewStyleKnoxx/TechSup..._Sidewinder.htm Tak wyglada rem870 z magazynkiem bebnowym: http://www.gunweek.com/2002/pix0410arc/2.jpg

 

Fajny filmik jako bonus :) : http://www.knoxx.com/Videos/Sidewinder_Video.html Mysle ze w przkonujacy sposob pokazuje przewage magazynka odlaczanego od stalego podlufowego :>

 

Tlumik w swini zamontowalem dzieki montazowi tlumika, dostepnego na dentrinity.com za kilkanascie dolcow, ot taki kawalek rurki wchodzacy na wcisk do lufy zewnetrznej ( cholernei mocno siedzi i trudno diabola wyciagnac) zakonczony gwintem wewnetrznym 14mm pozytywnym, przy okazji stabilizuje na amen lufe wewnetrzna wiec juz nie musze uzywac kawalka chusteczki higienicznej do tego celu :).

 

Moja Swinka lekka nie jest, waga w sam raz, czasem wydaje mi sie za ciezka nawet :) dociazenie nie jest problemem, do atrapy magazynka podlufowego mozna zaladowac chyba z pol kilo olowiu :). Albo dolozyc metalowe body, lufe i wymieniona wyzej atrape za garsc dolarow wiecej :>.

 

pozdro

piok[/url]

Link to post
Share on other sites

Po recenzji Pioka, zdecydowałem się kupić tego potwora. I powiem, że jestem szczerze zadowolony. Po podkręceniu HU uzyskałem zasięg bliski elektrykom. Pojemny magazynek wystarcza na dwie-trzy rundy, jedynym jego mankamentem jest brak możliwości podglądu ile kulek zostało, a w czasie "walki" łatwo stracić rachubę. Replika jest pozytywnie ciężka, dzięki metalowej obudowie wewnętrznej. Świetne perspektywy na tuning. Przeładowuje się łatwiej niż Hardball i strzał jest cichszy (porównywalnie do Benelli M3 S90).

 

Dzięki Pioku za przychylną recenzję giwery, bo inaczej zagubiłbym się w jakiś gaziakach, albo mocno przechodzonych elektrykach. :)

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Tak, ale wydaje mi się, że ta najbardziej wysunięta część czółenka zachodzi na główny korpus broni(komora zamkowa to się chyba nazywa)

Pozatym osobiście myślę, że fajniej wygląda jak czółenko pokonuje długą drogę, ale to tylko kwestia gustu, a o gustach jak wiadomo... :wink:

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Jedna uwaga, odnoncie wszelkiego rodzaju CA870, nie wyjmowac pierscienia do montazu zawieszenia taktycznego ( jak ja lubie to slowo, taktyczny :) ). okazuje sie on dosc istotnym elementem giwery, zabezpieczajacym cylinder przed uszkodzeniem, naprawialnym wg. moich wstepnych ogledzin, ale po co sie ma psuc ? :)

 

Wiecej napisze jak wroce z rowerowania. I nie nic sie nei zepsulo, nadal dziala wszysto w Swini.

 

Kiwi, sory ze tak pozno, czolenko nie zachodzi na korpus.

wiecej potem

Link to post
Share on other sites

A diabli wiedza ile w oryginalach i w ogole w roznych modelach strzelb , przesuwa sie to czolenko, pewnie w kazdej strzelbie jest troche inaczej wnioskujac ze zdjec :).

 

A wracajac do ca870, rzeczony pierscien pelni funkcje "hamulca"dla czolenka, nie wiem czy to bylo zamierzone przez konstruktorow repliki czy nie, w kazdym razie po demontazu tego pierscienia, czolenko przesuwa sie o te kilka milimetrow do przodu za duzo co powoduje, iz wystepy po obu stronach cylindra o ktore zaczepiaja listewki czolenka, sa z duza sila dobijane do wewnetrznej czesci mechboxa.

Powoduje to ich powolne miazdzenie a w najgorszym przypadku urwanie ( ktore da sie naprawic, porzez wklejenie w cylinder np. metalowego prostopadloscianu). Sam przez jakis czas uzywalem Swinie bez tegoz pierscienia i podczas ostatniego przegladu stwierdzilem dosc znaczne ale jeszcze niegrozne zmiazdzenie owych wystepow( przy poprzednim przegladzie, po wystrzelonych jakis 3 tysiacach kulek, z pierscieniem zalozonym, wystepy cylindra nie zdradzaly praktycznie zadnych sladow zuzycia, gdyz jedyna prace jaka cylinder wykonuje, to pobranie kulki z magazynka). Tak wiec pierscienia nie zdejmowac, wzglednie po zdjeciu wkleic w wewnetrzna, przednia czesc czolenka jakas podkladke. Tak czy siak, poki jest pierscien mozna z dowolna sila i szybkoscia suwac czolenko do tylu jak i do przodu i nie ma prawa sie nic stac zlego, amen.

 

pozdro

piok

Link to post
Share on other sites
Jeśli przeładujesz go 2 razy to strzeli 2 kulkami tak samo jak każdy inny pistolet/karabin/shotgun sprężynowy

 

nie każdy...Benelli pozbawione jest tej wady.Tu nie da się przeładować nie dokońca...albo przeładujesz do końca i możesz strzelić-albo nie do końca i nie wprowadzisz żadnej kulki (dopiero po dosunięciu repetiera kulki "wskakują" na swoje miejsce).Ale ona MA trzy lufy i wali trzema kulkami :) ( o czym chyba każdy wie)

 

pozdr pi

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...