Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Ogólnie o gumkach Hop-Up


Recommended Posts

  • Replies 886
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

To jaką gumke w końcu polecacie?

Bo jedni polecają guardera inni znowu mówią, że jest zły (ostatnie posty)

Na temat gumki gg jak i sytemy też zetknołem się z różnymi opiniami.

Mam emke ok 350 fps.

 

Madbull niebieski, guarder przeźroczysty, systema energy, g&g zielona opcjonalnie. Te masz do wyboru, polecam na początek spróbować systeme, jak nie będzie działać to inne, madbull niebieski ma najgrubszy kołnierz.

Link to post
Share on other sites

Sprobuje tego gurdera bo podjade do tajwana i bede mial na jutrzejsza.strzelanke a nie chce mi sue czekac na zamowienie z gf.ale w z tych co wymieniles to gurder chyba najgorszy?

Jak dla mnie najgorsza z tych co wymieniłem to zielona gg. Ale ktoś inny może mieć inne zdanie. Z guarderem będzie trudność z założeniem, można uszkodzić.

Link to post
Share on other sites

Jak dla mnie najgorsza z tych co wymieniłem to zielona gg. Ale ktoś inny może mieć inne zdanie. Z guarderem będzie trudność z założeniem, można uszkodzić.

 

No właśnie a ja bym powiedział, że zielona jest doskonała. Problem polega na tym, że co kolejna replika i jej użytkownik to opinia jest inna. Gdyby wszystkie komory, gumki i lufy były absolutnie precyzyjnie wykonane to pewnie nie było by takich rozbieżności. Jedno jest pewne, sprawdzenie kilku gumek w końcu doprowadzi Cie do takiej, która będzie perfekcyjnie podkręcać i uszczelniać. Sam korzystałem z sześciu różnych sztuk, na trzech różnych komorach. No i dzięki Bogu w końcu znalazłem to czego szukałem.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Obywatele... Mam następujący problem, nie wiem co wsadzić do repliki. Działa na sp130 i nie byłoby wielką filozofią dobrać do tego gumę, gdyby nie specyficzna lufa. Mianowicie jadę na Magic Box. Połączenie tej lufy z Systemą Energy i komorą Elementa nie miało prawa bytu. Gruba lufa i dość tłusta Systema nie chciały włazić w komorę. Ostatecznie wycisnąłem z tego bajeczne 340-370fps....

Co proponujecie pod sp130, mając na uwagę lufę o dość dużej średnicy?

Link to post
Share on other sites

Dobra, jakieś propozycje już mam. Chyba wezmę Madbulla. Komora elementa i tak leci do przetopienia na jednorazowe widelce, bo ten szajs nie nadaje się do użytku. Planuję kupić komore (m4) z tym pierścieniem regulacyjnym zamiast trybików, jakiegoś ProWina, czy Retro Arms, więc zrobi się wewnątrz odrobinę więcej luzu. Myślę, że wszystko, chociaż dorobinę cieńsze od Systemy przejdzie.

Link to post
Share on other sites

Mam obecnie w domu 4 madbulle niebieskie i podobną ilość system. Niebieski Madbull jest imho jeszcze grubszy niż systema.

Np. włożenie go do komory TM, z lufą Promyka jest dość wymagające. Ale da się, tylko trzeba wiedzieć jak. Przypuszczam, że jak pokombinujesz, to w elemencie też zmieścisz. Chyba, że lufy Magic Box, mają jakąś mega dużą średnicę zewnętrzną.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Gdyby ktoś jeszcze chciał kupić gumkę G&G, to moja przestroga. 3szt jedna po drugiej wyglądają w środku tak:

61de4fe25767.jpg

d4aaf0befb20.jpg

 

Proszę zwrócić uwagę na wzgórek do podkręcania kulek.

 

Jest źle odlany, przez co ściąga kulki w lewo, nie ważne jak ustawimy hopa lub przekręcimy lufę.

Link to post
Share on other sites

W tym tygodniu kupowałem zieloną GG w airsoftarmory. Moja jest zdrowa, bez żadnych patologii. Właśnie montuję ją z komorą KA do emki. Weszła bajecznie gładko, sutek dokładnie u góry, równy. Albo w tym sklepie mają starsze serie bez wad, albo mam farta.

Link to post
Share on other sites

Moja g&g z gunfire jest o kant dupy. Beznadziejnie kręci, a jak kręci to z mocą 80fps.

Systema na tym samym konfigu śmiga jak ta lala, na 2 różnych komorach, oraz różnych lufach.

 

Łącznie próbowałem z 5 gum g&g w różnych replikach z różnych okresow, i w żadnej nie dało to przyzwoitego rezultatu.

Nie wiem, jak mozna to gówno zachwalać.

Edited by Nitro
Link to post
Share on other sites

Moja g&g z gunfire jest o kant dupy. Beznadziejnie kręci, a jak kręci to z mocą 80fps.

Systema na tym samym konfigu śmiga jak ta lala, na 2 różnych komorach, oraz różnych lufach.

 

Łącznie próbowałem z 5 gum g&g w różnych replikach z różnych okresow, i w żadnej nie dało to przyzwoitego rezultatu.

Nie wiem, jak mozna to gówno zachwalać.

 

U mnie wszystkie gumy G&G kręcą jak należy, we wszystkich replikach, z jednym wyjątkiem, miałem zielone G&G i wszystkie kręciły jak ta lala. Wyjątkiem jest stockowa guma z mojego F2000, ale jedyne co jej dolegało to złe założenie. Ale jak tak czytam, to do nadchodzącej repliki, wrzucę miękkiego Ultimate'a. Miałem go w P90 Marui i kręcił rewelacyjnie.

Link to post
Share on other sites

Moja g&g z gunfire jest o kant dupy. Beznadziejnie kręci, a jak kręci to z mocą 80fps.

Systema na tym samym konfigu śmiga jak ta lala, na 2 różnych komorach, oraz różnych lufach.

 

Łącznie próbowałem z 5 gum g&g w różnych replikach z różnych okresow, i w żadnej nie dało to przyzwoitego rezultatu.

Nie wiem, jak mozna to gówno zachwalać.

 

Popieram, tak się te gumki zrypały, że szkoda gadać... Ja w przeciągu ostatniego roku też miałem kilka sztuk z różnych okresów. Ogólnie mają nadlewki, np na kołnierzu. Raz miałem gumkę z niedolaną? wypustką podkręcającą, itd. Kiepsko się to uszczelnia z dyszami, dziwnie kręci.

 

Z czystym sumieniem polecam ludziom teraz Systemę albo niebieskiego Madbulla, zero problemów, tylko ciasno w komorę włażą. PDI też fajna gumka, ale jak ktoś wcześniej wspomniał menda wybredna jest i nie wszędzie się uszczelnia z dyszą.

Link to post
Share on other sites

Dla tych co lubią g&g to z chęcią się wymienię - mam kilka bez uszkodzeń.

Mimo to wolę montować inne :) nawet shsa(wbrew pozorom są to bardzo dobre gumki- polecam matowo białe i fioletowe).

 

Najlepsza dla mnie była zawsze systema. Gdzie bym jej nie wpakował, działała świetnie. A był taki czas, co to dużo osób hejtowało systeme, właśnie na korzyść G&G.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...