Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Ogólnie o gumkach Hop-Up


Recommended Posts

Link to post
Share on other sites
  • Replies 886
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Fioletowy promyk jest miękki, ale na tyle wytrzymały że nie urywa mu cycka przy 600fps i sporym docisku. Bardzo ładnie kręci również, gdy zmniejsze fps do 400, oraz przy powiedzmy 460, jak wyżej Hatch napisał. Ogólnie to bardzo dobra guma.

Czerwona jest twardsza, no i czerwona - poza tymi szczegółami, budowa jest identyczna jak w fioletowej. Podejrzewam, że sprawdzi się w klamkach 500+ fps, bo przy mniejszych mocach i docisku, nie będzie kręcić równo. Trzeba by to jednak zweryfikować, a póki co cały czas na fioletowej strzelam.

Link to post
Share on other sites

A czemu nikt nie wspomina o gumkach Promyka? Do 410 fps spokojnie możecie założyć fioletowego i zapewniam Was, że nawet Durexy nie są tak szczelne.

Taka chamska riposta mi się nasunęła ale sobie daruję :icon_mrgreen:

 

Może mi ktos coś powiedzieć o tej gumie: http://taktyczny.com...-miekka-50.html ? Ktoś używał, jak się sprawdzała?

Dobrze... nigdy nie wiadomo czy jest dobra. To zależy od serii itd, przecież nie wyprodukowali pierdyliarda gumek na zawsze ;) rezultaty tego widać na przykładzie zielonej GG, swoją drogą lepiej zepsuć serię i wypaść z obiegu na jakiś czas niż naprodukować masę syfu i nie mieć co z nim potem zrobić.

Link to post
Share on other sites

Przeczytałem cały temat i to nie jest kolejne pytanie z serii co lepsze. Zresztą teraz mam przeźroczystego silikonowego Guardera i nie narzekam, oprócz tego, że ciężko mi go wyregulować. Ale w ASG gram ledwo cztery miesiące, więc nie będę się mądrzył, czy ta gumka jest dobra, czy zła. Chodzi o to, że niedługo chyba będę zmieniał lufę na precyzyjną Systemy i tak sobie pomyślałem, że może wziąłbym do tego gumkę Systema Energy, bo ma jednak w przeważającej części dobre opinie. Replika jest typowo pod CQB (340 fps), w ujemnych temperaturach będzie używana raczej bardzo rzadko lub w ogóle. Pytanie jest takie - jakie są wasze doświadczenia z tą gumką w takiego typu replice. Pozytywne? Negatywne? Gumka nadaje się do mniejszych fps, czy nie, bo tutaj raczej wszyscy rozmawiają o replikach >400 fps? Ze starszych postów wynika, że w sprzedają ją bez dystansera, tak? Czy może już dystanser dodają do kompletu, bo jak nie to może bym użył tego, który mam od Guardera? Da radę w ten sposób? Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Edit: interpunkcja.

Edited by wredny_bo_trzeźwy
Link to post
Share on other sites

Ależ wy się telepiecie nad tymi gumkami... są średnio po 30zet, kupcie 3 różne - najlepiej zestaw systema, g&g zielona i promyk fiolet (każda z tych gum nadaje się do replik z mocą 200-650fps, z lufa w systemie aeg), zakładajcie i testujcie. Któraś powinna podejść do konkretnej repliki, zapewniając szczelność i równe kręcenie, a pozostałe można zachomikować lub kolegom na miejscu odstąpić.

Nie ma reguł prostych, czasem pasuje najlepiej jakiś dziwny wynalazek całkiem z innej bajki. Opinii jest tyle co użytkowników, a zdalnie to sobie można gdybać nad repliką i jej konfiguracją.

Link to post
Share on other sites

Tak jak Mendi napisał. Kupić i testować. Poza tym nigdy nie wiadomo czy nie będzie potrzeby na szybko zmienić gumkę i nie będzie czasu na wysyłki. Systema Energy jest sprzedawana bez dystansera.

 

Mendi: ja tu widzę tylko jeden problem. Sporo osób myśli, że kupi gumkę i to wystarczy na lata a zakup 3 to 100zł. Niektórzy nie chcą kupić lepszej repliki, bo musieliby dołożyć 50zł więc co tu pisać o zapasie gumek...

Link to post
Share on other sites

Osobiście uważam że warto słuchać rad Mendy, zna się bardzo dobrze na tej robocie ;)

Co do producentów, nie raz pisałem do producentów gumy, ale nikt nie jest zainteresowany, odp., że nie wiadomo czy ktoś to kupi :/ (nie pewna inwestycja)

Jak nie spróbują to się na stówę nie przekonają czy to ktoś kupi lub nie, osobiście uważam że jeśli ktoś wykonał by gumkę lepszą od G&G lub promyka + do tego taką którą można do woli naciągać oraz wytrzymała by co najmniej rok, jestem pewien że 90% z nas kupowała by te gumy.

Link to post
Share on other sites

Eh, jakie lata?Przeciętna gumka wytrzymuje średnio 1 sezon aktywnego strzelania... no chyba ze ktoś zimą nie strzela, to ciut dłużej. Później wyciera się, deformuje się kołnierz, lub ogólnie traci swoje właściwości.

Są też wyjątki w postaci nieśmiertelnych falconów :icon_biggrin:

 

Ja naprawdę nie mam pojęcia dlaczego oni pytają jaka gumka jest dobra do xxx. Skąd mamy to wiedzieć? Znajdzie się 5 osób co powie, że są dobre i to znaczy, że inne 5 osób twierdzących przeciwnie jest w błędzie? To jest to co pisałem w temacie o graalu... nie ma i nie będzie rzeczy na tyle idealnej żeby nie można by jej było ulepszyć. Czy to gumka czy replika każda jest inna i nie ma dwóch identycznych więc jakim sposobem ktokolwiek jest w stanie określić czy akurat ta jest dobra? Podczas gdy w różnych sklepach różne serie są... Falcony do swd sprzed roku były twarde i w zimę nie kręciły ale miały twardy kołnierz, teraz znajomy mi napisał, że jego jest przeźroczysta świetnie kręci w zimę ale potrafi mu się kołnierz zawinąć.

Ten temat jak już w ogóle miałby się do czegoś nadawać to do pisania na odwrót: nazwa gumki + nazwa sklepu + okres zakupu + komora + lufa. Oczywiście jest to niewykonalne bo lepiej się zapytać i na podstawie jednej, dwóch opinii wyrobić sobie własną. :sciana:

 

Edit#1 ortografia... po udanej potyczce czas najechać egiptem macedonie w R2 :icon_wink:

Edited by B3Lf öÖö (LastSniper)
Link to post
Share on other sites

Ten temat jak już w ogóle miałby się do czegoś nadawać to do pisania na odwrót: nazwa gumki + nazwa sklepu + okres zakupu + komora + lufa.

Dobrze prawi, polać mu!

 

 

Co do producentów, nie raz pisałem do producentów gumy, ale nikt nie jest zainteresowany, odp., że nie wiadomo czy ktoś to kupi :/ (nie pewna inwestycja)

Może gdyby wyjść z większa inicjatywą - list od np. tysiąca polskich airsoftowców - i do tego jeszcze deklaracja zrzuty na pomoc w uruchomieniu produkcji np. po 10zł od tych, którzy podpisali to może by coś z tego było. Pytanie tylko czy byłoby wystarczająco dużo chętnych i jak na taką zrzutę zapatrywałby się "miłościwie" nam panujący Urząd Skarbowy.

Link to post
Share on other sites

Panowie. Zapomnieliście chyba o najważniejszym :icon_wink:

 

nazwa gumki + nazwa sklepu + okres zakupu + DYSZA (długość, frez czy płaska) + rodzaj szkieletu GB (różne grubości przedniej ścianki) + od biedy, komora i lufa

To by musiało nas nieźle pogiąć...

Ja tam mam zawsze kilkanaście gum do wyboru, zaczynam od faworytów ( iw zasadzie o nich raczej ejst ten temat) montuję, sprawdzam organoleptycznie, na chrono i w praktyce na docelowych kulach. Jak nie hula, to zmiana gumy i od nowa. Inaczej się nie da.

Link to post
Share on other sites

Dodałbym jeszcze ewentualnie dystanser by oprócz uszczelnienia móc ocenić właściwości podkręcające. Wszak inne mogą być efekty przy założeniu dystansera dedykowanego dla danej gumki, stockowego czy jakiejś samoróbki.

Jednak Mendi też ma troche racji, że takie wypisanie ma średni sens - wszak u mnie w stockowej replice gumka X może dać zupełnie inne rezultaty niż u kogoś z Was w takiej samej replice taka sama gumka. Może w ogóle wypierdzielmy ten temat w cholere i zróbmy tylko przyklejony jeden post w którym będzie napisane dlaczego nie istnieje gumka idealna do AK czy 400fps i jakie gumki mają dobrą reputacje. W razie potrzeby aktualizować listę i tyle.

Link to post
Share on other sites

Dalej trzeba by rozbudować o rodzaj używanych kulek, fpsy, porę roku czy nawet konkretniejszy przedział temperatur i czasu ekspozycji na nie.

Faktycznie, temat do lania wody. Niedawno sam się pytałem o jakąś ciekawą propozycję pod moją replikę. Od tamtego czasu, mimo przymiarki kilku gum, nadal nie znalazłem konkretu.

Myślę że kiedy ktoś pyta o gumkę, to nie powinniśmy odpowidać "TA bo kręci najlepiej" tylko "TA, bo producent zapewnia dobrą kontrolę jakości" Czyli raczej te pierwsze 30zł wydasz na produkt wolny od wad, kręcić będzie na pewno, ale jak efektywnie to konkretnie nie da się powiedzieć. (Na pewno nie gorzej niż chiński stock :P)

Edit

Walić ekrany dotykowe! Klasyczne klawiatury rządzą!

Edited by MrMCET
Link to post
Share on other sites

^ Prześmiewcy :icon_mrgreen:

 

Lepiej dalej zadawać pytania co gdzie czemu jak poco za ile skąd itd zrobi z mojej repliki działo orbitalne, między kontynentalne*...

 

 

*w sumie z europy do azji... :hahaha:

 

Edit#1 jak ktoś ma się zamiar doczepić, że azja i europa to euroazja to niech pomyśli o afroeurazji i najlepiej połączy też ameryki w jedną. Tak żeby nie przyszedł mi tu mój ulubiony przyjaciel i się nie dowalił :maniak_usmiech:

Edited by B3Lf öÖö (LastSniper)
Link to post
Share on other sites

Last, chcesz coś powiedzieć a tak naprawdę nie mówisz nic konkretnego do powiedzenia, i radzę ci nie polemizuj z

Mendi

 

, od wielu wielu lat serwisuje repliki, więc wie co mówi :icon_smile:

Wracając do gum według mnie jest tylko 3 firmy gum które można montować Promyk, G&G i Systema, no i cała reszta...

Ale niech nikt nie oczekuje że kupując do stoka np. promyka osiągnie nie wiadomo jaki efekt, fakt będzie strzelać lepiej ale szału nie ma, z takim czymś się spotkałem "czemu nie strzela jak kupiłem gumę promyk". Aby replika strzelała dobrze w stoku to według mnie podstawą jest wymiana komory, lufy gumy i dyszy, (mam na myśli stok GB) wtedy na 100% dostaniemy celność, bdb skupienie oraz + kilkanaście FPS ale nadal nie będzie to 80 metrów +...

na tomiast gdy ktoś chce mieć większą moc, to (wyłączając G&P) musi wymienić praktycznie cały GB + opcjonalnie szkielet GB :icon_wink:

I zaznaczam nie byle jakie części a markowe lub sprawdzone, wymieniamy wszystko począwszy od lufy np. PDI, komory CNC, DOBRA GUMA, dobrze spasowana dysz, idealnie spasowana głowica tłoka, itp., itd, dopiero wtedy otrzymujemy replikę która nie dość że będzie strzelać po 75 - 80 metrów + mieć z 500 + fpas, to jeszcze będzie kóre.....o celna, ale na to trzeba dużo PLN.

Specjalnie dodałem że wyłączając G&P ponieważ jak ostatnio rozebrałem GB V2 to mnie zatkała, szok tak fajnych części w stoku jak żyje nie widziałem, wymieniłem tylko cylinder ponieważ miałem na podorędziu jeden który mi zbywał no i był talowy, komorę no i gumę, mam 440fps albo 450 parę nie pamiętam bo dawno to było, , smarowanie. na stokowej sprężynie :icon_smile: i stokowych częściach wyłączając to co napisałem. (stok G&P bez ingerencji miał 420FPS jedyne co było robione to czyszczenie)

A właśnie dodam że opinia na temat gumy np. G&G nie wzjęła się z tego że 5 osób powiedziało "to jest dobre kupujcie" tylko jak to powiedział Mendi z organoleptycznego porównania.

Edited by ravage
Link to post
Share on other sites

Lech, sory ale to co napisałem sprawdziłem na sobie ;), nie jedną komorę testowałem, najlepsze osiągi otrzymałem na niebieskiej komorze CNC, powiem tak przepaść miedzy nią a całą resztą, mam jeszcze jedną CNC ale jej nie testowałem bo nie miałem czasu, mianowicie czerwona airsoft pro, wiesz jak nie testowałem tego na własne skórze to się nie odzywaj ;)

Dodam że po zamontowaniu komory ustabilizowały się fps do 0 +/- żadnego wahnięcia, a i trzeba dobrze poskładać ;) ale to już inna baja.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...