Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Ogólnie o gumkach Hop-Up


Recommended Posts

Bla bla bla, zbyt szybka kulka w zależności od jej materiału/faktury przy złej mieszance gumki albo się nie podkręci wystarczająco albo się zatnie w zależności od docisku, także to co koleś podał to bardzo duże uproszczenie dla idealnie dobranych podzespołów/składowych a te idzie dobrać jedynie metodą prób i błędów.

 

True, true, true...

 

Ja dziś po długich rozkminach zajarzyłem, że komora Prowin ma z przodu dość grubą uszczelkę (ponad 1mm), która powodowała, że dysza nie "wypychała" kulki wystarczająco daleko i przez to traciłem duuuuuuzo FPS. A co do samych gumek i dystanserów o czym pisałem wcześniej - jak narazie dystanser H się w moim wypadku (właśnie z w/w komorą Prowin) sprawdza elegancko, ale nie zapeszam ;P

 

...a tu mały off-topowy prezent świąteczny dla ludzi którzy nie mają chronografów:

http://forum.wmasg.pl/topic/157914-2-kartki-smartfon-darmowy-chronograf/

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • Replies 886
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

mam pytanie gdyż nie znalazłem odpowiedzi

 

Skoro mam nową replike na gumce JG i na 0.25 przy kręceniu hopki to replika ma mizerny zasięg

albo kręci tak że po prostej i w góre leci dziwnie to czym to jest spowodowane ?

 

I w używce mam jeszcze sytuacje gdzie hopka na 0 leci wmiare normalnie te 40 metrów a gdy jeden ząbek kręce to od razu kulka w kosmos leci po 20 metrach .

 

Czym to jest spowodowane i jak to ogarnać?

Link to post
Share on other sites

mam pytanie gdyż nie znalazłem odpowiedzi

 

Skoro mam nową replike na gumce JG i na 0.25 przy kręceniu hopki to replika ma mizerny zasięg

albo kręci tak że po prostej i w góre leci dziwnie to czym to jest spowodowane ?

 

Jak napiszesz to poprawnie, to udzielę odpowiedzi.

Link to post
Share on other sites

Jak napiszesz to poprawnie, to udzielę odpowiedzi.

+1

 

 

mam pytanie gdyż nie znalazłem odpowiedzi

 

Skoro mam nową replike na gumce JG i na 0.25 przy kręceniu hopki to replika ma mizerny zasięg

albo kręci tak że po prostej i w góre leci dziwnie to czym to jest spowodowane ?

 

I w używce mam jeszcze sytuacje gdzie hopka na 0 leci wmiare normalnie te 40 metrów a gdy jeden ząbek kręce to od razu kulka w kosmos leci po 20 metrach .

 

Czym to jest spowodowane i jak to ogarnać?

 

Jak to mówią: "jak się wejdzie miedzy wrony..." spróbuję to po ichniemu wytłumaczyć:

 

Bo stockowa, seryjna i standardowa gumka jg jest bardzo gumowa i dużo bardziej gumowa niż gumka silikonowa, więc w temperaturach niskich, a nawet poniżej zera czy na mrozie, twardnieje strasznie i bardzo i wogóle, a wtedy to źle i nawet nierówno kręci, albo wcale.

W we tym drugim karabinie, to pewnie masz chyba albo nawet za twardy dystanser, albo też gumkę taką twardą jak jg i może pewnie na pewno dlatego tak skokowo kręci. No.

 

Ah niby się da tak pisać, ale aż oczy bolą i niesmak pozostaje... pójdę i się pewnie za to sam zbanuję.

Link to post
Share on other sites

W 1 przypadku pomogła wymiana gumeczki na zielonego G&G .

 

Sorki Panowie nie wiedziałem jak to ubrać w słowa .

 

Dziś jak chwyciłem drugą replikę to na 10 metrów tylko leciało. zamawiam kolejną gumeczkę

 

Dziekuje za wskazówki i raz jeszcze przepraszam za ten chaos w pisowni.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Czy są gdzieś w polskich sklepach dobre gumki HU dostosowane do flat hopa?

 

Interesuję się kwestią flat hopa, ale jeszcze nic takiego nigdy nie robiłem, więc postanowiłem poszukać jakieś "gotowej" gumki, żeby nie musieć szlifować "zwykłej". Niestety, nie znalazłem nic takiego. (podejrzewam, że gdzieś są, ale widocznie źle szukałem)

Link to post
Share on other sites

Z tego co sam próbowałem wykombinować, to Flat-hop wymaga przystosowanej do tego lufy i komory hop-up (nie zawsze ale często). Po prostu okno w lufie jest za małe, aby stworzyć odpowiednio płaską powierzchnię styku z kulką. Zamiast tego tworzy nam się bąbel i mamy podobny efekt jak na zwykłym hop-up.

Link to post
Share on other sites

Ktoś wyżej pisał, że np. dystansery Flat od Promyka docina się pod okno, choć oczywiście można i od strony lufy kombinować. Ja osobiście nie podjąłbym się rezania lufy za trzycyfrową kwotę - ciasny portfel i dwie lewe ręce :icon_biggrin:.

 

Patrzę gumkę i dystanser pod lufę Delta Strike, a tam jest (z tego co się dowiedziałem) większe okienko.

Link to post
Share on other sites

 

 

Patrzę gumkę i dystanser pod lufę Delta Strike, a tam jest (z tego co się dowiedziałem) większe okienko.

 

Hehe, mam to samo, jedyny problem, że płaski Prometheus (plus standardowy dystanser, bo flat jak wiadomo za duży) blokował kulki w M14 G&G na zwykłym Promyku 6,03. Z kolei na fanpage Mounteback Customs jest porównanie Delta Strike + zwykły przezroczysty Guarder vs Madbull Black Python na korzyść DS, więc chyba gumka nie musi być koniecznie któraś płaska.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Panowie

 

Szukam odpowiedniej "gładkiej" gumki która współpracowałaby z flathopem i deltą strike, jednak wszędzie w sklepach te gumki są "niedostępne" i nie wiadomo kiedy kolejna dostawa.

 

Jest sens szukać i czekać na dostawę, czy może po prostu wziąć zwykłą, klasyczną systemę i zmodyfikować ją pod flat hopa? (w sposób jak na filmie:

)
Link to post
Share on other sites

Panowie

 

Szukam odpowiedniej "gładkiej" gumki która współpracowałaby z flathopem i deltą strike, jednak wszędzie w sklepach te gumki są "niedostępne" i nie wiadomo kiedy kolejna dostawa.

 

Jest sens szukać i czekać na dostawę, czy może po prostu wziąć zwykłą, klasyczną systemę i zmodyfikować ją pod flat hopa? (w sposób jak na filmie:

)

 

Zrobić własną. Nie musisz być bardzo precyzyjny w obrabianiu gumki ponieważ i tak ją obracasz. Bylebyś jej nie podziurawił.

 

Wybierz gumkę która ci się dobrze uszczelnia w komorze. Z kupnymi rozwiązaniami znowu będziesz miał loterię z uszczelnianiem / podawaniem.

 

Ja osobiście jestem fanem zielonych G&G do flat hopów.

 

[EDIT]

 

Ostatnio miałem zamontować znajomemu gumkę Pormetheus Straight, i jest ona absolutnie do niczego. Ma dużo za grube "usta" i nie wchodzi w nią dobrze dysza.

 

Skończyło się na instalacji zielonej G&G i znajomy zadowolony z wyników.

Edited by matrigs
Link to post
Share on other sites

Zrobić własną. Nie musisz być bardzo precyzyjny w obrabianiu gumki ponieważ i tak ją obracasz. Bylebyś jej nie podziurawił.

 

Wybierz gumkę która ci się dobrze uszczelnia w komorze. Z kupnymi rozwiązaniami znowu będziesz miał loterię z uszczelnianiem / podawaniem.

 

Ja osobiście jestem fanem zielonych G&G do flat hopów.

 

[EDIT]

 

Ostatnio miałem zamontować znajomemu gumkę Pormetheus Straight, i jest ona absolutnie do niczego. Ma dużo za grube "usta" i nie wchodzi w nią dobrze dysza.

 

Skończyło się na instalacji zielonej G&G i znajomy zadowolony z wyników.

 

 

Dzięki wielkie. W takim razie problem rozwiązany. Zawsze miałem czarną systemę, więc pod flat hopa użyję tej co mam aktualnie zamontowaną + zamówię jeszcze jedną systemę "na zapas".

Link to post
Share on other sites

Dzięki wielkie. W takim razie problem rozwiązany. Zawsze miałem czarną systemę, więc pod flat hopa użyję tej co mam aktualnie zamontowaną + zamówię jeszcze jedną systemę "na zapas".

 

Tylko jedna uwaga - Jako że wycinasz również te część podłużną gumki (inaczej jej nie zamontujesz obróconej) to w efekcie może dojść do rozszczelnienia na odpowiednim podłużnym frezie na lufie.

 

Czasami to następuje, czasami nie. Po prostu jak się złoży trzeba sprawdzić.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Wczoraj miałem trochę dłubania z dobraniem odpowiedniej gumki pod pewien egzemplarz swd, przy okazji cyknąłem kilka fotek, tak dla ogólnej orientacji ludzi w temacie.

 

Na początek, 3 gumeczki: od lewej promyk fioletowy, mb niebieski i g&g zielona.

Zwróćcie uwagę na wykonanie kołnierza. W miejscu nadlewki lubi się zaginać lub drzeć.

 

Te same 3 gumki, ułożone średnicą kołnierza, od największej (promyk) do najmniejszej (mb).

 

Porównanie kołnierzy gumek prometheus: czerwona jest grubsza i bardziej ciasna niż fiolet.

 

A tu macie więcej gumeczek, ułożonych średnicą otworu kołnierza, od największej (promyk fiolet) do najmniejszej (mb shark).

Gumeczki w kolejności od lewej:

- filetowy Prometheus

- zielona g&g (stara seria)

- niebieski Madbull

- czarna PDI (silikon z bax)

- purpurowa KingArms (guma trawda jak kupa na mrozie)

- czarna E&L (silikon z bax)

- fioletowy Falcon

- czerwony Prometheus

- czerwony Madbull Shark (również bardzo twarda guma)

 

Więcej fotek macie w galerii.

Link to post
Share on other sites

Z gumkami promyka jest tak jak pisze Mendi. Jak miałem czerwoną w komorze PDI, to kulki nie były w stanie przejść przez kołnierz (było za ciasno). Natomiast fioletowa sprawowała się świetnie. Śmiem twierdzić, że Fioletowy promyk to obecnie najlepsza gumka na rynku do luf AEG.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...