Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Ogólnie o gumkach Hop-Up


Recommended Posts

  • Replies 886
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Systema jest nadal u mnie numerem jeden jeśli chodzi o gumki. O Promyku już słyszałem nieraz, że w niższych temperaturach jest z nim straszna kiła, także go odpuszczam. Zakupiłem teraz komplet niebieskich Madbulli, dam im szanse.

Link to post
Share on other sites

Ciężko ocenić która jest najlepsza, każdy musi dopasować do swojej komory/dyszy i lufy, po prostu musicie próbować. U mnie Madbull kręcił beznadziejnie, na Systemie kulki latały gdzie chciały, zaś na fioletowym Promyku leci wszystko po sznurku i dalej niż na Systemie (lufa Promyk, komora Element, dysza fioletowa SHS, AK Boyi).

Edited by Mark97
Link to post
Share on other sites

Witam,

 

mam 2 pytania:

czy wymieniając stockową gumkę w Rk-02 Boyi np. na silikonową poprawi się zasięg i stabilność toru lotu kulek (czy jest to raczej chwyt reklamowy sprzedawcy)?

 

Jaką gumkę wybrać: zastanawiam się nad G&G zieloną lub czarną Systemą?

 

Komora HU i lufa standardowa (6,08).

Edited by Foton
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Siema.

Pytanko co do gumki hopcia w replice powyżej 650 fps. Mianowicie mam L96 z mancraftem, długo już miałem jedną gumkę nie pamiętam jaką jakaś niebieska, całkiem dobrze kręciła, ale długo ją eksploatowałem i już poszła do nieba. Jaką aktualnie gumkę polecacie na naprawdę duże FPS-y? Kupiłem ostatnio maple leaf 80, ale miała za duży czubek i nie mogłem dobrze ufiksować lufy w komorze. Proszę o poradę z jakimiś trafionymi pozycjami ;)

Edited by Szabal
Link to post
Share on other sites

Jak Miałeś niebieską to może to był Madbull?

A jesteś pewny, że chłopak pisze o gumie aegowej? Nic nie napisał ani o typie komory, ani lufy, ani gumy.

 

Te madbulle jasno-niebieskie nie sa takie jak te starsze, ciemne i miękkie. Swd zjadło kołnierz nowego madbulla po 10 strzałach - bo był twardy i ciasny.

 

Że też jak już się znajdzie dobre gumy, to zaraz wypuszczają badziew lub podróbę....

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Idąc za radą kolegów z forum kupiłem czarną gumkę Systema i korzystając z pomocy filmu na yt samodzielnie wymieniłem.

 

Bałem się, żeby się masakra nie zrobiła i żeby replika nie strzelała po tym zabiegu na 5 m :icon_smile:

 

Po zrobieniu próby powiem tak; najlepsza decyzja jeśli chodzi o replikę (przynajmniej na razie).

 

Jest zauważalna różnica w zasięgu kulki (lecą dalej mimo, że testowałem na tych samych kulkach nie kosmicznych jakościowo- 0,25g PJ), jest lepsze skupienie tzn. zdarzają się sporadycznie kulki, które odskakują gdzieś na boki o większy wymiar, ale generalnie na 40 i 45 m jak robiłem próby to spokojnie trafiam w tarczę na kartce A4 i to bardzo dużo strzałów wchodzi.

 

Przedtem na stockowej gumce był większy rozrzut i nie były one tak skupione.

 

Oczywiście kulki lecą mi dalej niż te 45 (na razie nie mierzyłem dokładnie ile). Zaraz pewnie zapytacie jak to sprawdziłem, że lecą dalej. Zrobiłem próbę w terenie w takich samych warunkach i dokładnie w tym samym miejscu od celu przed wymianą gumki i po wymianie gumki i na stockowej przy ustawieniu HU kulki zaczynały mi opadać, a na systemie lecą prosto (wydłużył się stabilny poziomy tor lotu na oko o jakieś co

najmniej 5 lub więcej m).

 

Po wymianie gumki hopek jest inaczej tez ustawiony na systemie (nie w tym samym miejscu tylko się troszeczkę różni). Ustawiony jest na maxa ile się da i jest właśnie różnica w poziomym locie kulki.

 

Podejrzewam, że na lepszych kulkach będzie jeszcze lepiej :icon_biggrin:

 

Także warto było. Jak się ktoś zastanawia to polecam ten zabieg i dziękuję za porady w tej sprawie :icon_smile:

 

Najlepsze strzelanie to oczywiście seria, która kosi tarcze A4 z 45 m :icon_biggrin:

Edited by Foton
Link to post
Share on other sites

Witam. Pytanie mam do właścicieli czarnej systemy. Na pojedynczym Kręci dopiero po 4-5 strzale. Czy ktoś trafił na taki problem? JAk sobie z tym poradziliście? ( Komora czerwona plastykowa z czarnymi pokrętłami- być może element, lufa precka nie znam producenta, na wyjściu 480 fps, układ szczelny )

Link to post
Share on other sites

Są opinie o gumkach SHS? Dużo części mają znośnych, jak jest z tym?

Ja kupiłem 2 szt "czarne silikon" na próbę, niby silikonowe a okazały się gumowe, ordynarnie wykonane i twarde jak kalosz. O ile inne ich cześci są ok, to gumy to niestety niewypał.

 

A co do systemek, to zdarzają się takie które się muszą "rozgrzać", to są zwykle te lekko błyszczące. Mam jeszcze ze 3 sztuki, matowe kręcą jak marznie od 1 strzału, zakładam je do wyborówek i dla ludzi preferujących singla. Natomiast te lekko błyszczące idą do replik siewców kompozytu.

Link to post
Share on other sites

W sumie od momentu kiedy Systema zaczęła promować Energy gumki stał się anemiczne, chude, błyszczące i nie kręciły i nie uszczelniały się tak w komorach jak stare matowe spasione krowy. Możliwe że sporo ludzi narzekało na problemy z montażem grubych gumek i tak już jest od 3 lat, jak nie dłużej. Stare raczej już nie wrócą... a takie fajne były.

Link to post
Share on other sites

"Rozgrzewające" się systemy są bardzo irytujące, da się z nich strzelać powtarzalnie przy +15 stopniach ale jak tylko się ochłodzi to kilka strzałów jest loterią. Jest tak po każdej dłuższej chwili a czasem wystarczy tylko zmiana pozycji i zabawa dalej trwa w najlepsze.

Są na rynku ciekawe propozycje do 600-650fps (komora, lufa PDI w standardzie asp96)?

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...