Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Ogólnie o gumkach Hop-Up


Recommended Posts

  • Replies 886
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Używam non stop do replik HPA, tak samo jak czerwonego Madbulla. Spisują się bardzo dobrze.

Nie polecam nikomu niebieskich Strejtów Promyka do flata itp, shit totalny, rezultaty bardzo losowe. Zauważyłem nawet że po dużej ilości cykli kołnierz zaczyna się wycierać.

Link to post
Share on other sites

Do flathopa się praktycznie każda gumka nada. Najlepiej użyć taką która ci dobrze uszczelnia / podaje. Bez sensu kupować specjalnie inną do flathopa żeby potem mieć problemy.

 

Ale faktem jest że zielona do flat hopa się nadaję bardzo dobrze.

Link to post
Share on other sites

Witam,

mam problem z Systemą Energy. Zauważyłem efekt "rozgrzewania" się gumki. Na singlu strzela w miarę powtarzalnie chociaż i tak bez szału, natomiast jak odpalę auto i posieje z 20 kulek to pierwsze 5 leci w miarę spoko, a cała reszta podkręcona w kosmos. Problem będzie w gumce? Mam m4 Lone Star Border Patrol od EA i ponoć siedzi tam komora Hop Up od King Armsa. Dodatkowo dorzuciłem prec lufe od PPS`a(SHS) 6.03 i efekt na kulkach 0.25 jest taki jak opisałem. Na 0.28 było trochę lepiej. Według gunfire replika ma 350fps, delikatnie ją doszczelniłem teflonem w miejscu dysza<=>komora hopup bo strasznie luźno tam to siedziało.

Edited by dr88
Link to post
Share on other sites

Witam,

mam problem z Systemą Energy. Zauważyłem efekt "rozgrzewania" się gumki. Na singlu strzela w miarę powtarzalnie chociaż i tak bez szału, natomiast jak odpalę auto i posieje z 20 kulek to pierwsze 5 leci w miarę spoko, a cała reszta podkręcona w kosmos. Problem będzie w gumce? Mam m4 Lone Star Border Patrol od EA i ponoć siedzi tam komora Hop Up od King Armsa. Dodatkowo dorzuciłem prec lufe od PPS`a(SHS) 6.03 i efekt na kulkach 0.25 jest taki jak opisałem. Na 0.28 było trochę lepiej. Według gunfire replika ma 350fps, delikatnie ją doszczelniłem teflonem w miejscu dysza<=>komora hopup bo strasznie luźno tam to siedziało.

Było o tym pisane, nawet stronę wcześniej. Śliskie i błyszczące systemki, a takie zwykle aktualnie można kupić, mają właśnie taki objaw, zwłaszcza w klamkach <450fps, gdzie kulki lekkie są i przez to docisk mniejszy.

Ogólnie obecnie ciężko kupić "pewniaka", bo zarówno systema, g&g jak i madbulle niebieskie, jakby jakościowo na psy schodzą. Mi obecnie całkiem nieźle sprawdzają się czarne, miękkie gumy e&l, no i promyczki - choć o te ciężko i drogo w sumie.

Niby "wycieczka" albo znajomek z Białorusi mógłby to przewieźć, ale gdyby tak łatwo było, to mięlibyśmy na rynku zatrzęsienie optyk nowych po 600zet (przebitka 200-300zet to i tak nieźle), a tak jest jak jest.

Link to post
Share on other sites

Dziękuję za odpowiedź Mendi.

Zgadza się, było pisane dlatego też postanowiłem dodać swoje kilka groszy aby być może kogoś ustrzec przed zakupem Systemy Energy :) W takim razie pewnie wrócę do stockowej gumki, która to z kolei co n-tej kulki nie dokręcała. Być może uwalona w smarze, wyczyszczę ją i może będzie lepiej.

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Niby "wycieczka" albo znajomek z Białorusi mógłby to przewieźć, ale gdyby tak łatwo było, to mięlibyśmy na rynku zatrzęsienie optyk nowych po 600zet (przebitka 200-300zet to i tak nieźle), a tak jest jak jest.

 

Nie lubię moderować moderatorów ale to chyba miało trafić do Snajperskiego Hydeparku :icon_wink:

 

Do usunięcia...

 

/to pół, a w zasadzie coś ok 1.4 posta mam przenieść?

Edited by Mendi
Link to post
Share on other sites

Mam starą, dobrą Systeme Energy i nowego fioletowego Prometheusa. Z którą kombinować flathop/Rhop itp przy wide bore Delta od Prometheusa? Skłaniam się ku fioletowej bo gdzieś wyczytałem że Systema za miękka.

 

U mnie śmiga przerobiony fioletowy promyk - działa bardzo dobrze. Systemę przy konfiguracji flat hop + wide bore zerwało mi.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Obecnie mam w swoim RK-02 od Bojca komorę ProWin oraz promyka 6.03 460mm. Dystanser typu H od Airsoftpro. Gumka czarna systema energy. Obecnie posiadam 400 FPS, używam kulek G&G 0,25g, ale przymierzam się do 0,28g lub nawet 0,3g. Nie mogę z w/w gumką dojść do ładu, strasznie ciężko wchodziła do komory, wyniki też nie są zadowalające. Która seria gumek hop up obecnie jest na topie, czyli się "nie skiepściła" i będzie dobrze działać w w/w zestawie? Niebieski madbull? Fioletowy promyk? Specshop twierdzi, że fioletowy promyk wytrzyma do 400 FPS, inna strona, że do 500 FPS. Chcę w niedalekiej przyszłości przeprowadzić tuning do 480-490 FPS oraz instalację flat-hopa.

Edited by ZłyDuch
Link to post
Share on other sites

Obecnie mam w swoim RK-02 od Bojca komorę ProWin oraz promyka 6.03 460mm. Dystanser typu H od Airsoftpro. Gumka czarna systema energy. Obecnie posiadam 400 FPS, używam kulek G&G 0,25g, ale przymierzam się do 0,28g lub nawet 0,3g. Nie mogę z w/w gumką dojść do ładu, strasznie ciężko wchodziła do komory, wyniki też nie są zadowalające. Która seria gumek hop up obecnie jest na topie, czyli się "nie skiepściła" i będzie dobrze działać w w/w zestawie? Niebieski madbull? Fioletowy promyk? Specshop twierdzi, że fioletowy promyk wytrzyma do 400 FPS, inna strona, że do 500 FPS. Chcę w niedalekiej przyszłości przeprowadzić tuning do 480-490 FPS oraz instalację flat-hopa.

 

Ja mam fioletowego promyka przy 520 fps i na razie się trzyma.

Link to post
Share on other sites

Zielona g&g i zrob sobie flata. Perfekto !

 

Jak będzie z kompatybilnością dystanserów flat-hopowych od promyka z lufą tej samej firmy? Podobno trzeba ciąć dystanser, żeby pasował. Nie będę bawić się w poszerzanie okna na dystanser w lufie za 3 stówy. A może są lepsze dystansery do flata od innych firm?

Link to post
Share on other sites

Ja też polecam madbull, tyle że ja używam czerwonego. Do słabszych replik jest idealny (w irlandi mamy limit 328fps). Miałem gumki e&l, systema energy, shs, g&g i dopiero teraz jest ok. Systema faktycznie kręci jak chce. Replika aks74u e&l 1 gen/ forcecore

 

 

Sent from iPhone

Edited by awasil28
Link to post
Share on other sites

Szukam po sklepach w Polsce i nie mogę znaleźć. Może za słabo szukam...

 

A musi być koniecznie w Polsce?

 

http://www.airsoftarmory.pl/pl/p/Maple-Leaf-dystanser-plaski-OHM-Solid-Edition-/2394

 

Ja bym się jednak pokusił o zrobienie takiego dyntansera sam. Ja wykrajam łatkę z wężyka silikonowego:

 

Ebdfgvb.png

 

To z kolei dociskam ramieniem z sorbo przygotowanym jak pod r-hop:

 

shCHUMz.png

Link to post
Share on other sites

Po części będzie się prostował, owszem. Jednak i tak tworzy wyraźnie łuk gumki w komorze. Czy wystarczająco i czy lepiej czy gorzej od kupnego dystansera to nie powiem.

 

Zawsze można kombinować z twardszymi materiałami. Dla mnie najważniejsze jest to że mogę poszczególne elementy dostosować do swoich potrzeb.

 

Dystanser Maple Leaf ma swoją długość, a czasami potrzeba ciut dłuższego lub krótszego. Poza tym w zależności od stosowanej gumki, lufy i komory nie zawsze zęby w ramieniu trzymające dystanser wypadają w samym środku okna hopup. Nie wierzę również do końca w możliwość swobodnego obrotu tego dystansera tak by siły rozkładał idealnie po całym oknie.

 

No i ten dystanser jest po prostu drogi.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...