Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Ogólnie o gumkach Hop-Up


Recommended Posts

  • Replies 886
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Cześć :) Chciałbym wymienić gumkę HopUp w moim Sigu. Zacznę od tego, że jestem całkowicie początkujący.

Chciałem kupić legendarną zieloną G&G, ale podobno ostatnio sporo spadła na jakości.

Myślałem jeszcze o Systemie Energy.

Replika ma aktualnie 380fps, w przyszłości chciałbym ją upgradować bardziej do lasu na ~430fps.

 

Pomijam oczywiście sam fakt wymiany, wydaje to się bardzo proste, ale dzisiaj przez 30 minut próbowałem wyjąć lufę - bezskutecznie :D Najwyżej oddam, aby zrobili mi to w serwisie.

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...
  • 2 weeks later...

Problemów z kołnierzem ciąg dalszy,

 

Problem dotyczy boyi rk-02 z bezbarwną stockową komorą.

Na stockowej gumie wszystko jest dobrze, po wymianie na zieloną G&G strzela dubletami, wpuszcza po 2 kulki.

Ten sam problem występuje na bezbarwnym Guarderze. Po powrocie na stock - wszystko jest ok.

Nie mam pomysłu w którą stronę iść - komora czy dalsze kupowanie gumek po omacku.

Sprawdziłem szerokość kołnierza kładąc na nim kulkę, efekt bardzo ciekawy :

bcf6033a8aa5.jpg

a568cd769a0c.jpg

 

To jest normalne ?

 

Czarna to stock i jak widać jest najciaśniejsza.

Link to post
Share on other sites

Parur. To, że kulka się zatrzymuje na kołnierzu gumki, jest jak najbardziej pożądanym efektem i bez wątpienia przyczyną podwójnej kulki jest zbyt szeroki kołnierz. Jeśli załadujesz do repliki magazynek z kulkami, to sprężyna z magazynka zaczyna działać na wszystkie kulki z komina i wypycha je na przód. Jeśli kołnierz jest za "szeroki" to jedna kulka przez nią przechodzi i wpada głębiej do komory, a za nią ustawia się druga kulka. Efektem tego jest strzał z dwoma kulkami. Żeby tego nie było musisz znaleźć gumkę, która ma stosunkowo ciasny kołnierz. Możesz to sprawdzić z jakim oporem przechodzi kulka przez kołnierz gumki. Po prostu połóż kulkę tak jak to pokazałeś na zdjęciu i pchnij delikatnie palcem. Jeśli przechodzi kulka praktycznie bez oporów, to nie dobrze. Jeśli musisz ją "stuknąć" żeby wskoczyła, to ta gumka jest ok.

 

P.S. Pisze z doświadczenia, bo sam miałem ten problem wielokrotnie. Musisz poszukać gumkę o ciaśniejszym kołnierzu (najlepiej z takim, jaki masz w stocku).

 

Mam nadzieję, że pomogłem ;).

Link to post
Share on other sites

Agnar, zdecydowanie zdaję sobie sprawę z tego, że przyczyną dubletów jest zbyt szeroki kołnierz.

 

Pożądam efektu zatrzymywania się kulki spowodowanego ciasnym kołnierzem.

 

Gumki w komorze zachowują się dokładnie tak samo.

 

Seryjna komora, kulki takie same. Jedyną zmienną jest gumka.

 

Dublety występują na gumkach innych niż fabryczna ze względu na szerokość kołnierza.

 

I teraz pytanie:

 

- Dleczego gumki polecane (zielona G&G i bezbarwny Guarder) tutaj nie działają.

Innym ludziom działają z takim jak mój rk oraz całą gamą innych replik.

 

Obawiam się kupowania na pałę systemy energy czy czegoś innego bo wydałem kasę już na 2 gumki które są bezużyteczne.

 

nawet na innej zielonej G&G było to samo.

 

skoro w moim RK jest lipa a w innych RK działa to może powinienem wymienić komorę z seryjnej na nową metalową cymy lub produkcji firmy element. Być może mam za szeroką komorę?

 

Myślicie, że jest sens sprawdzać te gumki z innymi komorami ?

Link to post
Share on other sites

Oczywiście komora może mieć tutaj wpływ i jeśli masz możliwość sprawdzić inną to bym spróbował. Nie mnie jednak zdarzyło mi się, że miałem w ręku jednocześnie 3 zielone gumki od G&G i każda z nich stawiała inny opór na kołnierzu... Skoro już wiesz w czym tkwi problem, to musisz szukać odpowiedniego zestawienia gumki z komorą.

Link to post
Share on other sites

NAjprościej pożyczyć od kogoś komorę cymy i sprawdzić. Jeszcze dysze na krótszą będziesz może musiał zmienić przy cymie.

Z tym to się można przejechać, bo komory cymy i boyi, zwłaszcza w starszych modelach, często różnią się wymiarami. Minimalnie, ale jednak. Po takiej zamianie to dopiero się nieraz cyrki robią - nie wpina się mag, albo komora sie przesuwa, brak podawania kulek itp itd.

 

Swoją droga, to we cholerę rk boyi przerobiłem i niemal zawsze były czarne komory. Systemki, zielone g&g, madbulle niebieskie (sharków nie lubię, bo sztywne są jak koci ogon). Skąd więc przezroczysta? W wałkach FC są takie przezroczyste komory i z miejsca wymienia się ja na boyowskie.

 

@Parur

Moja rada - kup na komisie czarną, kompozytową komorę do rk. Koszt takiej zwykle nie przekracza 10zet, czyli 1/3 gumki hu.

 

A tak btw, kupiłem czarny silikon od G&G. W palcach jest nieco twardszy niż zielony odpowiednik z nowej serii i sporo twardszy niż stare zielone gumy. Zamontowałem to w wałku od FC 450fps i gumka kręci ładnie guardery 0,28g.

Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedzi,

Byłem w Azteko i porównałem wielkości otworów w gumkach. Najbliżej stockowej był czerwony madbull shark i systema energy. Ich serwis mówi, że do Boyi pakują właśnie systemę.

 

Jak czarna sys nie da rady do wymienię komorę na czarną

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

15 zł za sztukę jak w cenie podane :D.

Te 3 sztuki to tyle na magazynie jest ;) bo rozeszły się w mig.

Opis poprawiony na liczbę pojedynczą.

Silikon lecz taki jakiś inny niż we wszystkich gumkach jakie miałem.

Pojutrze podrzucę więcej informacji bo powinny być po pierwszych testach.

Jest wypustka, zwykła poduszka jak w większości gum z tego co patrzyłem.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Co polecacie do 580 fps i kulek 0,4g ?

Promyk filetowy się wyłożył i słabiutko kręci

Skoro sprawdził Ci się promyk, to potrzebujesz gumki z ciasnym kołnierzem. Gdy cycek promyka się u mnie starł, to ściąłem go do końca i wstawiłem łatkę silikonową ( z wężyka do spuszczania wina) - to się jakoś nazywa, g-hop, r-hop, czy jakoś tak... nie wiem w tych nazwach się gubię, ale patent dosyć dobrze działa. Przeróbka w zasadzie nic Cie nie kosztuje, a jak się nie sprawdzi to ja bym kupił nowego fioletowego promyka.

 

Całkiem ładnie sprawdzają się mi ostatnio czarne gumy od G&G - są ciut twardsze niż zielone, ale lepiej odlane i kręcą dobrze nawet na mrozie. Nie ma tez efektu "rozgrzewania" jak na systemkach energy. Zamontowałem tego 5 sztuk w aegach 430-500fps i póki co (jakiś miesiąc), właściciele są zadowoleni.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...