Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Ogólnie o gumkach Hop-Up


Recommended Posts

  • Replies 886
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Kupiłem Guardera przezroczystą do stocka CM 031 (ak74) (chiński stock - 360-380fps).

 

Wymieniłem - podkręca, ale za mocno. Mowa o sytuacji z hopkeim ustawionym na zero/minimum. Na excelach latają Panu w okno, na Pestkach jest trochę lepiej ale też zrywa mocno do góry. Smutna rzecz, trzeba celować bardzo pod cel. Prosiłbym bardzo o sugestie co może być przyczyną takiej sytuacji. pozdr

Link to post
Share on other sites

Mam "drobny" problem z hopupem w Steyr AUG JG, gumka Systemy czarna i dystanser od gumy Guardera. Niezależnie na jakim ustawieniu, gumka nie podkręca kulek (pestki .25g), choć po wyjęciu lufy widać, że wałeczek się wysuwa.

 

Jakieś pomysły?

Edited by Panocek
Link to post
Share on other sites

Możliwe, że dystanser.

 

Miałem podobną sytuacje. Kupiłem gumkę Systemy i zostawiłem stockowy dystanser. Wszystko teoretycznie działało prawidłowo. Na pierwszej strzelance, działał w miarę dobrze, później, nie działało to już wcale, miałem replikę bez hop-upa... Wraz z podkręcaniem, kulka leciała tylko wolniej, ale w ogóle nie była podkręcana... Zdenerwowałem się i wróciłem do stokowej gumki ICSa – działa... Dokupię inny dystanser i zobaczę jeszcze raz Systeme.

 

Inna rzecz, jaką zauważyłem, to, że gumka Systemy jest strasznie miękka...

Edited by noah
Link to post
Share on other sites

W dystanser wsadziłem kawałek drucika, by usztywnić dystanser.

 

PS zauważyłem, że Systema zamarza już na chłodzie (1-2 stopnie na +), w "warunkach optymalnych" coś tam się podkręca, ale jak na max. ustawieniu HU to słabo, i losowo podkręca kulki tj na 5-kulkową serię jedna leci dobrze, inna w niebo, a 3 w ziemie.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 3 months later...

Problem mam podobny co do gumki HU. Mam m4-a1 od boyi z bebechami PJota kupiona niedawno u krakmanow. Na wstępie wymieniłem gumkę HU na silikonową przeźroczystą guardera problem tkwi w tym ze na maxa skręconym Hop upie kulki podciąga znacznie do góry zresztą skupienie też nie jest najlepsze. dosadnie mówiąc mogę trzymać karabin bokiem (magazynkiem w lewą stronę) a kulką jestem w stanie ściągnąć kogoś za winklem budynku:) Krakmani twierdzą że jest to wina dystansera jaki jest dołączony w zestawie do tejże gumki.Może faktycznie jest to wina krzywego ułożenia gumki. Nie wiem rozkręcę i sprawdzę.

P.s. karabin ma 430fpsow a kulek używam 0.25 chyba powinienem jeszcze sprawdzić efekt na 0.28.

Może jakieś sugestie??

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Mam gumkę systemy i dystanser guardera, na początku kulki się nie podkręcały, po rozłożeniu komory zauważyłem ze dystanser jest bardzo miękki, więc do środka dystansera napakowałem tyle ile się dało teflonu (taśma), teraz kulki ładnie się podkręcają :uśmiech:

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Witam z moich doswiadczen - nawet przy 450 fps guarder przezroczysty sprawuje sie lepiej w Augu niz systema czarna ... Sam nie wiem czemu.

 

TeŻ kupilem metalowa komore hopa G&P ktora jest sprzedawana razem z gumka.

I mam dylemat - zostawic Guardera czy sprobowac G&P.

Ktos mial doczynienia z gumkami G&P ? Czarna ... cholera wie z czego zrobiona ?

Edited by Foka
Link to post
Share on other sites

Co gumki Deep Fire - miałem taką przez jakis czas. U mnie miała problem z podkręcaniem cięższych kulek niż 0,2g - świetnie podkręcała blastery i G&G ale np 0,2 GFC już nie. Być moze była to kwestia dystansera.

 

Fioletowy prometheus to wg mnie najlepsza gumka do niezbyt mocnych replik. Daje świetne efekty zarówno w G36C JG (340 fps, precka JBU, komora stock) , w mojej M15A2 car CA ( 300 fps, precka promyka, komora KA) jak i w M15A2 car kumpla (290 fps , precka promyka, komora stock).

 

Dla porównania miałem wcześniej gumkę systemy w M15A4 RIS (370 fps , precka systemy, komora stock) i zasieg był podobny jak w 290 fps-owej eMce kumpla i o ok 2 m gorszy niż w g36c. Skupienie niestety zauważalnie gorsze .. ale to dowodzi raczej o wyższosci precki promyka.

Link to post
Share on other sites

Ja zamontowałem moją gumkę DEEP FIRE do mojej MP5k Galaxy.

WYnik ? Rewelacja ! kulki idealnie podkrecane, pieknie równo lecą tak że wszystkie trafiają w ten sam punkt. Miałem wielkie zdziwienie gdy to zobaczyłem, nawet precka nie jest potrzeba :P . Używane kulki to G&G 0.25

Link to post
Share on other sites

A dlaczego np. gumki Systemy są sprzedawane z pierścieniem mocującym a inne np. Phrometheusa nie mają tego w zestawie ?

Nie mogę nigdzie znaleźć nic o pierścieniach mocujących do gumek hopsiupowych.

Kupiłem broń używaną i widzę że mam ten pierścień ale jest on luzem dołączony z innymi pierdołami do broni. Gumkę w niej mam czarną więc podejrzewam że to jednak systema bo i ten pierścień przecież mam.

Tylko czy on nie powinien się znajdować gdzieś w komorze ?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...