Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Ogólnie o gumkach Hop-Up


Recommended Posts

  • Replies 886
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Na silikonowej mocniej podkręca kulki niż standardowa, przy jednakowym ustawieniu dociskania. Możnaby z tego wywnioskować, że  silikon w mniejszym stopniu spowalnia kulkę.

 

Moze sobie rozrysuj na wektorach i energiach bo cos mi sie zdaje ze piep... sie mylisz.

 

Weq

Link to post
Share on other sites

Myślę że Kmieciowi chodzi o to że silikon ma inne właściwości niż guma. Silikon ma większy współczynnik tarcia więc przy tym samym ustawieniu nacisku na gumkę hop-up bardziej podkręca kulki. Skoro podkręca je bardziej to znaczy że równocześnie bardziej je spowalnia od gumki gumowej. Z pozoru wydaje się więc że to silikon bardziej spowalnia. Spójrzmy jednak na to od tej strony: aby podkręcać kulkę w tym samym stopniu na gumce silikonowej i gumowej przy tej drugiej trzeba mieć bardziej podkręcony hop-up(gumka bardziej naciska na kulkę). W tym momencie to już przypuszczenie: zwiększenie nacisku na kulkę przy gumowej gumce hop-up bardziej ją spowalnia niż zwiększone tarcie silikonu przy mniej wkręconym hop-upie. Z resztą niech Kmieciu powie o co mu chodziło :wink: .

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Ja miałem tak: zmieniłem lufe na precyzyjna myślałem że będzie fajnie a tu nagle franca jedna pluje na 30m max. Wkurzyłem się próbowałem różnych sztuczek, czyszczenia i różnych kulek i zawsze to samo albo się zatnie albo ledwo 30m pociągnie. Dopiero po zmianie na silikonową odrazu smiga tak jak powinno i jestem :lol: :lol: :lol: verry happy.

Link to post
Share on other sites
  • 2 years later...

Mam takie małe pytanie. Czy gumka silikonowa może spowodować podkręcanie kulki w jednym kierunku?? Mam R6 Wella, kulki leciały prosto, nawet ładnie. Oddałem do lekkiego tuningu (wymiana cylindra, dyszy, gumki, głowicy i tłoka) i kulki latają mi tak samo tylko że po jakimś locie mocno skręca w prawo. Chciałem wymienić gumke na starą tylko nie wiem jak dobrac się do Komory :D. Czy po wystrzeleniu jakiejś liczby kulek może być już normalnie??

Link to post
Share on other sites

Może byc tak że gumka musi się dotrzeć. Przy próbie wymiany gumki możesz zniszczyć tą, którą masz już założoną. Silikony są dośc podatne na uszkodzenia. Bardziej niż te ze zwykłej gumy. Problem w skręcaniu kulek może tez powodowac poprostu brudna lufa.

Link to post
Share on other sites

Lufa aż lśni:D spróbuje wystrzelić z 2000 kulek może coś pomoże. Dzięki za pomoc

 

Byćmoże masz po prostu krzywo założoną gumkę bądź przekręconą lekko lufę w komorze hop-up i dlatego pod koniec skręcają Ci kulki - przynajmniej ja tam miałem i po rozłożeniu oraz ponownym dokłądnym złożeniu wszystkiego problemu już nie ma.

Link to post
Share on other sites

Misiek009 mylisz się. Używam czarnej silikonowej gumki systemy na replice 410 fpsów, oraz używałem ją także wcześniej gdy miałem sprężynę m100 - działała (działa nadal po prawie rocznej eksploatacji) prawidłowo. Może ci chodziło o gumki prometeusa fioletowe? Co do gumki Madbulla to nie polecam przeźroczysta jest zbyt delikatna na upgrade (rozrywa się) a czarna to chyba dopiero zaczyna działać przy 500fpsowych upgradeach....

Link to post
Share on other sites

Nie chce tworzyć następnego tematu więc tutaj spytam.

 

 

Gumka HU sylikonowa Guardera (czarna) czy Systemy (czarna)? Prosił bym o odpowiedź kogoś kto miał porównanie. Ogólnie z tego co widzę na forum to systema ma lepszą opinię, ale jak wychodzi zestawienie akurat tych dwóch gumek?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...