Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Ogólnie o gumkach Hop-Up


Recommended Posts

A ja na to nic bo tej repliki nie widziałem na oczy i nie mogę nic stwierdzić :icon_biggrin:

 

A co do reszty, umiesz czytać ze zrozumieniem?

 

Napisałem jasno:

 

To, że powinno się używać cięższych kulek przy flathopie niż przy zwykłym hopie sądzę, że jest mitem. Jako tako nie zauważyłem żadnej zależności z tym związanych. Dobrze wykonany flathop ma płynną regulację. Dużo też zależy od komory.

W przypadku zbyt mocnego docisku, rzeczywiście lżejsze kulki mogą lecieć w kosmos i gdy nie da się wyregulować hop, można zastosować cięższe kulki by skompensować siłę podkręcania.

 

Masz przez to rozumieć, że nie ma jednego setu i jednej wagi kulek dla każdej repliki.

 

Jakoś używałem normalnego hopa przy 430fps'ach i kulkach 0,3g. Po zmianie na flata, nadal używałem 0,3g i zasięg jak i celność się poprawiły.

To takie bezsensowne gadanie, że po montażu flata i wrzuceniu cięższych kulek kulka leci stabilniej i celniej. No tak... bo kulka jest cięższa.

Mało tego, jeszcze pozostaje kwestia kalibracji no ale... przecież to bez znaczenia i wrzucamy typ0 do krótkich lufek rekompensując całość rozszczelnieniem układu.

 

Pokaż mi dowody setki serwisantów i graczy, że powinno się wrzucać cięższe kulki przy flathopie/rhopie.]

 

Ciekawe jest też to, że KAŻDY serwisant i jest to powszechnie wiadomo, że przy lufie 390mm cylinder typ0 jest zbyt pojemny. I co? Teraz zdanie serwisantów już nie ma znaczenia?

Edited by wallop
Link to post
Share on other sites
  • Replies 886
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jakoś używałem normalnego hopa przy 430fps'ach i kulkach 0,3g. Po zmianie na flata, nadal używałem 0,3g i zasięg jak i celność się poprawiły.

W kwestii logicznej. To, że się poprawiło na kulkach tej samej wagi nie oznacza, że na kulkach cięższych nie byłoby JESZCZE lepiej.

Link to post
Share on other sites

Chcąc sprawdzić to jak flathop wpływa na działanie repliki, jej parametry, trajektorię lotu kulki itp. nie można ingerować w inne czynniki poza samym montażem flathop'a.

 

Zarówno na zwykłym hopie jak i flathopie po zmianie kulek na cięższe (pomijam już producenta i jakość kulek) poprawa celności będzie widoczna gołym okiem. Podałem czysty przykład pokazujący jak sam flathop wpływa na parametry repliki.

 

Jestem zdania, że flathop pozwala jedynie na bezproblemowe podkręcanie ciężkich, snajperskich kulek gdzie zwykły hop ma po prostu problemy.

Problemy związane przede wszystkim ze zbyt małą siłą podkręcania i/lub wręcz zatykaniem lufy, a co za tym idzie dławieniem się repliki (zbyt mocno podkręcony hop blokuje kulkę, która nie może wystrzelić). Często spotykałem się z replikami dmr z prędkościami 550-650fps@0,2g gdzie zwykły hop nie dawał rady podkręcić ciężkich kulek 0,4g+.

Bo albo kulka nie była dostatecznie podkręcona i po prostu zasięg maksymalny takiej repliki był na poziomie 60-70m albo docisk był zbyt mocny i kulka wytracała zbyt dużo mocy aby był sens z niej strzelać.

Lub też jak wyżej wspomniałem, była wąska granica pomiędzy maksymalnym dociskiem przy którym kulka mogła jeszcze opuścić lufę, a dławieniem się repliki.

Po montażu flat'a taki problem ustępował. Replika nie dławiła się, sama kulka wytracała o wiele mniej energii i nie było problemu z jej optymalnym podkręceniem przez co zasięg skuteczny rósł nawet o kilkadziesiąt metrów.

 

W przypadku replik szturmowych w zakresie 400-450fps, nie ma potrzeby zmiany kulek ze względu na flathop'a. Sądzę, że w zupełności wystarczy dopasowanie kulek i kalibracja repliki. Flathop to wisienka na torcie. W słabszych replikach nie montuje się go ze względu na większy zakres regulacji (siłę/długość) podkręcania), ponieważ przy 400-450fps używa się dość lekkich kulek 0,25-0,3g z którymi nie ma problemu. Montuje się go głównie ze względu na poprawę trajektorii lotu kulki. Kulka leci bardziej płasko i stabilnie. Oczywiście zakres regulacji też odgrywa tutaj rolę. Nie potrzeba tak mocno dokręcać hop'a przez co zyskujemy większą prędkość wylotową kulki.

Link to post
Share on other sites
Chcąc sprawdzić to jak flathop wpływa na działanie repliki, jej parametry, trajektorię lotu kulki itp. nie można ingerować w inne czynniki poza samym montażem flathop'a.

No tak, jak chcesz sprawdzić jak flathop działa w porównaniu z HU to rzeczywiście - zmiana kulek jest bez sensu, bo zaburza porównanie. Jednakże jeśli szukamy optymalnego rozwiązania dla naszej repliki - rozumianego jako najlepsze wg nas połączenie celności i zasięgu - to warto sprawdzić też cięższe kulki.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Pytanie o Maple Leaf Macaron. Jedni piszą, że 60° nawet na 500fps daje radę, inni 70° ładują do 420fps. To jak to najlepiej ugryźć?

Lufa 6,03 455mm, ML Omega, Cylinder 1 (będzie 2), spring Guarder 120/130. Kulasy 0.28g, rzadziudko 0.3g.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Cześć,

 

Ostatni post był troszkę dawno, ale chyba nie ma sensu zaczynać nowego tematu...

 

Czy ktoś się już spotykał z problemem "przegrzewania się" gumki?

Dotychczas biegałem z CM057 na stocku poza h-hopem, lufą oraz zieloną gumką G&G. Do tego wsadziłem M150 i hop-up przestał działać, tzn. pojedyncze strzały nie są w ogóle podkręcane, ale oddam szybciej trzy strzały i wszystko leci w niebo.

 

Pewnie mam z miękką gumkę, ale nie mam pewności, po to się pytam :)

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
25 minut temu, Trex15 napisał:

Rozbierz replike i przyjrzyj sie gumce, ja takie objawy (nie krecenie, kręcenie w kosmos na jednym ustawieniu) miałem jak rozerwalo mi kołnierz gumki. Ewentualnie pobaw się dystanserami (od twardych z długopisu, do miękkich z kabla silikonowego)

Przy okazji sprawdzenia czy gumka nie ma fizycznych uszkodzeń, jeżeli ich nie znajdziesz, to możesz spróbować ją umyć ciepłą wodą z mydłem, złożyć wszystko do kupy i ponownie przetestować.

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

G&G zielony - kulki za mocno podkręca nawet bez dystansera

Systema Energy - Efekt rozgrzewania sie + słabe skupienie

 

A więc co wybrać jak obydwa klasyki są kiepskie. Repka to cm.028 na stocku chce dac jakiegoś fajnego hopka stoje wyborem nad fioletowym promykiem. Montowal już go ktoś w takiej ze replice czy odpowiednio wchodzi i dobrze uszczelnia ? Może coś innego sie wam sprawdziło. Widzę ze czarny G&G jest wspomoniany ale cxg do repliki 360 fps to nie za mało

Link to post
Share on other sites

Jako że forum bez odpowiedzi poradzilem sie serwisanta ze SpecShopu, chłopak ogarniał temat odradzil mi systeme i g&g natomiast namówił mnie na niebieskiego madbulla. Idealny wybór, w porównaniu do Przezroczystego Guardera niebo a ziema, kulki jak po sznurku, skupienie dużo lepsze. Kolor gumek to  ciemny granat. Ogólnie polecam. Łatwy montaż dość twarde aby nie uszkodzić. Lufa stock. -4 stopnie również na luzie ogarniała. Polecam. 

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...