Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Podawanie kulek a mag a komora


Recommended Posts

Mam problem z podawaniem kul z magazynka e moich emkach. Magi to zazwyczaj midy CA i MAG. Wcześniej chodziło ok, teraz zaczęło się trochę psuć. A minowicie: jak włożę mag nieowinięty izolką, to strasznie lata w gnieździe góra/dół (pomijam na boki). Jak go nie dociskam, kulek nie podaje, jak docisnę w stronę komory HU podaje. Próbowałe owijac izolką, pomaga na trochę, ale na dłuższą mete to wkurza, bo mam 2 emki do jednej musze dac warstwe izolki, do innej zdjąć. CO zrobić, żeby podawało? Czy to możliwe, ze zatrzask maga się delikatnie wyrobił? Magi nie sa wyrobione, niektóre to prawie nówki. Będę wdzięczny za porady.

Link to post
Share on other sites

Obejżałem, jest minimalnie ! zjechany tam, gdzie łapie magazynek. Minimalnie. Ale czy to jest powód niepodawania? Ja muszę naprawdę mocno go podnieść łapkę do góry, żeby zaczął podawać kulasy. Może uciąć kawałek lufy jakiejś i domigomatować do komory, żeby wydłużyć lejek? Czy pokombinować coś z zatrzaskiem?

Link to post
Share on other sites

odkręć sobie kolbę i sprawdź wtedy. miałem to samo że musiałem podrzucać mag do góry rękom.

 

u mnie to było powodem nie podawania przez mid capy, hi capy podawały z tego co pamiętam.

 

gdy kolba jest za monco przykręcona może minimalnie ruszyć GB przez co dysza podnosi komorę do góry i dlatego może nie podawać.

 

więc tak jak mówię... sprawdź bez kolby.

Edited by Bocian
Link to post
Share on other sites

gb masz stabilizowany pinem tylnim repliki, pinem nad spustem, chwytem pistoletowym, wystarczy ze ma 2 punkty podparcia i ciezko jest go ruszyc juz wiec watpie...

 

 

wiem ile rzeczy trzyma gb na miejscu a jednak u mnie jest tak jak mowie...

może być też tak dlatego że mam ściętą tubę na kolbę i mam zamocowaną kolbę od LR300 składaną na bok więc śruba jest inna niż przy standardowej kolbie.

Link to post
Share on other sites

Wszystko ma prawo sie wyrobic.

1. Mocowanie gearboxa - moze byc on za wysoko o 0.1 mm ;)

2. Wtedy komora hopa jest za wysoko ... ma na to wplyw takze przykrecenie prowadnicy lufy (bo komora siedzi przeciez w lufie).

3. Zatrzask trzymajacy maga mogl sie wyrobic ... powiedzmy 0.2 mm

4. Sam magazynek mogl sie wyrobic - powiedzmy ... 0.2 mm

5. Zwalniacz kulki w magazynku mogl sie wyrobic ... powiedzmy ... 0.1 mm ;)

Ziarnko do ziarnka ... i masz 1 mm ... roznic w konretnych elementach nie zauwazysz (bo kto zauwazy roznice 0.1 mm) ale w pracy juz bedzie roznica.

Wiec jak juz wymienilem - wplyw ma wysokosc gearboxa w body, komory, zatrzask maga jak mocno dociska do gory, otwor do lapania w magu jak wyrobiony jest, oraz zwalniacz kulki w samym magu.

 

tu istotna sprawa - nie piluj czasem tego zwalniacza ... prawidlowe jest naklejenie czegos na niego ;)

Sam kiedys zrobilem taki blad ...

Ale jak wiadomo to co nakleimy moze sie odkleic.

Link to post
Share on other sites

U mnie natomiast w M4A1 GnP Mid capy GnP i Ca podają bardzo dobrze :-P , a mag King Armsa muszę od dołu podtrzymywać .Ten KA to wogóle był dziwny bo musiałem wyginać troszke tą miejsce za które trzyma zatrzask.

Edited by Maiki
Link to post
Share on other sites

Probowalem - kazde wlozenie maga naciska na to.

Wiec musialoby byc przyklejone mega mocnym klejem i mega dokladnie zeby kulki sie nie ciely.

Nie za waskie - nie jak lufa bo wtedy bedzie problem ... za to dostatecznie waskie zeby wejsc w maga i wcisnac blokade wychodzenia kulek.

Do tego element ten musialby mocno naprawde trzymac - zauwaz jakiej sily uzywasz wciskajac maga ...

Dlatego lepiej modyfikowac magazynki a nie komore.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

miałem podobny problem, mag podawał kulki jak go dociskałem od sposu w kierunku komory, jak był luzem przestawał.

Rozwiązanie było banalne - lekko podpiłowałem skośna powierzchnie suwaka zwalniającego/blokującego kulki w magu - i CUD działa,

a magi to zwykłe chinole Boyi

Link to post
Share on other sites

A czy podpiłowanie dzyndzla trzymającego kulki nie spowoduje ich samoczynne zwalnianie?

 

spiłowałem go około 0,5 mm, chodziło o lekką korektę długości tego dzyndzla, bo jak mag dostał luzu to komora nie była w stanie otworzyć go do maxa, po leciutkim skróceniu komora daje odsuwa dzyndzla tak, że nie przeszkadza w podawaniu kulek

Edited by YARRA
Link to post
Share on other sites
  • 4 years later...

Mam problem, magazynki nie podają wszystkich kulek. Mam 9 sztuk i we wszystkich ten sam problem, podają 20-30 kulek a reszta pozostaje w magu. Upierdliwe, bo trzeba wypiąć maga, pocisnąć kulki wyciorem i dopiero idzie reszta.

Nie chcę niczego schrzanić, czy psiknięcie olejkiem silikonowym nie spowoduje jakichś zagrożeń i czy może pomóc. Może jednak trzeba rozciągnąć sprężynę a może wymienić na mocniejszą tylko jaką :icon_question:

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...