Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Gwintowane lufy precyzyjne


Recommended Posts

Witam.

Chciałbym wymienić lufę stockową na preckę. Znalazłem taką, która mnie zaciekawiła, mianowicie lufę precyzyjną z wewnętrznym gwintowaniem, które ponoć wspomaga system hop-up.

Chciałbym zapytac o wrażenia użytkowników, czy rzeczywiście jest to lepszy wybór niż "zwykła" lufa precyzyjna? Czy też to nie potrzebny wydatek?

Logicznie rzecz ujmując, w broni ostrej to właśnie wewnętrzne gwintowanie odpowiada w dużej mierze za osiągi balistyczne (pomijam właściwości naboju i pocisku - to nie jest temat, który mnie interesuje), więc takie gwintowanie prawdopodobnie również tak działa. Ale moją wątpliwość budzi fakt, czy poprawa celności i skupienia jest aż taka, że usprawiedliwia większy wydatek?

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Nie działa. Prócz gwintu jest potrzebny jeszcze "pocisk", który będzie na tyle miękki, aby "wgryść" się w ten gwint, który mu nada ruch rotacyjny. Kulka z takowego materiału nie jest, do tego, jest to kulka.

Link to post
Share on other sites

Lufy nie są gwintowane tylko skręcane i w wewnątrz powstaje coś w rodzaju gwintu. Zasada działania jest jednak całkiem inna niż w ostrych odpowiednikach. Działa ponoć bardzo ciekawie ale ma ograniczenie, by działało prawidłowo ma jakąś górną granicę fps-ów.

Link to post
Share on other sites

Też się kiedyś zastanawiałem nad Tanio-Kobą jednak nie wiedziałem jak z HU będzie to współgrać.

dexterkrak Napisano 29/1/2010, 13:48

Lepiej promyka.

To taka myśl czy co? Jakieś argumenty za i przeciw? :roll:

Edited by rumak
Link to post
Share on other sites

Ten gwint powoduje stworzenie czegoś co nazwałbym tunelem powietrznym przez który przelatuje kulka, dzięki temu kulka nie obija sie po lufie tylko leci w tym tunelu dzięki czemu wylatuje idealnie w linii lufy. Działa to wyśmienicie ale niestety tylko do ok 350 fps. potem powietrze zaczyna wyprzedzać kulkę i powoduje jej zawirowania wynikiem czego cały system gwintowania przestaje działać.

Link to post
Share on other sites
dexterkrak Napisano 29/1/2010, 15:49

Tak, a niektórzy w to wierzą. Weź to na chłopski rozum, jak mikroskopijne ryski mają powodować lepsze skupienie?

 

Ja nie mam powodów aby nie wierzyć. Nie takie mózgi to konstruowały my nigdy tego nie zrozumiemy :-F

Gdyby każdy znał te technologie to po co firmy produkujące podzespoły??Sami byśmy je robili ;-)

Edited by rumak
Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...