Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

konserwacja M4A1 WA GBB


Recommended Posts

Witam

Jak konserwować replike wykonaną całkowicie z metalu (aluminium, stal, znal)

Przeszukałem forum jak konserwować w.w replike, ale znalazłem tylko konserwacje pistoletów, zaworów silikonem oraz jak zreanimować magazynek WE.

Pytam się dlatego, że replika jest cała z metalu, pracują w niej metalowe części, które o siebie trą. Czy można taką replike traktować smarem do broni ot choćby Ballistolem, czy absolutnie nie. Słyszałem taką opinie że smar do broni uszkodzi uszczelki i replike z BB należy traktować tylko silikonem. Tylko czy sylikon ma wystarczające właściwości smarujące do mechanizmów metalowych?

Jeżeli taki temat gdzieś jest, to proszę o wybaczenie, ale szukajka wyszukała tylko tematy o których wcześniej napisałem.

Link to post
Share on other sites

Cześć wszystkim koleżankom i kolegom :ok:

Myślę, że części metalowe normalnie jak broń, czyli oleje Ballistol, Brunox albo polski Inhibol (nie wiem czy jeszcze sprzedają) a części gdzie działa GG traktuj silikonem w spreju.

Takie jest moje zdanie, ale może ja się nie znam :mrgreen:

Edited by LR-Antek
Link to post
Share on other sites

Arend szukałem, jak napisałem wyżej i bez uszczypliwości można napisać, że niczym nie różni się konserwacja zabawki długiej od krótkiej. Tak?

No to darujmy sobie uwagi na temat lenistwa ;-)

Chciałem uzyskać odpowiedź na to pytanie

....Czy można taką replike traktować smarem do broni ot choćby Ballistolem, czy absolutnie nie. Słyszałem taką opinie że smar do broni uszkodzi uszczelki i replike z BB należy traktować tylko silikonem....

Bo odpowiedzi przez "SZUKAJ" oraz po ręcznym przeszukaniu forum, nie znalazłem. :evil:

Link to post
Share on other sites

Dzięki piękne Arend :ok:

Pytanie może wydawać się głupie ale podobieństwo do broni ostrej narzuciło taki pomysł, oczywiście prędkości są inne i brak nagaru z wypalonego prochu, ale zawsze jakieś tarcie metalu o metal występuje ;-)

Jeszcze raz dzięki, jak na razie będę traktował silikonem (jakieś tam właściwości poślizgowo-smarne ma :mrgreen: )

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

Jeszcze raz dzięki, jak na razie będę traktował silikonem (jakieś tam właściwości poślizgowo-smarne ma :mrgreen: )

 

 

Co do smarów do broni - to oczywiście nie używać.

 

Co do silikonu - ja osobiście nie używam w sprayu. Kupiłem na allegro smar silikonowy w płynie (ok. 10zł/buteleczkę) i sprawdza się doskonale.

Link to post
Share on other sites

Co do smarów do broni - to oczywiście nie używać.

 

Używać, używać ;-) :mrgreen:

Udało mi się zdobyć oryginalną instrukcje do WA i tam na stronie 15 jest napisane pod zdjęciem gdzie używać S.G.C. (Super Gun Cleaner), gdzie silikon w spreju

Chciałem wkleić, ale mam to w PDFie i nie potrafie

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...