Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jantar-M wz. 2005


Recommended Posts

  • Replies 53
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ucinając Wasze dysputy nie będzie lepszy ponieważ w/w materiał nie nadaje się do klepanie (za miękki) ani do gięcia w/w sposobem.

Poza tym na zdjęciach wygląda zupełnie inaczej niż w rzeczywistości.

Można obejrzeć na nadchodzącej imprezie w Elblągu pt OPERACJA "RADAR",

organizowaną przez Elbląskie Stowarzyszenie Sportowo-Kulturowe ERSOFT.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Jestem posiadaczem Jantarka-M z G&H. Powiem szczerze, że ładnie udało Ci się go wyskrobać :). Gratulacje.

 

Swoją drogą, działalność gospodarcza rządzi się innym prawami. Co innego grzebać u siebie w domku. Troszkę inne koszty. Poza tym, gdybyś spojrzał w środek, to zobaczyłbyś gana o dużej zwartości konstrukcji, budowanego na stali. Gdybyś wiedział co i jak ... wiedziałbyś dlaczego 2,2k PLN. Pomijam już gwarancję na wytrzymałość konstrukcji.

 

Tak czy owak, gratulacje z dobrze wykonanej roboty. Mały tip ... patrz co jakiś czas na zębatkę silnikową ;).

Link to post
Share on other sites

Jestem posiadaczem Jantarka-M z G&H. Powiem szczerze, że ładnie udało Ci się go wyskrobać :). Gratulacje.

 

Swoją drogą, działalność gospodarcza rządzi się innym prawami. Co innego grzebać u siebie w domku. Troszkę inne koszty. Poza tym, gdybyś spojrzał w środek, to zobaczyłbyś gana o dużej zwartości konstrukcji, budowanego na stali. Gdybyś wiedział co i jak ... wiedziałbyś dlaczego 2,2k PLN. Pomijam już gwarancję na wytrzymałość konstrukcji.

 

Tak czy owak, gratulacje z dobrze wykonanej roboty. Mały tip ... patrz co jakiś czas na zębatkę silnikową ;).

 

Dzięki :)

Co do działalności gospodarczej nie mam do G&H żadnych pretensji nikt nie będzie niczego robił za półdarmo.

Całkowicie ich rozumiem.

Moim priorytetem było zmieścić się w połowie tej kwoty, co mi się udało.

Oczywiście zachowując chociaż jakieś podobieństwo do oryginału.

Pozdrawiam

Edited by mg shutze
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 1 year later...

...No to teraz odświeżę kotleta :icon_razz2: , jakiś czas temu, trafiając na ten temat również wziąłem się za budowę Jantara, materiały miałem, narzędzia również, przemyślałem sobie parę rzeczy, i wziąłem się do roboty, po nie całych dwóch miesiącach projekt jest na ukończeniu i wygląda tak:

 

229727_198545343515314_100000795499898_434952_4517640_n.jpg

 

...Wiem, wiem inne okładziny, ale Berylowskich nie chciałem, miałem na celu go 'utaktycznić'; co myślę że mi się udało :happy: , konstrukcja jest zwarta, praktycznie zero luzów, korpus trzyma się z gripem za pomocą dwóch śrub(od spodu) i dwóch pinów(od dekla, i pin znajdujący się w podstawie szczerbinki), niestety replika ma tryb 'only auto' ale mi to nie przeszkadza, wczoraj skończyłem robić okablowanie, wszystko chodzi aż miło, teraz tylko czekam na gumkę Systemy(bo tejże brak) oraz na jakąś czarną montanę bądź nfm+parę szczegółów domontować/wyciąć itp :happy: , no to tyle, wrzucę fotki/filmik jak już skończę(myślę że maX.2 tygodnie, nie więcej), pozdrawiam...

 

...P.S: Sorka za rozmiar zdjęcia, ale coś się pochrzaniło i miniatury nie mogłem wrzucić :icon_confused: ...

Edited by SDM
Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...
  • 2 weeks later...

Dzisiaj zacząłem przerabiać spust z elektrycznego na mechaniczny i już są sukcesy :)

 

...Jak to zrobiłeś??? Ja robię swoją własną replikę, nazwałem ją 'LKW`7'(Lekki Karabin Wyborowy), jest to snajperskie AK w wersji BullPup, też zamierzam mieć funkcjonalny selektor ognia(safe/semi/auto, bądź tylko safe/semi), w tym celu obciąłem szkielet GB ver.3 na pół, górna część do kosza, bo tylko dolna jest mi potrzebna(wraz ze spustem i stykami i innymi potrzebnymi pierdółkami ;) ), wszystko już spasowałem, pozostała zabawa z wychwyceniem trybów ognia(semi/auto) i będzie już gotowe, podwójny selektor ognia typu eMkowego ;) , zdjęcie jeszcze niedokończonej konstrukcji ;) :

 

304595_248885838481264_100000795499898_604713_1003923830_n.jpg

 

...Mg shutze, możesz coś szerzej opisać jak u Ciebie ma wyglądać/wygląda sprawa mechanicznego selektora???...

 

...Pozdrawiam ;) ...

Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...
  • 11 months later...
Guest ciapek22

Mg mam pytanie, jak przymocowałeś to drugie body do tego pierwotnego ? Nigdzie nie widzę żadnych nitów ani śrub. Ja robię ukraińskiego wepra i chciałem przykręcić na śruby ale jeśli jest inny sposób to chętnie wykorzystam. A Jantar bardzo ładny.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...