Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Żeby nie pisać w komentarzach zakładam wątek odnośnie konkretnego urządzenia: http://www.wmasg.pl/aktualnosci/z_polski:_...a_factory/1826/

 

Jako elektronik "przyczepię" się do projektu:

- za cienkie ścieżki od źródła i od drenu (już ktoś pisał),

- otwory - ciekawe komu uda się wetknąć tam kable prądowe, wg mnie są niepotrzebne , no może oprócz sterującego na bramce.

 

W/w. ścieżki powinny być zrobione jako jak największe bloki z możliwością przylutowania przewodów bezpośrednio (bez przewlekania) i jak najbliżej końcówek tranzystora.

 

Poza tym OK.

 

Ktoś pytał jaki tam został zastosowany tranzystor - najprawdopodobniej IRL3713 - prąd się zgadza (200A) i jest łatwo dostępny.

Edited by theant
Link to post
Share on other sites

Ja bym poszukał czegoś innego w podobnej cenie, albo poczekał aż poprawią produkt. Po poprawkach stosunek jakość/cena będzie OK.

Konkurencji nie mam do porównania, ponieważ sam sobie i znajomym takie rzeczy produkuję za 1/2 ceny, ale nie wliczam w to podatków, dojazdu po części i takich tam.

Link to post
Share on other sites

W komentarzach ktoś pisał że testował, ale nie pamiętam czy na M160. Myślę że nie powinno być problemu, bo nawet przy max. prądzie (200A) spadek napięcia powinien wynieść w granicach 0,6V, co daje stratę mocy 120W (max. tranzystora to 200W). A która replika tyle pobierze? Realnie max poboru to będzie ~40A max., czyli spadek napięcia 0,12V, a moc wydzielana na tranzystorze wyniesie ~5W. Oczywiście taki prąd pojawi się dopiero pod koniec naciągania sprężyny np. M160 (dla mniejszych prąd będzie mniejszy) i te 5W może być z powodzeniem rozproszone na kawałku blachy aluminiowej.

Osobiście mam zamontowany kawałek blachy o wymiarach 20x25mm i grubości 1mm w replice G36C ze sprężyną M110 i ani razu układ się nie zagrzał - mówię o swoim również opartym o IRL3713.

Link to post
Share on other sites

Coz dla mnie bomba ze cos w kwesti mosfetów robia - moze z czasem zrobia uklad ktory mnie interesuje ...

1. mosfet, hamulec, burst moze byc czasowka ale nie min x czasu ale max x czasu (w sensie - burst max 3 kulki, potem odcina prad). Dodatkowo to co nigdzie nie moge znalsc - Soft start 0.1 sk.

Link to post
Share on other sites

Coraz więcej firm/sklepów oferuje mosfety, te prostsze i te z aktywnym hamulcem. I dobrze - jak będzie konkurencja to będą coraz tańsze. Ale dziwi mnie fakt, że przy tak dużej liczbie informacji w internecie nt mosfetów do ASG, gotowych projektów itd., niektórzy odkrywają koło na nowo, albo knocą całkiem projekt.

Link to post
Share on other sites

Kocur przecież dostałeś info jak zrobić Bursta czasowego. Jest toi układ adaptacyjny do każdego mosfeta ;) jak coś wal na PW.

 

Ja zaczynam pracować nad czymś nowym ale na razie czekam na więcej wolnego czasu.

Edited by KicpA
Link to post
Share on other sites

Witam ciesze się bardzo za KREATYWNĄ krytykę.

Jak patrzeć jest to model Mk1. Sprzedawany pod szyldem Silesia Factory.

Co za tym idzie był testowany masakrowany itp...

już dawno kiedyś napisałem na forum w temacie mofetów że nie będę się już więcej wypowiadał bo znalazło się 10000 ludzi którzy wiedzieli więcej od poprzedniego.

Ale NIKT nie odważył dać instrukcji montażu.

Mosfet działa, jest NADAL testowany na różne sposoby … 60 min non stop pojedynczy na m120 …

Serie na m130 ponad 1 min.

Testy na m210 aku. żelowy a potem nawet samochodowy.

 

Test mróz seria, pojedynczy, znowu spokój i seria po 10 min. ( Karabin trzymany na placu )

Mi już brakuje pomysłów jak testować mosfety.

 

Czym bardziej że chcemy iść do przodu i unowocześniać.

Idziemy na prostotę i niezawodność. Dlatego dajemy gwarancje Dożywotnią.

Więc jak ci się znudzi mosfet to go ZNISZCZ.... JERONA niewiem co z nim zrobisz ale zniszcz go w sposób normalny.

 

Ja wyszedłem z założenia że każdy może to zrobić i każdy może zamontować taki. Dlatego są zestawy robione zamontuj to sam.

 

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Już raz się popisałeś nazywając inne układy podróbkami mimo to że takie schematy jak ty stosowałeś (i nawet dużo bardziej zaawansowane sterowane przez mikrokontrolery) były na rynku pewnie dużo dłużej niż ty wiesz o AS.

 

 

Ale NIKT nie odważył dać instrukcji montażu.

 

Na dodatek jesteś na tyle bezczelny żeby tak pisać mimo że już na pierwszej stronie tematu "Tranzystor FET w obwodzie AEG" są linki do instrukcji montażu i schematów w postach nr. 4, 13 i 15 na przykład. W dalszej części tematu posty np. numer 96 i 113.

 

Na 13 stronie podajesz schemat identyczny jak na pierwszej stronie tylko inaczej namalowany i błyszczysz że nikt nie napisał nic inteligentnego i nowego a wcześniej starasz się zabłysnąć ogólnikami na temat parametrów tranzystorów.

 

Na głównej nie wypada ale ostatnio przeholowałeś z tymi podróbkami, nie ważne kto to zrobił i jak ale nie ty wymyśliłeś żeby stosować tranzystory w replikach a zachowujesz się jak by tak było.

Link to post
Share on other sites
Ja bym poszukał czegoś innego w podobnej cenie...

 

Niedawno znalazłem polską firmę GATE Electronics (ich bannery czasem się pojawiają na WMasg). Sprzedają układy MOSFET do AEGów w wersji podstawowej, jak i z dodatkami (aktywne hamowanie, zabezpieczenia do ogniw Li-Poly, itp).

Ich produkty są droższe, niż te z SF, ale wydają się na pierwszy rzut oka lepiej i bardziej profesjonalnie wykonane.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Aktualnie pracuję nad układem MOSFET z trybem "burst" opartym nie na optyce tylko na zmianach napięć zasilania - tak właśnie jest zrobiony SW-comp z Extreme Fire. To poprawi również działanie hamulca.

Edited by theant
Link to post
Share on other sites

Tak, AEG Optical Control System zbliża się wielkimi krokami. Został już praktycznie dopracowany do prefekcji. Za tydzień pojawi się artykuł o wszystkich zmianach które zaszły oraz pierwsze zdjęcia gotowego układu. Premiera AOCS - 1 maja. Miesiąc wcześniej będzie on już dostępny w przedsprzedaży.

 

aocsnew.jpg

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...