Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jak zdjąć front M4 RAS G&P


Recommended Posts

Witam :!:

 

Pozbywam sie frontu z mojej emki i kurcze nie wiem jak bydlaka oddzielić od upper reciver-a :poddanie:

 

Czy może mi ktoś powiedzieć jak oddzielić cały front od body, lub ewentualnie co po kolei i zrobić żeby go rozłożyć?

 

Szyny zdjęte, została:muszka, lufa zew, pierścienie, atrapa rury gazowej.

 

Dzięki z góry za pomoc :!:

Link to post
Share on other sites
  • 11 months later...

Mam pytanie, czy lufę przykręcić do imadła, czy są tu jakieś zabezpieczenia jeszcze ? Jaki jest tu gwint, lewo czy prawostronny. Bo powierzyłem to zadanie bratu bo mieszka na wsi i ma tam warsztat, ale chyba nie jest tak tępy aby tego nie rozkręcić jeśli to takie proste. Bo dwie osoby próbowały i jak gadałem przez telefon to okazuje się że boją się aby nie złamać korpusu. Tzn, że musi być zabezpieczenie albo źle kręcą. Może ktoś się w końcu wypowiedzieć na ten temat. Ma mi przywieść tą lufę wieczorem i będę musiał ją jakoś wykręcić sam na to wygląda.

 

Mam pytanie, czy lufę przykręcić do imadła, czy są tu jakieś zabezpieczenia jeszcze ? Jaki jest tu gwint, lewo czy prawostronny. Bo powierzyłem to zadanie bratu bo mieszka na wsi i ma tam warsztat, ale chyba nie jest tak tępy aby tego nie rozkręcić jeśli to takie proste. Bo dwie osoby próbowały i jak gadałem przez telefon to okazuje się że boją się aby nie złamać korpusu. Tzn, że musi być zabezpieczenie albo źle kręcą. Może ktoś się w końcu wypowiedzieć na ten temat. Ma mi przywieść tą lufę wieczorem i będę musiał ją jakoś wykręcić sam na to wygląda.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Odświeżam temat.

A więc chcę oddzielić lufę ale od M16 G&P, tylko za cholerę nie chce się odkręcić, próbowałem na wszystkie sposoby - specjalnym kluczem do Delta ringa, francuzem, młotek + śrubokręt. Dowiedziałem się, że żółtki kleją gwinty i dlatego sa takie problemy z odkręceniem. Ma ktoś może na to jakiś patent?

 

Pozdro

Link to post
Share on other sites

Nie jesteś pierwszy który ma ten problem. W mojej SR16 URX G&P chciałem wymienić lufę zewnętrzną na krótszą ale sam nie dawałem rady odkręcić. Replikę wysłałem do serwisu specshop. Serwisant przez 2 dni kombinował jak odkręcić lufę. Drugiego dnia wysłał mailowo zapytanie do producenta jak ma to zrobić. Producent odpisał, że tak jak zwykle tylko trzeba mocniej bo stosują dość mocny klej. Serwisant próbował jeszcze ale nie chcąc uszkodzić repliki odesłał mi ją.

Koniec końców musiałem zmienić plany wykorzystania tej repliki do CQB.

Jeśli nie da się odkręcić to nie katuj repliki, może skończyć się pęknięciem upper recivera. Spróbuj się z kimś wymienić frontsetem z upper reciverem lub po prostu pogódź się z długością repliki.

Pozdrawiam Chlor.

Link to post
Share on other sites

Jak się nie ma specjalnej formy do której wsadza się upper i potem to wszystko do imadła oraz specjalnego klucza to faktycznie można body uszkodzić.

Wyślij do Asgshop i tam jeszcze nie było sytuacji aby jakiegoś body G&P nie szło oddzielić od frontu.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...