Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

G36K [JG] vs G36 [JG]


Recommended Posts

Jestem w posiadaniu g36c jg i "strzelam się" tylko w lesie, celność jest ok jeśli uda się podejść do wroga na odległość celnego zasięgu mojej giety, co czasami może sprawić trochę problemów, dlatego zastanawiam się zmiany mojej giety C na gietę K, lub ew. wersję najdłuższą.

I mam parę pytań:

Do posiadaczy najdłuższej wersji - czy nie było żadnych luzów przy tak długiej lufie i frontgripie? Mam na myśli czy którakolwiek część frontsetu nie "gibała" się?

I pytanie do całej reszty - czy zmiana długości lufy z 240mm Š na 360mm (K) to duża różnica i da mi to znacznie większa celność, czy może jednak do lasu lepiej brać wersję najdłuższą i za K się nawet nie oglądać?

 

edit: interpunkcja

Edited by szaszlyk133
Link to post
Share on other sites

Ja żadnych luzów w dłuższych gietach nie przyuważyłem (prócz wypadającego czasem pina od frontgripu :P), choć przyznam bez bicia że za długo nie użytkowałem, więc ewentualne wady mogą pojawiać się po jakimś czasie (chociaż znajomy ma K od dłuższego czasu, i żadnych problemów nie uświadczył).

Wymiana tej lufy na taką samą tylko nieco dłuższą raczej nie da Ci wyraźnie lepszych osiągów (o ile w ogóle...)

Link to post
Share on other sites

Mam G36KE [JG0838] i powiem ci, że w porównaniu z G36c nie ma aż takiej różnicy w celności/zasięgu. Sam planuję wymienić stockową lufę i gumkę hopkę na markowe, wtedy na pewno precyzja się poprawi. Jak masz możliwość, to porównaj osiągi G36c stock i "precyzyjnej", może się okaże, że niepotrzebnie wydasz sporo szmalu.

 

Jeszcze co do mojej G36KE. Lunetka w chwycie transportowym wygląda i działa fajnie, ale ergonomia użytkowania wypada już średnio. W stocku kulka nie zawsze ląduje tam, gdzie celujesz, stąd moja potrzeba wstawienia precki i hopka. Gieta KE od C różni się właściwie tylko wyglądem (w końcu bebechy te same) i dopiero po tuningu pojawią się (mam nadzieję!) różnice w osiągach.

 

ps. Giety nie mają luzów z powodu swojej zwartej konstrukcji i małej liczby elementów, z których zbudowane jest body. Co do niesławnego pinu we front gripie, to u mnie po włożeniu batki problem znika- batka rozpycha gripa, dzięki czemu pin wchodzi z oporem i zostaje na swoim miejscu. Przy wyjętej batce obklejam pin taśmą bezbarwną, żeby nabrał grubości i też już nie lata. Domowy sposób, ale prosty i skuteczny.

Edited by paint
Link to post
Share on other sites

No właśnie z tym pinem mam tak samo, bateria rozpycha i pin nie wypada.

 

Ja się tej lunetki boje i poza tym wersje z lunetką są troche imo za drogie, przepłacone :P wole kolimator wstawić.

 

Może ktoś porównać jak wypadają porównania

g36c vs g36

g36c z lufa precyzyjna vs g36?

ewentualnie jakiekolwiek inne porównania C, K, i najdłuższej, z preckami i bez.

Link to post
Share on other sites

Wybacz moje czepialstwo, ale jak sobie wyobrażasz wymianę dłuższej precki na stock w warunkach bojowych w momencie wejścia do budynku?

Mam boczniaka i to on ma mi służyć w CQB, a skoro 1bb= 1kill, to co za różnica, czy wystrzelę 2 celne kulki, czy dwa magazynki na odległościach do kilku metrów?

Link to post
Share on other sites

Wybacz moje czepialstwo, ale jak sobie wyobrażasz wymianę dłuższej precki na stock w warunkach bojowych w momencie wejścia do budynku?

Mam boczniaka i to on ma mi służyć w CQB, a skoro 1bb= 1kill, to co za różnica, czy wystrzelę 2 celne kulki, czy dwa magazynki na odległościach do kilku metrów?

Chyba wiesz gdzie jedziesz się strzelać?

Jeśli na budynki to zakładasz stock, jeśli na las to preckę i tłumik. Jeśli na teren mieszany to podejmujesz decyzję sam.

Proste?

Skoro masz boczniaka to bierz długą, albo tłumikuj.

 

Jest różnica dość znaczna między 2 celnymi kulkami a 2 magami w sufit z czego 2 kulki trafiają... Nie będę robił wywodów w tym temacie.

Link to post
Share on other sites

Można powiedzieć, że boczną mam, poza tym w budynkach nigdy się nie strzelałem i nie zamierzam, a gieta C mi się nie podoba, wolę cokolwiek dłuższego. :-P

I wybór padnie chyba na G36 najdłuższe, bo K ma strasznie długi tłumik płomienia który tylko przedłuża replike a lufy w nim nie ma.

 

Edit - w g36 po odjęciu od długosci całkowitej długosc lufy mam wynik 47cm a w

g36k 51, czyli w g36k marnują się 4cm xD

Edited by szaszlyk133
Link to post
Share on other sites

Ja bym poprostu dokupił preckę do giety tej co masz + tłumik.

 

Nie wiem, jaki tam jest cylinder, ale jeśli typ1 to możesz ładować precki do 450mm około. Do tego tłumik na zamówienie (długość) np. w Silesia Factory, może zrobią i nic tylko się strzelać.

 

Acha, gumka hopa też odrazu do wymiany. Czarna Systema albo Madbull przeźroczysty. Wyjdzie taniej, i lepiej.

Link to post
Share on other sites

Nie koniecznie taniej, mam okazje sprzedać gietę za duże pieniądze, a ona ma już spory przebieg i to na full auto (użytkowana przez młodszego brata) i chciałbym też mieć moją replikę, a nie już zjechaną przez kogoś innego. :-P

Taniej nie wyjdzie bo tłumik koło setki, a tyle mniej więcej będę musiał dołożyć do najdłuższej giety po sprzedaniu C. :mrgreen:

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

ja mam G36K, kumpel ma G36 i G36C (wszystkie od JG). Dziw nad dziwy: otóż zasięg mojej G36K jest taki sam jak jego G36C a może mniejszy, za to obie te repliki biją na głowę zasięg G36. Kolejna magia chińczyka: zrobić dłuższą wersję giwery dokładając przedłużkę lufy a gb zostawić jaki jest. Cylinder typ 1. Ja bym kupił tłumik (taki 20cm) - wejdzie ci precka 431, plus bore-up (ewentualnie tylko cylinder typ 0). Tak więc do długiej giety tak czy siak musisz kupić ten cylinder. To już twój wybór. Pomyślnych zakupów.

Link to post
Share on other sites
  • 5 weeks later...

Szkoda, że przeczytałem to dopiero po zakupie, teraz shotguny za 59zł z taiwanguna biją zasięgiem moją giete.

Nie wiem czym to może być spowodowane, może ktoś sprawdzić jaki cylinder siedzi w G36? Gdzieś słyszałem, że cylinder jednak zmieniają.

 

Do giet wsadzają Typ 2 . Czytałem , że jak sie wsadzi typ 1 to się zasięg zwiększa znacząco. Za tydzień wymieniam lufę na precke, gumke systeme i cylinder na 1 więc mogę napisać czy to dużo dało :D

pzodro

Link to post
Share on other sites

Bardzo koniecznie

bo ja planowałem wsadzić w przyszłości precke 509mm.

 

Ok części doszły tj:

 

gumka czarna systemy

lufa 6.03 jbu 363mm

cylinder typ 1 jbu

 

lufe wziąłem jbu bo w/g ludzi z qrde asg kulki lecą jak po sznurku więc postanowiłem wypróbować produkt tej firmy. Jutro jade do biurmaxa to wymienię te częsci. Nie chcę się sam za to brać bo jestem młody a ta gumka taka gumowa jeszcze pęknie przy nakładaniu i będzie nieszczęscie :)

 

pewnie dopiero na poniedziałem mi zrobią więc zdam relacje .

 

pozdro

Link to post
Share on other sites

Nie chcę się sam za to brać bo jestem młody a ta gumka taka gumowa jeszcze pęknie przy nakładaniu i będzie nieszczęscie :)

 

pewnie dopiero na poniedziałem mi zrobią więc zdam relacje .

 

pozdro

 

 

Gumowa gumka :-F

To czekam na relację!

Link to post
Share on other sites

Wciąż czekamy na wyniki wymiany części.

 

ja też... :D

 

 

Nie mieli serwisanta w piątek a replik kilka sie uzbierało więc pewnie jutro dostane smsa, pojutrze odbiore (jutro lekcje do 15:30 a serwis do 17 czynny więc nie weim czy zdąże odebrać) I odrazu napisze na temat części i przyrostu osiągów

Link to post
Share on other sites

Edit:

 

dużo to nie dało. Może precka Jbu to syf ;) "lecą jak po sznurku" napewno to nie jest. Sprawdzę później na innych kulkach.

pozdro

 

 

może to kwestia tego, że gumka hopup musi dojść do siebie nie wiem ale celność się wg mnie pogorszyła.

Edited by maczo007
Link to post
Share on other sites

Zmiana awataru pasuje całkiem do tego co napisałeś...

Nie mogę uwierzyć, że po wstawieniu cylindra, prec rury i gumki celność się pogorszyła... <poker face>

 

teraz dochodze do siebie po podwórkowym strzelaniu i stwierdzam, że zasięg w dużym stopdniu zmalał jak i celny zasięg. Może to kwestia kulek, nie wiem. Wcześniej na g&g 0.2 było dobrze. Teraz skręcaja po 20 m na lewo i prawo.

 

no może przesadzam. Zara zrobie test na ulicy na odległość.

 

to zw ! :)

 

ok zmierzyłem. 30m strzelałem bo dalsze strzelanie nie miało sensu. W sylwetke człowieka <siostra cioteczna jako tarcza> trafiło 6/14 kulek czyli lipa. Lecą na 25/28 m w prawo i lewo.

Edited by maczo007
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...