Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

iBomba program na Telefon


Recommended Posts

Witam

Nie wiem czy pisze w dobrym dziale dlatego proszę Adminów o weryfikację.

Piszę aby polecić i prosić o głosowanie oraz komentowanie mojej propozycji na konkurs pomysłów oprogramowania dla telefonów komórkowych (mile widziane komentarze i dodatkowe pomysły).

Może jeśli sporo osób zagłosuje któraś firma zrealizuje ten pomysł i otrzymamy przyjemny powszechnie dostępny dodatek do rozgrywek ASG.

Proszę wchodzić na stronę http://www.developerschallenge.pl/1220/pomysl.php gdzie dokładnie opisałem pomysł wraz ze zdjęciami może nie najlepszymi ale grafikiem nie jestem :P a zdjęcia są aby lepiej sobie wyobrazić :D

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Prosta aplikacja...

ZASADA DZIAŁANIA: Po włączeniu w ustawieniach wprowadzamy numery z ksiązki telefoniczej osób biorących udział w zabawie ASG/Paintball aby oprogramowanie mogło wysłać sms-a z informacjami o bierzacym stanie gry.

 

Prosta aplikacja? Prosta aplikacja to notatnik. To co piszesz na początku [przyznam że nie doczytałem] to aplikacja ingerująca pamięć telefonu spoza jej samej, generująca wiadomości i wysyłająca smsy... To nie jest prosta aplikacja.

Link to post
Share on other sites

Wybaczcie chyba pomyliłem forum.....

 

Jeśli chodzi o błędy tak robię straszne, wiem, nauczyciele powtarzali mi to od zawsze, a mimo to mam czwórkę z matury !

 

Jeśli chodzi o złożoność to dla ludzi którzy piszą oprogramowanie na komórki nie jest ona bynajmniej jakimś szczytem (dlatego ten pomysł został umieszczony na stronie OviNokia gdzie ludzie znają się na programowaniu !!), sam jestem informatykiem chodź nie piszę aplikacji pod symbiana, to wiem że to prawdopodobnie dodanie jednej biblioteki więcej do aplikacji.

 

Dla mnie nie prosta aplikacja to na przykład aplikacja rozpoznająca mowę, a jakoś programistom Noki udało się w noki e52 umieścić czytnik poleceń głosowych który skuteczność przynajmniej u mnie mam 80%.

 

Zresztą jak ważniejsze są moje błędy i to jak określiłem złożoność tego programu to rzeczywiście chyba pomyliłem forum.....

Nikt jakoś nie wypowiedział się nad przydatnością, czy w ogóle jest potrzeba takiego programu ... a szkoda:(

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Interfejs zgadzam się w 100% jest do niczego :D był robiony na szybko, dodatkowo przeze mnie czyli anty-grafika :D Ale inni wykonają to na pewno lepiej :]

Wcale nie musi być symbian najlepszym rozwiązaniem była by Java MIDP 2.0 ponieważ duży procent użytkowanych telefonów ją posiada i nie było by problemu ze znalezieniem chętnego a nawet można by przeznaczyć jakiś "stary telefon" tylko do tego.

Ja pisałem o symbianie z przyzwyczajenia ponieważ posiadam nokie E52.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

A ja mam tylko takie pytanie, ale od razu zaznaczam, że nie znam się na tym - czy magnesy w obudowie nie zakłócą poprawnej pracy telefonu?

 

I pewna obawa - wysyłanie esemesa do kilkudziesięciu graczy może być kłopotliwe. Nie chodzi tu już tyle o koszt jednokrotnego uruchomienia i deaktywacji bomby, co o czas potrzebny do wysłania smsów. Dobrze myślę, że smsy będą wysyłane po kolei, a nie wszystkie naraz? Jeśli tak, to może to sprawić, że zanim wszyscy otrzymają powiadomienie, to połowa czasu już minie ;). Rozumiem, że nie wszyscy musieliby otrzymywać te smsy, a przykładowo z 5-10 osób na daną stronę, lub nawet jeden telefon umieszczony na respawnie osób rozbrajających bombę.

 

Podoba mi się natomiast sposób na rozbrojenie bomby - bardzo fajnie wykorzystano tutaj grę Master Mind ;).

 

Pomysł mi się ogólnie podoba, choć przed strzelanką wymagałby on zrzuty na pokrycie kosztów esemesów organizatora :P.

Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...

A ja mam tylko takie pytanie, ale od razu zaznaczam, że nie znam się na tym - czy magnesy w obudowie nie zakłócą poprawnej pracy telefonu?

 

I pewna obawa - wysyłanie esemesa do kilkudziesięciu graczy może być kłopotliwe. Nie chodzi tu już tyle o koszt jednokrotnego uruchomienia i deaktywacji bomby, co o czas potrzebny do wysłania smsów. Dobrze myślę, że smsy będą wysyłane po kolei, a nie wszystkie naraz? Jeśli tak, to może to sprawić, że zanim wszyscy otrzymają powiadomienie, to połowa czasu już minie ;). Rozumiem, że nie wszyscy musieliby otrzymywać te smsy, a przykładowo z 5-10 osób na daną stronę, lub nawet jeden telefon umieszczony na respawnie osób rozbrajających bombę.

 

Podoba mi się natomiast sposób na rozbrojenie bomby - bardzo fajnie wykorzystano tutaj grę Master Mind ;).

 

Pomysł mi się ogólnie podoba, choć przed strzelanką wymagałby on zrzuty na pokrycie kosztów esemesów organizatora :P.

 

Jeśli magnesów będzie więcej niż 1 to sygnał telefonu może się sprzęgać z rezonansem magnetycznym i odbijana fala będzie powodowała gubienie się sygnału. Zależy też jak silne są te magnesy! Pomysł na tą prostą aplikację jest rodem z Hollywoodzkiego kina akcji! Wszystko mi się podoba, gdyby nie to-że tak jak mówiono wcześniej taką aplikacje trudno jest napisać! Tylko się nie pytajcie czy takie coś da się na Javie zrobić! Wiem, że urozmaicenie rozrywki byłoby niesamowite, lecz biorąc pod uwagę realia-trudno jest coś takiego zrobić! To jest taka idea, taka sama jakby w asg chcieć zrobić taki laptop (centrum dowodzenia) jak w filmach, że mają mapę 3D całego świata przybliżają, obraz jest idealny i jeszcze na żywo, widać jak idą ludzie itp. Wiem, że bardzo by się to przydało, każdy by "campował" ze swoim MacBook`iem w krzaczorach! ;D Pozdro!

Edited by Loganziom
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...