Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jakie MOSFET-y polecacie ? Od kogo


Recommended Posts

Witam :)

 

Mam pytanie jakie MOSFET-y polecacie bo widze na forum kilka osob robi je wlasnymi siłami , sa tez wersje komercyjne np. ze Specshopu, SielesiaFactory. Prosze o opinie i opisy posiadanych układów. Z uwzglednieniem cena/jakosc wykonania. Dzieki za opinie.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Jak wygląda sprawa z MK1 Alu? Ktoś posiada, może coś o nich powiedzieć? Domyślam się, że jest do mocniejszych replik. Ja mam springa M125 (ok. 425fps) nie wiem czy to już mocniejsza replika, czy nie, ale przezorny zawsze ubezpieczony ^^.

Jest ktoś w stanie powiedzieć coś więcej na temat parametrów tych układów od Silesia factory?

Pytam o:

- Maksymalne napięcie

- Rezystancja wewnętrzna (opór)

- Maksymalny impuls prądu

- Maksymalna moc ciągła

- Czas reakcji

Edited by SlayerASG
Link to post
Share on other sites

Jak wygląda sprawa Mk1. Alu.

Powiem tak że na m130 Guardera, m140 i m170 śmiga ładnie.

Bateria LiPo 11,1 4,4 Ah C20 śmiga bez problemu.

Bateria LiPo 14,8V 4,5 Ah C30 bez problemowo

Akumulator żelowy 12 V i nadal śmiga.

 

Ja osobiście śmigam na m130 Guardera i Lipol 11,1 C20.

I reakcja na spust jest strasznie szybka. Na serii wystarczy na ułamek sec. wcisnąć spust i karabin wystrzeliwuje 2-3 kulki. Na pojedynczym to delikatnie wcisnę i już strzał.

Parametry :

Max 30 V

Maksymalny impuls 1040 A.

Prąd ciągły ( czyli pod obciążeniem ) 200 A.

Maksymalna moc ciągła 170W.

Czas reakcji 160 ns czyli 0,000 000 160 s. W takim czasie po dostaniu impulsu mosfet włącza się i przepuszcza prąd.

Opór wew. układu czasie włączenia 0,008 Ohma.

 

Jak już się bawić w większy rof i reakcja spustu i strzału to też trzeba wymienić przewody na nisko oporowe.

 

Na ten moment mamy juz sprzedanych kilkadziesiat sztuk, nie bylo jeszcze sytuacji by ktos sie skarzyl, nie bylo tez sytuacji by ktos nie zauwazyl roznicy po montazu mosfeta. Wszystko oczywiscie na plus :)

Edited by Cyr4x
Link to post
Share on other sites

Ja mam u siebie M130 i wszystko mi ładnie smiga na aku 9,6 V. Replika pÓki co przemieliła skromne 6000 kulek z czego ok 2000 na 10,8 i reszte na 9,6V. Tak jak wspomniał Cyr4x reakcja na spust jest świetnia i z roofa tez jestem bardzo zadowolony. Mam mosfet MK1 bez alu i nic się nie grzeje. Jeśli o mnie chodzi to jestem zadowolony ;)

W razie czego mam ich dożywotnią gwarancję jak pisali w artykule ma stronie głownej :P

Edited by Foka
Link to post
Share on other sites

Kupiłem na Capri ten:

 

http://www.asg.com.pl/product_info.php?products_id=3524

 

Nie zdążyłem zamontować, odleciała końcówka przylutowana do radiatora MOSFETU. Zimny lut, a i lutu jak na lekarstwo. Zły pomysł, by lutować do radiatora, ciepło się rozchodziło, lepiej było do nóżki. Chciałem sobie ułatwić życie, to sobie utrudniłem. Najlepiej zrobić sobie układ z MOSFETAMI samemu. Będzie i taniej, i lepiej. Najtrudniej dostępne są przewody, bo kabelki głośnikowe to wg mnie zły pomysł, w wypadku, gdy trzeba je przeciskać między szkieletem gearboxa a body. Za gruba izolacja. Z czasem można sobie zafundować zwarcie układu elektrycznego.

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Lada dzień złożę zamówienie na Cymę 048 - zanim to przyleci a raczej przypłynie z Chin minie trochę czasu. Przez ten czas zamierzam skombinować już kilka części. Wiem że dam do Cymki gumkę, preckę , M130 i jakąś przyzwoitą batkę - jaką jeszcze nie mam pojęcia...

Na razie chciałbym już zamówić mosfet na allegro znalazłem kilka (wiem że allegro nie jest dobrym miejscem dla ASG ale większość sklepów liczy sobie sporą marże - a jeśli nie widać różnicy to po co przepłacać :) )

 

Otóż moje pytanie brzmi który z tych mosfetów polecacie ?

 

http://allegro.pl/uklad-mosfet-systema-nowy-i1683030467.html

 

http://allegro.pl/mosfet-asg-ab-z-hamulcem-wysoka-jakosc-gratisy-i1680161374.html

 

http://allegro.pl/mosfet-ab-firmy-gate-i1678292575.html

Link to post
Share on other sites

ktos jakisczas temu wrzucał linki do sklepów 9chyba w usa) gdzie były fajne z elektroniczna kostka stykową i kosztowały 30-80 dolców :P ale temat poszedł w otchłań ? został skasowany, pisałem w nim, szukałem po swoich postach, nie zlanazłem. moze ktos cos kojarzy i rzuciłby linkiem ponownie. wiem ze strona w tle była biała i miała elementy niebieskie :D

Link to post
Share on other sites

ktos jakisczas temu wrzucał linki do sklepów 9chyba w usa) gdzie były fajne z elektroniczna kostka stykową i kosztowały 30-80 dolców :P ale temat poszedł w otchłań ? został skasowany, pisałem w nim, szukałem po swoich postach, nie zlanazłem. moze ktos cos kojarzy i rzuciłby linkiem ponownie. wiem ze strona w tle była biała i miała elementy niebieskie :D

 

 

Mówisz i masz. http://www.awsairsoft.com/raptor-v2gb

Link to post
Share on other sites

Czyli albo 2 albo 3 link ?

Może ktoś kupił i się wypowie ?

Mam 3ke, tylko wersję wcześniejszą z cieńszym kabelkiem idącym do styków. Cholera lubiła się przerwać raz na 3 rozłożenia. Ale en jest już grubszy więc myślę że nie zrobi takiego kłopotu. Przy M140 i 12V śmiga dobrze i na tyle wystarczająco aby się o niego nie martwić.

Link to post
Share on other sites

Może trochę zareklamuje produkt zrobiony przez mojego znajomka na moją prośbę .Śmiało można używać do tuningów siłowych.Sam używam na 140 guarder i długie serie mu nie groźne a i płynna regulacja rofu to dodatkowy plus.Cena nie jest może z tych niższych bo jest zrobiony na dobrych podzespołach . Jak dla mnie to warto w coś takiego zainwestować zwłaszcza w dobie tanich lipo3S.

 

 

KLIK

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...