Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

AAV FSBE - kopie / wariacje (ACM, G&P, Guarder, PB)


Recommended Posts

Czy kupiłeś te oporządzenie gościu malinowy po to, żeby lansować się w nim do fotek na NK i biegać po mieście, że nie do zdzierżenia jest ta różnica odcieni?

 

Z resztą to jest A.C.M. - problem naprawi się sam. Badziew się na dniach rozleci a ty kupisz coś porządniejszego.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 89
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jezu... popatrzyłem na zdjęcie. Syf syfa syfem pogania.

Oba wzory nijak się mają do oryginalnego munduru w WD.

Daj to cieciowi do sprzątania w kamizelkę będzie wsadzał końcówki od miotły a ty kup coś normalnego. Komplet BDU możesz mieć w cenie 100 na alledrogo.

A ACM, GFC, Milszita i inne wątpliwej jakości repliki oporządzenia omijaj jak najdalszym łukiem.

Zauważysz z czasem jak nabędziesz kilka lepszej jakości rzeczy jak niewielka różnica kosztów jest względem jakości

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Kupiłem rok temu z USA Kamizelkę AAV FSBE w Woodlandzie. Materiał Cordura, wygląda na 1000-600 Denirów. Nie posiada żadnej metki, ani nawet miejsca po nich. Sprzedawca twierdził, że to PointBlank.

 

Poszperałem i wykopałem niepewne inf, że PointBlank podobno robił te kamizelki bez metek na rynek cywilny. Nie wiem na ile to prawdziwe.

 

Link do zdjęć:http://picasaweb.google.pl/jastonek/NowyFolder#

Edited by jastonek
Link to post
Share on other sites

Noo z tymi AAV'kami było wiele wałków że ludzie przyszywali nawet metki od IBA i sprzedawali jako oryginał, ale to co Ty masz to jest na 100% Kopia od GnP

 

 

Edit: Tzn na 100% kopia a obstawiam że GnP bo ma takie srakie kolory....

Edited by MaCiEjOoS
Link to post
Share on other sites

Noo z tymi AAV'kami było wiele wałków że ludzie przyszywali nawet metki od IBA i sprzedawali jako oryginał, ale to co Ty masz to jest na 100% Kopia od GnP

Edit: Tzn na 100% kopia a obstawiam że GnP bo ma takie srakie kolory....

 

Sorry, ale na jakiej podstawie wyciągnąłeś te dziwne wnioski? Widziałeś kiedyś w ogóle AAVkę od G&P? Albo kamuflaż woodland, skoro już o tym mówimy, bo nie wiem, co Ty tu określasz "srakimi kolorami"?

 

Kolor wydaje się bardzo ok a wykonanie bardzo przypomina kopię Guardera. Oryginał to raczej nie jest, bo chyba miałby czerwoną nić w chwycie ewakuacyjnym (choć niekoniecznie) i - ponownie, chyba - inny kolor tych pionowych pasków naszytych na ramionach.

 

Oryginał znam niestety tylko ze zdjęć więc nie mogę się wypowiedzieć ze stuprocentową pewnością, ale wygląda to jak Guarder.

 

Aha, oryginalne AAVki mają metki od Interceptora, słowo "Interceptor" jest najczęściej wymazane markerem (dzięki dla Szaszłyka za info, było kiedyś na forum, po moim zapytaniu zresztą).

Link to post
Share on other sites

G&P ma słabego kolorystycznie woodlanda, natomiast Guarder jest jedną z najlepszych i najwierniejszych kopii - uprzedzając pytania - TAK, miałem obie kamizelki bo lubię ten krój. I to nie przez weekend czy dwa, ale przez 3-4 lata obie.

Link to post
Share on other sites

Zrób dobre zdjęcie chwytu ewakuacyjnego, żeby było widać splot taśmy. Jestem jednak prawie pewien, że to Guarder.

 

Co kolorów Cordury... Mam AAV PB w wersji jeszcze bez QR i materiał jest zbliżony do pierwszych serii MOLLE (nazwijmy go dla uproszczenia "przygaszonym"). Mam też AAV z QR, z jednej z ostatnich serii produkcyjnych, również PB, gdzie kolor Cordury jest zbliżony do bardzo "jaskrawego" WC używanego czasem przez Paraclete. Znane mi też są egzemplarze wykonane z materiału o takiej kolorystyce jak w MOLLE II produkcji SDS. Kolor jest więc kiepskim wyznacznikiem.

Link to post
Share on other sites

Na takiej podstawie że widziałem wszystkie 3 od GnP przez Guardera po PB.... A jeśli Twoim zdaniem kolory GnP i Guardera są oki w porównaniu do oryginalnego woodlanda to gratuluje.....

 

 

G&P ma wyjątkowo jaskrawe taśmy PALS, takie jasnozielone, więc ciężko pomylić go z Guarderem, który ma PALSy ciemniejsze, oliwkowe. Tobie się to jednak, wnioskując z treści Twojego pierwszego postu, udało. To primo. Secundo, pokaż mi, gdzie napisałem że G&P ma w porządku woodland. Tertio, co do woodlandu Guardera, zgoda że nie jest on idealny, ale jednak bardzo zbliżony do kontraktu, porównując do kolorów SDSa (czarny jest identyczny, brązowy może ma w sobie trochę więcej tonów czerwonych w porównaniu do SDS, oliwkowy jest minimalnie ciemniejszy a tan niemal identyczny. Jakby nie patrzeć jak na kopię to bardzo dobre odwzorowanie koloru).

Edited by Vimes
Link to post
Share on other sites

G&P ma wyjątkowo jaskrawe taśmy PALS, takie jasnozielone, więc ciężko pomylić go z Guarderem, który ma PALSy ciemniejsze, oliwkowe. Tobie się to jednak, wnioskując z treści Twojego pierwszego postu, udało. To primo. Secundo, pokaż mi, gdzie napisałem że G&P ma w porządku woodland. Tertio, co do woodlandu Guardera, zgoda że nie jest on idealny, ale jednak bardzo zbliżony do kontraktu, porównując do kolorów SDSa (czarny jest identyczny, brązowy może ma w sobie trochę więcej tonów czerwonych w porównaniu do SDS, oliwkowy jest minimalnie ciemniejszy a tan niemal identyczny. Jakby nie patrzeć jak na kopię to bardzo dobre odwzorowanie koloru).

 

 

No i widzisz wszystko ładnie wyjaśniłeś. Ja tego szpeju nie zbieram więc tak dokładnie go opisać nie umiałem. Kolory lecz umiem odróżnić dlatego stwierdziłem że to nie oryginał. Sam też przyznałeś że nawet kolory guardera się różnią nie jakoś bardzo ale jednak różnią, a dla Mnie jako że to bardzo ważna sprawa to zwracam szczególnie na nie uwagę. Rozumiem że "srakie kolory" może być rożnie zrozumiane ale chodziło Mi w najprostszym tłumaczeniu że nie są identyczne. Więc już nie ma się o co spinać :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
  • 3 months later...

Żeby dałol się pozybyć linki czy zrzucić kamizelkę?

 

Generalnie do 4 linki QR w AAV biegną wewnątrz poszycia przedniego panelu do okutych otworów w tym poszyciu. wychodzą przez te otwory, blokują zawleczkowo klamry boczne i przelotki na ramionach i chowają się z powrotem do poszycia. I tyle. Żeby całość płynnie spadała kup dużo miękkiego rzepa i zaślep ostry rzep na ramionach i po bokach - a i tak bez balistyki będzie to działać lipnie. Po co ci kamizelka zintegrowana jak nie masz balistyki?

Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...
  • 3 months later...
  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...