Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Miwo Military


Recommended Posts

  • Replies 817
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pytanie do Catcha (bo on będzie chyba wiediząl najlepiej), przymierzam się do zakupu KP-8. Choć najpier muszę uzupełnić wyposażenie PT-2 o kolejne dwa zasobniki uniwersalne.

1. W opisie KT-8, jest że na jednym z boków jest cargo. Czy możesz określić które jest to dokladnie cargo.

2. Co sądzisz o umieszczeniu na drugim boku kamizelki Waszej kabury do pistoletu, podobnie jak to była w niemieckim kombinezonie spadochroniarskim z IIwś lub nosi się go na szelkach pod pachą?

Link to post
Share on other sites

Ad.1 Odpowiednik małego uniwersalnego.

Ad.2 Kolega z Kawaleriii Pow. nosi w ten sposób MUDPILA na modułowym chestrigu (poziomo, przypiętego na solidne sztrapsy do modułów) ze służbowym WISTEM, dodatkowona wierzchu przypiął kieszonkę na nóż upiętej w której nosi magazynek jeśli musi mieć wyjęty w bazie.

Zdjęcie może nie najlepsze ale powinno dawać pojęcie o patencie:

 

mudpil1zj0.th.jpg

 

 

Jeśli chodzi o samą metodę takiego "crossdrawa" to sprawdza się to głównie zwłaszcza do działania z pojazdów. Sam nie używam więc dalej nie będę spekulował. Kolega sobie chwali i działa na tym dosyć szybko. Dużo zależy od rozdzaju zapięcia (guma, dobry thumbbreak)

Link to post
Share on other sites

Właśnie, kiedy będą mundurki?

 

Witam!

 

co do mundurów to owszem miały pojawic sie juz w listopadzie, ale niestety nie udało nam sie.Mam nadzieje z ewprowadzimy je jeszcze wtym roku.Cały czas trwaja prace nad nimi, wiec myślę ze lada chwila powinny byc dostepne w naszej ofercie- ale nie chce obiecywac na 100%.

 

Pozdrawiam!

MIWO MILITARY

Marzena Moniak

 

Taką dostałem odpowiedź odnośnie mundurów, więc pozostaje poczekać jeszcze troche..

Link to post
Share on other sites

Mi napisali w mailu, że ze względu na "duże zamówienie wojskowe" muszę poczekać do lutego ze swoim zamówieniem na kieszenie i inne pierdoły, więc wydaje mi się, że w tym roku na pewno mundurów nie ujżymy. Chciałbym być mile zaskoczony. :uśmiech:

Link to post
Share on other sites

Mi napisali w mailu, że ze względu na "duże zamówienie wojskowe" muszę poczekać do lutego ze swoim zamówieniem na kieszenie i inne pierdoły, więc wydaje mi się, że w tym roku na pewno mundurów nie ujżymy. Chciałbym być mile zaskoczony. :uśmiech:

 

Kacu niekoniecznie mundury są szyte przez te same osoby co kamizelki oraz wojsko wcale nie musiało ich zamawiać.. Poczekamy zobaczymy.. A najlepiej niech sie Catch wypowie :)

 

Pozdro!

Kornik

Link to post
Share on other sites

Witam zamówiłem sobie w miwo Kamizelka modułowa KP-9 ( zamówienie ma być zrealizowane w okolicach stycznia ;-) ) czy ktoś jest szczęśliwym posiadaczem jej i mógłby się wypowiedzieć na jej temat jak się sprawdza ?

 

A o takich znakach jak kropka, przecinek to slyszales? //szasz

Link to post
Share on other sites

Szaszłyk masz racje. Lecz ta kamizelka pasuje mi i wiem już jak nią wyposażyć do swoich potrzeb. Zadaje to pytanie, aby upewnić się, w 100%, że jest wykonana profesjonalnie i czy posiadacze niej są naprawdę zadowoleni a zamówienie można zawsze zmienić.

Link to post
Share on other sites

Najgorzej Catch, że rzecz kupowane przez net sa zawsze kupowane na wyczucie. I nie zawsze to co widzimy i wydaje się nam dobre na odległość sprawdza się w praktyce. Ja bym chętnie "pomacał" wszytkie wyroby Miwo i poprzymierzał, to wtedy byłybym usatysfakcjonowany w 90%, a tak jestem tylko w 80%. Ale co ta mi, złożyłem kolejne zamowienie i czekam na jego potwierdzenie. A pas PT-2 z zasobnikami doskonale sprawdza się podczas wypadów do lasu.

Link to post
Share on other sites

Skąd to "panowanie" nie mam pojęcia...

Stąd, że jestem tu nowy i nie chce by ktoś zarzucał mi, że mówię do niego na "Ty"

 

 

Najgorzej Catch, że rzecz kupowane przez net sa zawsze kupowane na wyczucie. I nie zawsze to co widzimy i wydaje się nam dobre na odległość sprawdza się w praktyce.

 

I właśnie dlatego opinie i komentarze użytkowników są tak bezcenne ;)

Link to post
Share on other sites

Co do kamizelek to preferuję takie które nie mają pleców (KP8 lu KT8) lub mają je z siatki (kamizelka pilota). Jest to spowodowane tym, że mój wrodzony konforizm wymusza na mnie zabieranie do lasu wielu niezbędnych do wygodnego bytowania rzeczy. I o ile, na jednodniowym wypadzie potrafie sobie poradzić tylko z oporządzeniem, na 3 dniową akcję musze już zabrać już plecak. A mając plecy kamizleki z "wodoszczelnego" materiału mam zapewniony prysznic na plecach. Tak samo nie bawię mnie wszystkie patenty których nie można rozpiąć z przodu, bo w tym wypadku nie mogę się odprzodu przewentylować.

A gdy już używamy połączonego zestawu: oporządzenie + plecak, to nie musimy na tym pierwszym zbyt duzo szpeju wieszać. Wybieramy tylko taki do którego dostęp musimy mieć bez zdejmowania plecaka i taki który moze się nam przydać gdzy z pewnych względów zostawimy lub utracimy plecak.

Koncpecję przepinania wsztkiego z wyjątkiem amunicji z pasa na plecak, można było zreszta zauważyć u niektorych amerykanskich żołnierzy w Wietnamie.

I jeszcze jeden komentarz, o ile z polskimi szlkami duscicielkami nie potrafiłem się dogadać, Alice też mi nie podpasowała, to pas modułowy Miwo jest idealny. Noszę go nie wokół pasa, ale woku bioder (jak w Izraleskim Ephodzie), gdzie siedzi o wiele stabilniej opierająć się z dołu o biodra, a od góry o żebra. Niestety w takiej konfigurać muszę bardzo skracać szelki. Do minusów tej konfiguracji należy też blokowanie przez szelki górnych ieszeni i koniecznosć trzymania rąk z dala od tułowia (bo to jest pogrubione o ładownice i zasobniki na pasie).

Link to post
Share on other sites
I właśnie dlatego opinie i komentarze użytkowników są tak bezcenne icon_wink.gif

 

no właśnie... a może MiWo pomyśli nad np systemem komentowania danych wyrobów przez klientów i ocenianie ich np w skali 0-5...? to na pewno pomoże niektórym niezdecydowanym klientom...

 

ja z mojego TAJa jestem bardzo zadowolony! Za niedługo kolejne zamówienie...

Link to post
Share on other sites

Ja bym postulował dodanie wymiarów w opisach, bo my cywile czasem pakujemy zupełnie inne rzeczy do zasobników niż przewidział to producent. U mnie do ładownicy na magazynek pistoletowej wchodzi folder, latarka lub gaz. A do zasobnika na reczny miotacz gazu - telefon komórkowy, zaś do kieszeni na mini radio - GPS.

Link to post
Share on other sites

Pytanie trochę niedyskretne i nieodpowiednie, ale... Nie bijcie, dla mnie ma to duże znaczenie i być może zaważy na całym moim przyszłym życiu, heh. ;)

W cenniku jest informacja o zmianie cen od nowego roku. Catch - możesz zdradzić, czy ceny zmienią się diametralnie, i czy na wyższe? ;P

 

Przy okazji też podpisuję się pod prośbą o dodanie wymiarów ładownic/kieszeni. :P

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...