Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Kwestie etyczne


Recommended Posts

c) przywiązać do drzewa - niech się poczuje jak prawdziwy snajper i czeka cierpliwie na ocalenie.

 

Do tego bym dorzucił połamanie karabinu na oczach delikwenta by dostał załamania nerwowego i poczuł się bezradny. Opcjonalnie szczątki karabinu podpalić ]:-> niech cierpi i błaga o litość. Albo lepiej..zapakować go i wysłać do mnie- mam dość sporą wiedzę odnośnie metod torturowania.

 

 

Niestety ale takich typowych gówniarzy/"niewyżytych chłopców" się nie powstrzyma..zawsze się taki znajdzie.

A jeśli taka sytuacja zaistnieje gdzieś w bliskim sąsiedztwie terenu zamieszkanego to doprowadzić dziadygę do jego rodziców i wygarnąć im co ich "synalek" zrobił i czym to mogło grozić...chociaż to też nie byłoby dobrym rozwiązaniem- znając życie dostałby szlaban na jakiś czas i znowu..

 

Jak tak czytałem Twojego posta to stwierdziłem, że ASG powinno być dozwolone od 18 lat ;/ co zrobić.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 255
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

No to Twoje szczęście, że miałeś te UVEXy na oczach. Co do tego zdarzenia to komentarz jest zbędny. Jednak łamanie repliki bym sobie darował, ponieważ mógłbyś mieć z tego powodu problemy. Co najwyżej można by było zaprowadzić owego delikwenta na komisariat, a wtedy oni by już musieli coś zrobić, bo było zagrożenie utraty zdrowia itp.

 

Chociaż najbardziej podobało mi się rozwiązanie C ;-)

Link to post
Share on other sites

Myślę że takiego gościa można spokojnie bardzo ,"miło" potraktować bez obaw o konsekwencję ze strony służb - bo z czym taki pójdzie na skargę - strzelałem do ludzi i ktoś mi w pewnym momencie ... "się zezłościł" .... :-F

Link to post
Share on other sites

u nas we wsi tez był chłopak który kupił se jakąś cymke i strzelał do ludzi ... sam miałem z tego powodu nieprzyjemności bo ludzie we wsi wiedzą że mam replike i do mojego domu zawitała policja ... ja sie wybroniłem a tamtego chłopaczka znaleźli i oskarżyli ... miał 18 lat ... co dalej z tą sprawą to niestety nie wiem

 

powiem szczerze my maniacy nie możemy tolerowac takich głupich odchyłów trzeba dbać o to aby ludzie nie wpadali na takie głupie pomysły

Edited by spidiPL
Link to post
Share on other sites

Powiem, że jestem zszokowany. Sam przechodziłem podobną historię, bo kilku ziomeczków kupiło sobie jakieś repliki zabawek za 100 na odpuście i przez parę miesięcy chodzili na łąki za osiedlem i strzelali w samochody. Wszystko oczywiście było na nas, bo to my mamy repliki, a przeciętny obywatel nie ma rozeznania z czego ostrzeliwany był jego samochód. Na szczęście my się wybroniliśmy a tamtych rodzice udupili.

 

A żeby nie robic lekkiego off-top'u, to powiem, że ostatnio miałem sytuację, że koleś strzelał do mnie na większej imprezie, zaczajony za drzewem, wystawała głowa i replika. Strzelał i strzelał, a trafic nie mógł, fakt, strzelał do kupla, ale jednak bronic się trzeba. Dostał z jakichś 45-50 metrów gdzieś w twarz, nie wiem gdzie dokładnie, ale po dostaniu nic nie mówił, powiedział, że dostał i git. Później czytam na forum, że ma co do mojego strzału i tego, że go ''wyczekałem'' lekkie wąty. Bo jak to powiedział ''nie każdy ma taką brzydką twarz, żeby nosic maskę''. Ja sądzę, że jeśli nie chce miec brzydkiej, to niech nosi. Sam noszę, a jestem najpiękniejszy (narcyzm) :) . Jeśli strzelasz komuś z 45-50 metrów z repliki 530/40 fps (ja mam taką) to myślę, że to nie jest jakieś strasz akt terroru, czy sadyzmu. Wiadomo, że przychodzisz na strzelankę po to, żeby strzelac i żeby inni strzelali do Ciebie. Wystawiasz tylko głowę, to wiesz, że możesz w nią dostac. Swoją drogą, jest to trochę nieuczciwe, skoro ''Ty'' masz osłonę i napie.rdalasz ile wlezie, a ja strzelic nie mogę. Trochę głupie, nielogiczne, i bezsensu. Mam m24, mam 540 fps i strzelam z odległości 35-40 metrów. Mogę z bliższej, ale wychodzę z założenia, że skoro sam nie chciałbym dostac z mniejszej odległości to z niej nie strzelam. Takie moje zdanie.

 

 

Pozdrawiam,

Krzak

Link to post
Share on other sites

ja też mam dość mocny karabin. Póki co jakieś 530 fps bo stock ale nie miałbym oporów przed oddaniem CZYSTEGO (bez żadnych krzaczków i gałązek po drodze) strzału z odległości mniejszej niż 20m. Kolesie są teraz tak wyubierani w te kamizelki, ładownice itp jakby się bali że nas niedługo Niemcy napadną...

Link to post
Share on other sites

Wracając do historii opowiedzianej przez frozenfish'a ... osobiście ... zraz po tym jak bym gnoja złapał ... bym penie najnormalniej w świecie go stłukł i zabrał karabin i tyle . Czytałem na forum na NeostradaWp o kolesiach 4 ( co mnie przeraziło 17-24 lata) którzy na starganie kupili sobie tani repliki AK-47 i zaczęli strzelać do ... RADIOWOZU !!! Wszystko obeszło by się łagodnie tylko że policjant stracił oko ... w tamtejszej gminie zaczęli zbierać podpisy ażeby zakupione repliki były rejestrowane na konkretną osobę jako broń (co prawda nie palna ale że takowy przedmiot się posiada ) Jest to jakieś rozwiązanie moim zdaniem, ale za takimi rzeczami idą ciężkie pieniądze i nie wiem czy to wprowadzą w życie. Najgorzej by mieli nie letni ...

Link to post
Share on other sites

Przeczytałem to co napisał Frozenfish i jestem zszokowany, trzeba było poświęcić portki na rower i pozbawić tego durnia repliki rozbijając ją w drobny mak, po raz kolejny potwierdza się, że durni nie sieję.... miałeś okulary, mimo wszystko i całe szczęście....a wyobraźmy sobie rodzinkę na na niedzielnej przejażdżce ostrzelanej przez jakiegoś oszołoma..... strach pomyśleć....

Link to post
Share on other sites

Myślę, że trzeba wyjść z inicjatywą i napisać podanie o konieczności rejestrowania swoich replik na policji. Jako zezwolenie - dowód osobisty. Badana prędkość wylotowa i zapisywana na komisariacie. W razie jakichkolwiek zmian na + , należałoby poinformować policję. Jeśli zdarzyło by się jakieś ostrzelanie, będzie rejestr osób posiadających repliki w rejonie, razem ze zdjęciami.

 

Nie wiem czy coś takiego będzie skuteczne, ale na pewno większości da do myślenia i zanim nacisną na spust pomyślą: Kurcze, pały/pyty/psy/pałkarze/ch**/policja mnie ma w kartotece. Jak coś przeskrobię to mnie znajdą i ukarzą.

Link to post
Share on other sites

Pomysł z rejestracją replik nie jest zły ... ale do tego pewnie trzeba by wprowadzać zmiany w prawie i na pewno by to kosztowało ... a do tego są osoby niepełnoletnie które też się zajmują Airsoftem i one by miały utrudnione życie ;/

 

ja osobiście każdego kto ma choćby pistolet na kulki z odpustu uczulam na to żeby uważał co robi i nie robił głupot ;)

Link to post
Share on other sites

Wątpie czy to coś da - tylko tyle że Polska będzie jeszcze bardziej "totalitarna" niż jest ,żeby na zabawkę pozwolenie dawać to już jest przegięcie i to ostre.

 

Natomiast faktem jest że repliki powinny być od 18 i tyle , ale i to nic nie da łącznie z nawet teoretycznym "zaklepywaniem" na Policji wszakże w takim 400 tyś nawet mieście , osób będize parę tyś. a jak był w ghille i go nie widziałeś to ciekawe bardzo po czym go ścigną ...

 

Prosta sprawa Airsoft tylko dla dorosłych. Choć to niczego nie eliminuje to przynajmniej pozwala wyciągać pełnie konsekwencji prawnych.

Link to post
Share on other sites

W Niemczech broń na kulki BB (żeby was nie skłamać ) bodajże powyżej 400fps jest rejestrowana . Ale bądźmy szczerzy jakaś reforma by się przydała aczkolwiek taka żeby nie ciążyła maniakom Airsoftu. Rejestracja - ok . Pomiar fps- ok. od 18lat -ok . Ale tak jak powiedział kolega Sir_chester nic z tych rzeczy nie zrobią bo to będzie za dużo roboty

Edited by dino2411
Link to post
Share on other sites

"Polska to dziwna kraja"

 

Heh. Jedyne co możemy uświadczyć to zupełny zakaz posiadania replik.

Byle wybryk dziecka, bądź kogoś starszego-wybite oko pistolecikiem za 6 zł, czy próba napadu na sklep z jakąkolwiek repliką, a konsekwencje mogą być opłakane w skutkach.

 

W Polsce nikt nie będzie się bawił jakiekolwiek restrykcje czy to ograniczające prędkość czy rejestracja replik, po prostu nie będzie na to pieniędzy. A jeżeli nawet by się znalazły to i tak wprowadzi to ktoś kto będzie miał marginalną wiedzę na temat airsoftu i wyjdzie z tego kolejny absurd.

Link to post
Share on other sites

W Niemczech broń na kulki BB (żeby was nie skłamać ) bodajże powyżej 400fps jest rejestrowana .

 

Nie tylko rejestrowana(nabijany znaczek F w pięciokącie na body), ale nawet pozbawiona ognia ciągłego. Rok temu na zlocie w Kostrzynie (więcej informacji w moim podpisie) miałem okazje porozmawiać z maniakami zza Odry, mówili, że u nich nie można mieć jak już wspomniałem ognia ciągłego, repliki mocniejszej niż 7J, strzelanki mogą być tylko na prywatnych gruntach, które zapewniają bezpieczeństwo przed jakimkolwiek opuszczeniem kulek. Tak więc nie sądzę, że są oni szczęśliwi z tego powodu.

Link to post
Share on other sites

Tak wiec gańmy, reagujmy i róbmy wszystko co w naszej mocy aby państwo nie zainteresowało sie tym tematem bo będzie z nami krucho.

 

"A kto pójdzie garować za naszą sprawę do puchy bedzie miał szlugi..." ;)

Edited by Piotro
Link to post
Share on other sites

A przepraszam po co wpisywać moc repliki do takiego "rejestru"? Skoro tunning, czyszczenie itp zabiegi robi sie kilka razy w roku? Co lufę wymienię to biegać i zmieniać wpisy? Na szczęście nie przejdzie.

 

 

repliki mocniejszej niż 7J
Czy jakikolwiek maniak potrzebuje więcej? 7J to już energia zdrowo ponad najmocniejsze znane mi repliki.
Link to post
Share on other sites

myślę, że może na początek wystarczyłaby informacja o restrykcjach i karach sądowych na każdym forum i na każdej stronie sklepowej. żaden problem poprosić Panów z WMASG o objęcie patronatu nad tą akcją. Taka informacja da do myślenia rodzicom, a nasz problem z młodocianymi debilami się zmniejszy.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...