Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Kwestie etyczne


Recommended Posts

  • Replies 255
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Przecież i tak na każdym niemal opakowaniu replik nawet tych za 6zl jest jasno określone że napad czy grożenie komuś takim czymś ,będzie miało takie same konsekwencję jak napad czy grożba ostrą bronią. Wystarczy tego przestrzegać i tyle. Plus żeby sklepy prowadziły jakąś rozsądną politykę. Polska już jest państwem represyjnym delikatnie mówiąc(wg. niektórych danych w wiezieniach siedzi więcej ludu niż za najczarniejszej komuny) więc po co dawać jeszcze kolejne preteksty...

Link to post
Share on other sites

Podejrzewam że sama rejestracja wymusi wystarczającą odpowiedzialności na użytkowniku do respektowania pewnych prawa pisanych i obyczajowych. W wypadku gdyby historia opowiedziana prze zemnie lub przez kolegę Frozenfish'a miała się powtórzyć, wtedy jest szansa na to że odpowiednie osoby poniosą konsekwencje .

Link to post
Share on other sites

Ci, którym takie idiotyczne pomysły przychodzą do głowy nie pójdą zarejestrować repliki na policję, to chyba logiczne.

Rozumiem, że może być obowiązek rejestracji każdej nowej repliki kupowanej w sklepie. A co z rynkiem wtórnym? Co z replikami budowanymi od podstaw z dostępnych części? Co z replikami z zagranicy? Jeżeli przy sprzedaży repliki trzeba będzie ją przerejestrować to na pewno pociągnie to za sobą dodatkowe koszty, więc znajdą się i tacy, którzy to ominą. Czyli wracamy do punktu wyjścia, zarejestrują tylko porządni gracze, którym takie idiotyzmy nie przyjdą do głowy.

Link to post
Share on other sites

Szczerze dex to czekałem na Twoje robolskie powiedzenie "Panie to sie tak nie do". Nie mówię że jest to świetny pomysł, myślę ze trzeba coś wymyślić bo buców jest coraz więcej motywowanych opowieściami kolegów zakończonych stwierdzeniem: Nic mi nie zrobili...

 

Zachęcam do dzielenia się pomysłami.

Link to post
Share on other sites

Mój pomysł jest taki że trzeba było paść w trawę, zadzwonić na policję i zgodnie z prawdą stwierdzić że ktoś do Ciebie celuje z broni, leżysz w rowie i boisz się wychylić. Następnie czekać. Ale to tylko pomysł. A regulaminów zwyczajnie- nie czytają osoby do których te są adresowane.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Oczojebny napis? Mógłbyś wyjaśnić, o co chodzi? Bo po pierwsze takie informacje na każdym obrazku są denerwujące, a po drugie raczej nikomu nie bedzie się chciało edytować tylu obrazków. Ja taką akcję widzę w postaci dużego banera na stronie głównej WMASG.

Link to post
Share on other sites

aha.. Ale weź pod uwagę że część obywateli zainteresowana zakupem "pukawki" nie pofatyguje się na forum typu wmasg tylko prosto do sklepu, bo dlaczego ktoś miałby 'wiedzieć lepiej czego mu trzeba'.

Tak samo zabawki straganowe - to na nich musi być informacja/ostrzeżenie.. (i fajnie by było gdyby nie były sprzedawane dzieciom tylko rodzicom lub opiekunom)

Link to post
Share on other sites
Tak samo zabawki straganowe - to na nich musi być informacja/ostrzeżenie..

 

Przecież JEST!!! Problemem jest fakt że ci którzy mają nas**ne do łba i strzelają do przechodniów i tak albo nie czytają albo mają to w d... a ci którzy chcą się bawić "jak ludzie" nie potrzebują takich ostrzeżeń bo do głowy im coś głupiego nie przyjdzie!

 

To tak jakby na każdym samochodzie umieszczać naklejkę "Kradzież tego samochodu jest zagrożona karą z art. xxx kk paragraf y-z tj pozbawienie wolności od... do...".

Link to post
Share on other sites

Ok, ok, nie krzycz :) nie kupowałam nigdy pistolecików na odpuście. Mówię tylko, że jest to lepsze miejsce na jakiekolwiek ostrzeżenia niż forum gdzie - mam wrażenie- zaglądają ci.. rozsądniejsi od klienteli straganów (bez obrazyy ;) )

A ostrzeżenia na autach to też niegłupi pomysł.. :P

Link to post
Share on other sites

Problemem nie jest gdzie to umieścić by było to dostępne dla ludzi, ale jak przekazać to tym, którym chcemy to przekazać.

 

Nawet najlepsze reklamy i akcje nie pomogą jeśli ktoś po prostu ma gdzieś i z premedytacją sobie robi co chce. Pomimo wszelkich zakazów.

 

W samej instrukcji jest nawet napisane (przynajmniej w moich było), że nie powinno się celować do ludzi i zwierząt.

Link to post
Share on other sites

Dokładnie, ubezpieczenie od głupoty ludzkiej. Normalni użytkownicy dbają o swoje zdrowie i wiedzą, że jak poczytają o danym sprzęcie to potem może śmiało kupić.

Jednak są i tacy, którzy przez swoją niewiedzę lub bezmyślność zrobią sobie/komuś krzywdę i potem by się zaczęło, że przecież miało być bezpiecznie.

Link to post
Share on other sites

Jak widać - głową muru nie przebijesz i nie dotrzesz do "rozumu" niektórych nastoletnich debili.

Jeśli chodzi o 18+, to należałoby zwrócić uwagę na to, że wielu airsoftowiczów zaczyna się strzelać przed 18.

Jedynym rozwiązaniem byłoby wprowadzenie zakazu sprzedaży nowych replik poza sklepami z militariami lub za cenę poniżej 250 zł - zlikwidowałoby to pistolety na kulki z kiosku.

Link to post
Share on other sites

Nie trochę a bardzo - nie można zakazać sprzedaży zabawki bo może być niebezpieczna - co z zabawkowymi łukami? Idąc tym tropem zakazywalibyśmy wszystkiego - siekiery na pozwolenie? Niestety nic nie zastąpi rozumu rodziców, którzy widzą czym się ich pociechy zabawiają.

Link to post
Share on other sites

I tyle w temacie jak ktoś jest głupi to daje dziecku wiatrówkę do zabawy a potem w TV krzyk że trzeba wiatrówek zakazać bo oko wystrzelone ... Po prostu młodzież w wieku powiedzmy szkolnym tak najogólniej nie jest zbyt rozważna najwięcej zależy od rodziców , trzeba uczyć zdrowego rozsądku bo tak można zakazać dosłownie wszystkiego ...

 

Co do reszty , uważam że się zrobił offtop od jakiś 5-8 postów - choć nie da się ukryć , strzelanie do cywili jest jakąś tam kwestią etyczną chociaż - umowy miedzy narodowe , oraz konwencje jasno nakreślają wzór postępowania w takich przypadkach :-F

Link to post
Share on other sites

ja byłbym za rejestracją replik, po prostu . I żeby robić to od razu w sklepach. W końcu... mamy XXI wiek nieprawdaż :) wiele mówi się o biurokracji elektronicznej usprawniło by to wszelakie działanie i ułatwiło życie . A jeśli chodzi o repliki składane "od podstaw" cóż .... albo trzeba to zgłosić i zaklasyfikować albo uznać to sytuacje kiedy przerobisz se gazówkę na ostrą broń. Aczkolwiek idąc tym tropem trzeba by pomyśleć o wiatrówkach, jak już było wspomniane głupota ludzka nie ma granic ... oto jeden z przykładów :-F http://www.youtube.com/watch?v=kjLDsfhfE-0

Edited by dino2411
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

beztytuuuwz.jpg

bywa...

Komentarz do jednego z filmików o tym jak policja skonfiskowała replikę bo koleś przeszedł się z nią do samochodu bez żadnego pokrowca.

 

Wracając do orginalnego topicu, nie jestem co prawda snajperem ale co zrobić w takiej sytuacji terminatorzenia:

 

Gość dostał od każdego członka mojej drużyny i od żadnego się nie przyznał i jeszcze co najśmieszniejsze zestrzelił każdego z nich. Następnym razem jak w trzech podchodziliśmy go od flanki, został zestrzelony przez kolegę strzelca wyborowego (SPR Mk 12, potwierdzone trafienie) zobaczył że nas było trzech więc zszedł, podchodzimy dalej... a tu wyskakuje ten sam delikfent i nas zestrzeliwuje ZAZNACZAM ŻE NIE BYŁO USTALONYCH RESPÓW!!! No nic my zeszliśmy a on został.

 

co w takiej sytuacji zrobić?

 

pozdrawiam,

 

Maza

Edited by Maza94
Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...