Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

nakolanniki HATCH vs. ALTA



Recommended Posts

Alta! ale tylko w wersji z "zapinkami" a nie na rzepy.

Wersje rzepowe obu firm nie roznia sie wlasciwie niczym, a nakolanniki Alty na zatrzaski sa rewelacyjne - mniej obcieraja, bo zatrzask jest jednoczesnie zawiasem na ktorym pracuje pasek. Duzo wygodniejsze w urzyciu i duzo pewniejsze zapiecie! nie ma szans na przypadkowe odpicie spowodowane zaczepieniem o cos czy normalna praca...

Link to post
Share on other sites

Ja swoje hatche mialem na jednej strzelance i to wystarczylo by je wymienic.. Mam chude nogi, wiec rzep od regulacji wychodzil dokladnie pod zgieciem kolana, przez co potwornie mnei obcierał. Gdy noge zginałem w kolanie to dostawalem wariacji. Moglem oczywiscie przeszyc rzepa, ale stwierdzilem ze sie nie oplaca wiec nakolanniki uplynnilem. Mialem tez alty na rzepa (przez pomylke), ale wymienilem je na wersje z guzikami, nie zdazywszy jej wyprobowac w boju (ale tak jak chodzilem w nich po domu to wydawaly sie wygodniejsze od hatchow). Od wczoraj mam alty z guzikami, jutro je wyprobuje, ale tak jak je nosze w domu to wydaja sie najwygodniejsze

Link to post
Share on other sites

mialem hatche, uratowaly mi noge gdy z potezna sila uderzylem o betonowy mur wiec bardzo je sobie cenilem. Ale wymienilem je na Alty z prostego powodu, Alty sa po prostu lepsze :).

Zapiecie jest wygodniejsze choc mam pewne obawy czy nie wyłamię kiedyś tych małych ząbków trzymających guzik, naprawde sa małe i boje sie je połamac :)

pozdrawiam

polecam alty, narazie najlepsze jakich uzywalem ale tez potrafia sie zsunac :wink:

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

spoko data data ale temat jest ciekawy ;), Alty sa na www.bjsystem.com.pl za 150 pln ale nie jestem pewien czy te o ktorych z nimi rozmawialem to w koncu wersja na rzepy czy na zaczepy, juz z BJ mailowalem troche ale poprzez mail b slaby kontakt z nimi jest, jutro z roboty do nich zadzowonie to moze wreszcie cos konkretnego ustale

 

a przy okazji bylbym dzwieczny jakby ktos podal alternatywne zrodlo gdzie mozna dostac alty z zapieciami w PL (jesli jest), w sumie na zachodzie tez mozna zamowic ale to ostatecznosc raczej bo po co skoro mozna w PL, jakies info anyone?

Link to post
Share on other sites
  • 3 years later...
  • 2 years later...

witam nie chce zakładać nowego tematu więc zapytam się tutaj

czy ktoś jest w stanie porównać te nakolanniki

 

http://www.military.pl/nakolanniki-taktyczne-hatch-centurion-czarne-kp250_762t.html

 

http://www.military.pl/nakolanniki%20taktyczne%20alta%20czarne_3273t.html

 

i znalazłem jeszcze takie

 

http://allegro.pl/hatch-ochraniacze-nowe-nakolanniki-nalokietniki-i1423003613.html

 

z góry dzięki za odpowiedź

Edited by rat_med
Link to post
Share on other sites

Alty jednak wciąż najlepsze - ostatnio miałem okazję poużywać dokładnie tych hatchy co podałeś (a ściślej jednego) i przez to, że dolny pasek także jest rozciągliwy, zsuwały mi się przy bieganiu/czołganiu/klękaniu. Alty mają dolny pasek sztywny - problem rozwiązany, oprócz tego mało różnic, może jedynie hatche mają jedną parę więcej mocowań skorupy do podstawy ale szczerze mówiąc nie widziałem jeszcze żeby komuś w altach te mocowania puściły.

 

Z Hatchami typu X nie miałem styczności osobiście. Brałbym Alty, nie ma co wyważać otwartych drzwi.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...