Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Tani dobór/przeróbka umundurowania WH,SS


Recommended Posts

Witam

 

Ja od dziecka pasjonuje się armią Niemiecką a szczególnie w niej umundurowaniem i wyposażeniem oraz bronią.

 

Z formacji Waffen SS bardzo podobają mi się Parki maskujące wszelakie.

 

Ja natomiast nie należę do bogaczy zasr....ych.

Ja np kupuje mundury Bundeswehry i przerabiam je (w końcu są bardzo podobne)

do reko waffen SS pasują tu parki flecktarn.

 

a jeżeli chodzi o spędzanie czasu z takimi wojennymi rzeczami to tylko muszę się zadowolić grami PC jak np Call of duty i Brothers in arms,niema terenu w mojej okolicy do zabawy całej w to,Ewentualnie pasuje mi las w Soczewce.

 

aha tutaj podam taki przepis jak mieć hełm Niemiecki a nie dać dużo.

 

Proponuje kupić niemiecki hełm plastikowy taki na motor,quada.

Przemalować go zgodnie z realiami,albo kupić bluze BW najlepiej starą jakąś.

Z tyłu bluzy np:Flecktarn wyciąć kawał materiału i potem przyszywać dobie do nitów do hełmu i już jest hełm w pokrowcu heh

Edited by Volksgrenadier
Link to post
Share on other sites
  • Replies 59
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

cóż herr Wolf

 

ja mogę sobie pozwolić na sprzęt tylko poniżej 100-50zł,patrzyłem to starczy mi tylko na czapki M43,furażerki,M42 no i obszycia niektóre.

Najwyżej to jak będę pracował na siebie za 2 lata to wtedy coś z bogatszego sprzętu :).

aha nie mówcie mi tu by mnie się zbyć żebym ciułał sobie na Mundur M40 za 340 zł skoro ja mam tylko 30 zł miesięcznie dostatek od starych.(Ile by te ciułanie szło,heheh chyba szybciej bym sę prace znalazł)

 

aha Poszukuje Sprayu do hełmu Niemieckiego najlepiej dla średnich realiów historii to kolor ciemnoszary(debeściarski był by oficjalny kolor Feldgrau) dla formacji WH,gwardia honorowa SS miała czarne hełmy a ja raczej zajmuje się reko WH.

cena ponizej 20zł

Link to post
Share on other sites

nie śmiej sie tylko myśl

Niemoge wydac wszystkiego na armie Niemiecką bo po 1:Niemam tyle kasy po 2:trzeba opłacać życie codzienne jak np: prąd,neta i itp mimo iż chciałbym wydac wszystko na Niemieckie umudnurowanie.

 

Jestes gosciu bogatszy to OK,ja jestem ten mniej bogatszy(ale nie gorszy) !!!

 

jestem bardzo fanatyczny wojskami Wehrmachtu :)

 

aha po co mi oryginalny ? przecierz niejestem rekonstruktorem tylko fanatykiem

Edited by Volksgrenadier
Link to post
Share on other sites
nie śmiej sie tylko myśl

Niemoge wydac wszystkiego na armie Niemiecką bo po 1:Niemam tyle kasy po 2:trzeba opłacać życie codzienne jak np: prąd,neta i itp mimo iż chciałbym wydac wszystko na Niemieckie umudnurowanie.

 

Jestes gosciu bogatszy to OK,ja jestem ten mniej bogatszy(ale nie gorszy) !!!

 

jestem bardzo fanatyczny wojskami Wehrmachtu

 

1. Kup sobie kolego Volksgrenadier na początek słowniczek ortograficzny - przyda ci się.

2. Jesteś sfrustrowany ???. brak kasy?, może latem trzeba znaleźć jakąś robote na czas wakacji??. Wiekszość ludzi dobre repliki niemieckiego umundurowania i wyposażenia zbiera latami, nikt na kasie za bardzo nie śpi.

Link to post
Share on other sites

Z tego co widzę to kolega ma 16 lat . Jeżeli chcesz bawić się w rekonstrukcję to zapomnij, że zbierzesz cokolwiek przyzwoitego nie wydając na sam początek i absolutne minimum mundurowe przynajmniej 1500-2000 zł . Taniej nie da się tego zrobić , kupując gówno wyrzucasz pieniądze w błoto .

Link to post
Share on other sites

Rozumiem że będę wzbudzał uśmieszki wśród prawdziwych gości od ASG ale ja to mam gdzieś,jak bym oglądał się na innych to bym dawno wyszedł w pole.

 

Doceniam wasze staranie ale ja z byt dużo kasy nie mam ale mogę się bawić w ASG przynajmniej tym co mam i to co będę miał no nie ???

 

Sorry że tak ostro zacząłem temat

Link to post
Share on other sites

Aha czyli chcesz biegać w takim mundurze na ASG ? Mhm... jak już to chyba bez insygniów... Jeżeli naprawdę już chcesz się tak stylizować to możesz kupić to :

 

http://www.allegro.pl/item969170135_bluza_...70_72_x_92.html

 

oraz to :

 

http://www.allegro.pl/item960426181_spodni..._wehrmacht.html

 

Co do nakrycia głowy :

 

http://www.allegro.pl/item957386822_czapka...h_ss_nowka.html

 

Opinacze :

 

http://www.allegro.pl/item960459290_orygin...utow_wh_ss.html

 

W takiej konfiguracji możesz spokojnie pojawić się na jakiejś stylizacji. I nie myl proszę pojęcia stylizacji z rekonstrukcją bo będziesz zbierał za to srogie cięgi. W rekonstrukcji niema kompromisów, albo coś się nadaje albo nie , stylizacja to inna bajka .

 

Pzdr,

Link to post
Share on other sites

Herr Nateris jestem panu wyjątkowo wdzięczny,świetne części umundurowania na upodobnienie się do wojsk WH porostu świetnie-szczególnie ta bluza wygląda prawie tak samo jak mieli prawdziwi żołnierze Wehrmachtu.

Czapka M43 Feldmutze(mam Furażerkę guzikową M42 obszytą w formacji SS-Totenkopf)

Opinacze fajne ale kiedy indziej się przydadzą

ale bluza Świetna ja szperałem na allegro i w necie i nic a tu zesłany chyba przez pana boga herr nateris dał namiar na świetny krój blzuy WH

eee panie Nateris należałby się panu Krzyż żelazny za pomoc

Wyjątkowo bardzo duże podziękowanie panu składam

Link to post
Share on other sites

Gdybyś zadał sobie trochę trudu to znalazłbyś w tym dziale wiele porad co do stylizacji i nikt nie musiałby Ci nic pokazywać , ale w sumie po co jak można zapytać po raz setny :roll: .

 

Co do tej bluzy to ani trochę nie jest podobna do tych noszonych przez niemiaszków , czym się różni nie będę wymieniał bo mi się nie chcę i każdy w temacie powinien wiedzieć , ale na stylizację może być . Ale w końcu chcesz się stylizować na jaką formację ? Co do furażerki to ,że masz naszytą czaszkę wcale nie oznacza przynależności do 2 SS .

Edited by Nanteris
Link to post
Share on other sites

znaczy ja mam tą furażerkę guzikową M42

tu foto prawdziwej(moja jest taka sama ale

bardziej jasno szara)

 

http://www.oakleafmilitaria.com/images/078h6-1.jpg

 

a tutaj obszycie które wszylem do mojej guzikówki-Adler Waffen-SS

 

http://cdn2.ioffer.com/img/item/709/175/91...XNfab7Xy30Z.jpg

 

no i trupia czaszka

 

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/comm...f_Fahne.svg.png

 

czy to dobrze tak na stylizacje ? M42 plus obszycia SS Totenkopf ??

 

A Stylizować chcę się bardziej na Wehrmacht ale sam rozumiesz że biorę to co jest tanie i nie wybrzydzam mnie się każda formacja podoba.

Edited by Volksgrenadier
Link to post
Share on other sites

Jasno szara ? Czyli pewnie NVA . Powtarzam jeszcze raz , że to nie obszycia Totenkopf tylko WSS . Symbol czaszki był używany przez całe SS nie tylko przez Totenkopf . Na stylizację to możesz sobie nawet robić mieszankę LAH z marsjańskimi siłami inwazyjnymi .

Link to post
Share on other sites

teraz kapuje że to obszycia Waffen-SS mam

a furażerka pochodzi z tego że kupiłem kiedyś czapkę M43 z guzikową i starannie odpiąłem daszek no i powstała furażerka M42.

 

Zrozumcie mnie wszyscy żę dotychczas moja obserwacja sprzętu SS i WH polegała na oglądaniu filmów i książek o umundurowaniu i wyposażeniu tych że sił

Dopiero teraz zaczynam robić małe kroki ku odtworzeniu ponieważ niestać mnie na reko takie realne to pozostaje mi tylko stylizacja(czyli upodobnienie) się do sił,mianowicie skupuje różne śmieci które inni wyrzucają ja natomiast biore pod opiekę,przerabiam i nadaje tym że przedmiotom ducha armii Niemieckiej z Wehrmachtu i SS.

Nic ale to nic nie jest w stanie powstrzymać mnie od tego

Będe realizował swoje zainteresowania nawet jakbym miał kupić mausera popękanego za 2zł(no durny nie jestem nieraz na wygląd patrze i na stan)

Link to post
Share on other sites

Dziecko drogie, najpierw dowiedz się jaka jest różnica pomiędzy rekonstrukcją/stylizacją a upodabnianiem się do jakiejkolwiek armii państwa totalitarnego i zbrodniczego.

Jak dla mnie jesteś żywym dowodem że rekonstrukcja jak i ASG powinny być tylko dla osób pełnoletnich i świadomych pewnych spraw.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...