Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Waga kulek


Recommended Posts

Z wyników Redrada na precce Promyka oraz mocy 650 fps Devile krótko mówiąc dawały dupy za to MB były bardzo celne.

Drogi Janku było dokładnie odwrotnie, Devile 0,40 hulały aż miło, za to MB 0,43 zupełnie mojemu Maruzenowi nie odpowiadały, pisałem, nie byłem w stanie ustawić na nich hop-siupa.........

Do nowych obserwacji dorzucam: zakupiłem jako broń boczną M4A1 G&P 450 fps hehehehehehehhe, wrzuciłem do maga kulki 0,30 MB i mały szok, myślałem ,że replika nie działa puste strzały, magazynek nie podawał, cuda nie widy, zmieniłem kulki na G&G 0,25 i cud, strzela rewelacyjnie, mało tego wsadziłem hi-cupa P&J i też działa bez problemu, na ostatniej strzelance zasypałem maga G&P kulkami MB 0,30 i ta sama historia....wnioski wyciągnijcie sami, kulki jakich używacie, musi oprócz nas "lubić" nasza replika....... :uśmiech:

P.S. Dla zainteresowanych jak wysypałem Devile do przebrania to me oczęta łzami zaszły, takiego niechlujstwa nie widziałem dawno, 100 wydana a ponad 50 % do m249 się nadaje, jakość marna, ale było jak było....moje repliki nie tolerują MB, które moim zdaniem są lepiej zrobione niż Devile, ale za czorta dziewuchy nie chcą tego zrozumieć baby widać tak mają ;-)

Edited by Redrad
Link to post
Share on other sites

Luzik Janku, kulasy tak mają ,że nie każdą replikę lubia, ale na przyszłość czytamy ze zrozumieniem ;-)...., a poważnie ciężko dobrać tylko teoretycznie kulki do repliki.... ale snajpienie to w końcu ćwiczenia i doświadczenie.....

P.S. Na ostatniej strzelance tj. Raszówka 11.04.2010 snajper trafił mnie w głowę, tył głowy.......,jak ja mu zazdroszczę tego strzału.... ehhhhh.........szacun

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Używałem devili 0.3 i 0.36 z pierwszej serii jaka wyszła na rynek. Kulki nie są złe ale mają jedna ogromną wadę, a mianowicie ślad po odlewie taki jakby mały odprysk. Przez to kulki w lubią skręcać w która stronę im się podoba po przebyciu 0.36 ok 50m 0.3 60-65m nie są to duże odchylenia ale jednak uniemożliwiają branie poprawek na cel bo nie wiadomo w która stronę poleci kolejny kulas (SR-25 gp ok 520fps). Jak wyeliminują ten odprysk to kulki będą świetne, ale póki co dla porównania będę zamawiał MB 0.3 i 0.36 może okażą się lepsze.

Link to post
Share on other sites

witam

 

ja testowałem na swoim L96 - 520fps 650mm lufa, różne kulasy i wnioski:

 

1. MB 0,3g - koszmarne po 30 metrach leciały jak chciały.... po 45 upadały

2. MB 0,36 - podobny koszmar tyle że bliżej spadały.... zacinki w komorze

3. TM 0,30 - o dziwo niestety lot rotacyjny i zasięg ok 40m, zacinki w magu

4. TM 0,36 - podobnie kręcony lot, zasięg 55-65m. zacinki w magu

5. Blastery Dewile 0,30 czarne, równiutki tor, zasięg ok 70m

6. BD 0,30 białe - bardzo podobnie lot jak po sznurku.

7. BD 0,36 zielone - lot stabilny i równy i co ciekawe zasięg ok 80m.

8. G&G 0,3 - niestety kręciły po ok 30m,

 

wniosek

nowe blastery devile jak dla mnie są ok, spisują się naprawdę super, bez przebierania (ale tylko zielone) bez zacinek.....

 

pozostałe super się spisywały w M16 G&P

 

najwidoczniej moja eLka lubi tylko diabelskie ziarno.....

Link to post
Share on other sites

to nie jest dziwne. Mogą spadać, jeśli powierzchnia kulki jest do bani.

 

Skoro powierzchnia kulki jest taka że HU jej nie kręci, to znaczy że kolega ma kulki mało kompatybilne z jego gumką HU, a nie że same kulki są do bani...

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

(...)

Repliki z prędkością wylotową kulki od 250fps do 300fps – kulki o wadze 0,20g / 0,23g

Repliki z prędkością wylotową kulki od 300fps do 400fps – kulki o wadze 0,23g / 0,25g

Repliki z prędkością wylotową kulki od 400fps do 480fps – kulki o wadze 0,25g / 0,28g

Repliki z prędkością wylotową kulki od 480fps do 550fps – kulki o wadze 0,30g / 0,36g

Repliki z prędkością wylotową powyżej 550fps – kulki o wadze 0,36g / 0,43g

(...)

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...