Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam,

Mam dość nietypowy problem...

Ostatnimi czasy rozszczelnił mi się magazynek ( zawór ), więc naturalną siłą rzeczy chciałem go zanieść do serwisu. Niestety gdzieś po drodze zgubiła mi się ta* część. Gdy dotarłem ma miejsce okazało się że jest problem z dostępnością tej części a bez niej połączenie magazynka jest nieszczelne.

 

Czy ktoś wie gdzie mogę dostać tę "gumkę" ?

 

Pozdrawiam.

 

 

* Zdjęcie : http://img64.imageshack.us/img64/8713/144yv.jpg

Link to post
Share on other sites

Tę "gumkę" możesz dostać w Krakowie u Krakmanów (taiwangun.com), oficjalnie nie mają jej w sprzedaży, ale jak wpadniesz do nich osobiście to raczej bez problemu ją dostaniesz (koszt około 10zł). Z Poznania do Krakowa trochę daleko więc spróbuj do nich zadzwonić i jakoś się dogadać.

Link to post
Share on other sites

Digizabi: tylko pamiętaj, że w tej gumce siedzi jeszcze mała sprężynka, tłoczek metalowy i szkielet plastikowy. Jak mi to strzeliło w pokoju podczas rozbierania, to zawór wylądował na mnie, potem znalazłem tłoczek, potem sprężynkę, potem plastik, a największej gumki szukałem półtora tygodnia :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

No zaraz mnie coś trafi.

Magazynki przeżyły kilka dni.

Jeden puszcza dołem, drugi górą, przez główny zawór.

Najprościej odesłać do Krakowa, ale nie uśmiecha mi się to.

Czytałem o "regeneracji" uszczelek przez smar (nie olejek) silikonowy.

Testował ktoś takie rozwiązanie?

 

Z założenia ma być tymczasowe, aż nie znajdę kompletu oringów wykonanych z czegoś bardziej gumowego niż ta chińska plastelina.

Link to post
Share on other sites

No... ja bym wysłał do Krakmana i żądał wymiany na nowy egzemplarz. Nic Cię to nie kosztuje a może trafisz na sprawny?

Z jednej strony to jest najprostsze i najlogiczniejsze rozwiązanie, z drugiej... Z tego, co czytam na forach wszelakich, zarówno polskich jak i zagramanicznych to szansa trafienia szczelnego oryginalnego maga jest porównywalna z szansą trafienia w totka, tyle, że kupony sporo droższe. Dlatego pomyślałem, żeby rozwiązać problem poprawiając u źródła to, co małe żółte łapki schrzaniły.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...