Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Type 97 [RS]


Recommended Posts

  • Replies 68
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Zdaje się, że w capri mocno zaniżyli prędkość wylotową.

Z tego co pamiętam to rs wypuściło 2 wersje: jedna co ma 300fps i druga co ma 420fps

A ta dysproporcja cen nie zmienia faktu że w Polsce żadnego type97 na razie nie kupisz.

Link to post
Share on other sites

Racja, W PL nie da się kupić T97. Ja swojego sprowadzałem z Anglii używanego. M140 można wsadzać. Warto wtedy wymienić silnik i łożyska dla pewności, ale to skonsultowałbym z jakimś serwisantem jak obejrzy. Przy m140 zacznie się też zużywać tłok. Reszta powinna wytrzymać. Wersje 300 i 420 wewnętrznie różnią ie jedynie sprężyną. Przy T97 (prawie) każdy laik sobie poradzi z jej wymianą. Z lipolami nie poradzę. Dostałem 3 w zestawie z repliką i nie wiem gdzie takie kupić.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 5 months later...

a magazynki dboy ?

Mam ochote sobie kupić takie:

http://azteko.pl/boyi-magazynek-midcap-m4-m16-metalowy-110-kulek-krotki-p-937.html

Jest teraz cena dobra

Czy ktoś sprawdzał czy dboy pasuje albo czy mógłby sprawdzić?

a lipo

SANYO UR18650W2

Trzy te baterie wchodzą bez problemu tylko konieczne są połączenia kablem pomiędzy nimi, sam niedługo będę to składał ...

Edited by vandal7
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Ja używam takiej wersji baterii:

 

http://www.asg.com.pl/Akumulator_Li-Po_111V_1050mAh_20C_ShortPipe_GE_Power,p,4101.php

 

Wchodzi spokojnie w rączkę. Poza tym przez 1.5roku udało mi się rozładować ją aż 1raz ^^

 

Co do wersji. RS robi 2 wersje KAŻDEGO karabinu te 300fps do USA, 420-450fps. do innych krajów, gdzie nie ma limitu mocy replik (w tym Polska). Tak samo było z SWD wersja M90 i M120 (450fps), które trafiły do PL.

 

Uprzedzam pytanie: Tak, w obu wersjach jest tak samo wytrzymały zestaw GB, repliki różnią się tylko wsadzoną sprężyną.

 

Co do maga, jak nie włożysz to się nie dowiesz.

 

 

Pozdro JK.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

W metalowych magazynkach wystarczy lekkie wygięcie metalu, aby dopasować magazynki. Mam pytanie i prośbę, czy ktoś trafił na możliwość zakupu tłoka do Typa 97. W Capri sprzedali mi niestety źle wypodkładkowaną replikę i zębatka zryła mi tłok, a od roku nie potrafią mi pomóc. Szukam i szukam, może coś przeoczyłem.

Z góry dzięki za pomoc.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Uroki RealSworda-niestandardowe części.

A ja bym zaryzykował stwierdzenie że się da, tylko trzeba go zmodyfikować... tą teorie powinienem sprawdzić w najbliższym czasie.

Tak samo zębatka silnikowa i tłokowa są standard, środkowa jest jakaś mniejsza, może z m14 (ale to nie pewne)

Link to post
Share on other sites

No, ale tak sobie patrzę na ten tłok i jest dłuższy od normalnego o jakieś 2mm. Wiec wydaje mi się ze wystarczy dać podkładki i zmienić śrubę na jego głowicy i będzie git.

Czy może długość to nie jedyny mankament? ja tam więcej nie widze.

 

Głowica cylindra to jest chyba taka jak w v7 gearboxach, proszę poprawić jak coś

A dysza jest standardowa?

Jak u was ze szczelnością, bo ja wycinałem oringi z dętki i zakładałem je na lufę żeby trochę odepchnąć komorę w stronę dyszy, bo inaczej na test papierka to nie bardzo?

 

Mam z tym taki problem, że na sprężynie, która daje mi 386 fps na type 56-2 na 97 daje tylko 344.

Niby wszystko szczelne, zębatki chodzą luźno, więc to nie podkładkowanie, gumka schowana myślałem ze to może oring na głowicy tłoka, bo kiedyś były z nim jaja, mierząc go zwykła suwmiarka ma 24x2.5 Albo lekutko mniej, iż 2.5 Jaki kupić żeby był dobry?

 

to czekam na wyniki testów : )

Edited by vandal7
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Mase problemów mam... Albo gościu mnie w bambuko zrobił.

Mam pytanie do osób posiadających real swordy:

Jaką macie długość tłoka (bez głowicy), bo ja mam 6,9 cm.

Rozwaliło mi ten tłok i teraz tak myśle... że z tym to nie miało prawa działać O_o Nie mam pojęcia, ale potrzebowałbym tłoka o około 4mm dłuższego niż stockowy. Został urwany 1 ząb, więc tłok był do wymiany... Kupiłem shsa. Jest o 3 mm krótszy od stockowego... Popodkładałem pod głowice tłoka, ale to dało mizerny efekt bo teraz nie potrafi wykonać pełnego cyklu. Jutro zastanowie się nad klejeniem dętki do głowicy cylindra, może nakleje też na głowice tłoka, będzie pseudo wyciszona ;D Doszedłem do wniosku że pchanie czegokolwiek więcej pod jest w tym momencie głupie i bezcelowe bo zaraz nie zostanie śruby do zakręcenia głowicy tłoka.

Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...

A więc od niedawna zostałem szczęśliwym właścicielem jakże zacnego type 97b. Po bardzo radosnej recenzji z arniesairsoft stwierdziłem że karabinek będzie nie do zajechania, i tak jest! Nie miałem go od początku toteż przeszedł mały tuning, wsadzony jakimś cudem został ponawiercany tłok shsa niebieski z 3 metal zębami, i dysza uszczelniona z shs'a. przyznam się, chodziło to średnio.

 

Zabrałem się od razu za bebechy, rozkręciłem, przeczyściłem, wyjmuję wszytko oprócz zębatek i podkładek, luzy były masakryczne podkładkowanie słabe, lecz zębatki nie ruszone i wciąż piękne. Fajnym zaskoczeniem było rozwiązanie antireversal'a razem z zębatką silnikową, dzięki temu mamy bardziej precyzyjne zatrzymanie mechanizmu, mi się podoba. po spodkładkowaniu słychać jedynie cichy silnik hi-speed.

 

Jedyne co mnie bolało to mały zasięg i cięcie się kulek w komorze. A więc dalej idąc rozkręciłem komorę hu (bardzo przyjemny demontaż) ku moim oczom ukazała się ona, zielona gumka g&g, zachwalana przez wielu, bezprecedensowa i "ta jedyna". Stwierdziłem że nie możliwe byłoby żeby była zła, a jednak. Kombinowałem dni z tą komorą, w końcu się wkurzyłem wsadziłem guardera z uwalonym kołnierzykiem, wręcz dziwne było że działał, i najlepsze że działał 3 razy lepiej (sic!) od tak zachwalanej pod niebiosa g&g. Zniknęły moje problemy z podawaniem i brakiem zasięgu. Po tej operacji zmieniłem sprężynę na jakąś chinolską m110-120 zasięg celny oscyluje w granicy 60 metrów. Ostatnio zmieniłem gumkę na systemę, leciała równie daleko i celnie jak na guarderze. Więc ją zostawiłem.

 

A więc jak dla mnie spasowanie wygląd i działanie jest na najwyższym poziomie. Według arnies długa wersja naszego type'a ciągnie m150 na li-po 11.1 z prędkością 19kulek/s i nie uświadczył specjalnego zużycia się części. Ja na li-po ge-power 7,4 2200 20-25c mam około 16 kulek na sekundę. Batka o dziwo pasuje pod chwyt wręcz na styk.

 

Nowe info, magazynki aresa (te szare), plastikowe realcapy pasują podają i ładnie siedzą.

 

Mam do was też prośbę, jako że jest nas bardzo mało to policzmy się, ilu nas jest w polsce!

 

A także pytanko, nie chciałby ktoś zamienić długiego type'a na krótkiego?

Edited by siannko
Link to post
Share on other sites
  • 11 months later...

Może ci się zacina ciągło od spustu - ma dosyć długą drogę przez cały karabin i może o coś haczyć. Zdejmij chwyt przedni i odpal spust ciągnąć za ciągło ( lol) - sprawdź czy wtedy się zacina. Jak nie - rozkręć dalej (tylna pokrywa ) i sprawdź czy to nie jest przycinka mechanicza - przeczyść, przesmaruj i sprawdź ponownie - jak nie pomoże to już w takim razie może być problem z selektorem (elektryka).

Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...

Jak już musicie się chwalić, kto daną replikę posiada i liczyć jej użytkowników (w sumie nie mam pojęcia po co :zastanawia: ), to niech informacja o tym będzie częścią jakiegoś bardziej konstruktywnego posta. Posty nie wnoszące nic sensownego do tematu będą lecieć.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Mam pytanie - po zamontowaniu nakładki na chwyt dającej RIS i zamontowaniu na tymże RISie optyki nie jest ona zbyt oddalona od osi lufy dla precyzyjnego (jak na AS oczywiście) celowania? Jak ktoś będzie tak miły i napisze trzy słowa o tym jak się ta replika sprawdza z optyką będę wdzięczny.

Link to post
Share on other sites

Możesz i mieć optykę oddaloną o metr od osi. Ważne jest zgranie optyki z linią strzału. Czyli np. ustawiasz sobie, że Twój krzyżyk, kropkę czy co tam masz, że na 30/40/50m przecina się z trajektorią lotu kulki. Na inne dystanse musisz brać poprawki.

Ale owszem, Twoja obawa jest słuszna. Przy strzelaniu na bliskie dystanse ~20m zdarzało mi się nader często strzelać dużo za nisko. Taki urok wysokiego montażu.

Edited by Marrtinez
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...