Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Porównianie Multicam'ów


Recommended Posts

Witam,

forum jest do zadawania pytań, toteż chciałbym zadać pytanie. Niby spór wałkowany od dawna i wynik zgoła pewny, ale zadaje takie pytanie w odniesieniu do swojej osoby. Jestem zajętym człowiekiem i nie latam na każdą możliwą "strzelankę", obserwując "z boku" swoje zachowania mogę z dużą pewnością powiedzieć że nie katuje sprzętu oraz ciuchów i zasadniczo po 2 latach mundury WP dobrze się trzymają. Ponieważ od pewnego czasu zastanawiam się nad przejściem na MC przyszła mi na myśl o kupieniu mundury Proppera. Jako że ma lepszą jakość i krój ACU. Niestety tak jak mało mam czasu na ASG tak mało mam na to kasy. I tak właściwie pytam czy dla średnio intensywnej zabawy opłaca mi się inwestować 2 razy tyle w lepszy sprzęt czy helekonowski mundur da radę?

Link to post
Share on other sites
  • Replies 54
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

I tak właściwie pytam czy dla średnio intensywnej zabawy opłaca mi się inwestować 2 razy tyle w lepszy sprzęt czy helekonowski mundur da radę?

 

Helikon to nie Multicam, a wariacja na jego temat. Moim zdaniem nie warto brać Proppera, chyba że głównie zależy ci na lansie ;)

Link to post
Share on other sites

Helikon to Camogrom. Mam od pół roku i nie narzekam. Tylko nie kupuj wysyłkowo. Mają jakąś dziwną rozmiarówkę. Trzeba mierzyć, żeby nie wyglądać jak Sindbad ;-) . Normalnie noszę wszystko w "L". Helikona musiałem kupić spodnie w "M", a bluzę w "XL".

Link to post
Share on other sites

Camogrom jest jaśniejszy i bardziej mdły od MC. Główny jego problem.

 

Ale bardzo ładnie działa wiosną i latem. Zwłaszcza na łąkach i w lasach liściastych. W ciemnych lasach i jesienią trochę za bardzo świeci, ale od tego mam Marpata. Tylko nie zaczynajmy znów dyskusji o wyższości jadnego kamuflażu nad drugim. Dość tego było. Proszę.

Link to post
Share on other sites

Ale bardzo ładnie działa wiosną i latem. Zwłaszcza na łąkach i w lasach liściastych. W ciemnych lasach i jesienią trochę za bardzo świeci, ale od tego mam Marpata. Tylko nie zaczynajmy znów dyskusji o wyższości jadnego kamuflażu nad drugim. Dość tego było. Proszę.

Ciężko mi uznać wyższość chińsko-polskiej fantazji na temat wzoru, który był projektowany przez ludzi o wyższym "stopniu wtajemniczenia" :) Do tego jeszcze dochodzi jakość nadruku.

 

Można by tak gadać i gadać. Panu spod #1 w tym temacie polecę Tru-Spec'a

Edited by Szreder
Link to post
Share on other sites

@ Grey Fox, tak istotnie jest dużo tematów, ale traktują ogólnie o kamuflażu oraz o jakości. Mnie chodzi o porównanie jakość/cena. Jeszcze jedno pytanie do posiadaczy Helikonów czy szybko się spiera. Zatem czy nowy komplet co sezon czy "śmierdziel na strzelance" :P Tak z tą kasą nie jest źle. Zwyczajnie pytam się czy można tu zaoszczędzić bo jakość nie jest na pierwszym, a na jednym z pierwszych miejsc.

Edited by Filip7370
Link to post
Share on other sites
Mnie chodziło czy Helikon to syf, najgorszy i badziewie. Czy po prostu niższa jakość i dla tych co mają mniej w kieszeni też będzie działał. Jeszcze jedno pytanie do posiadaczy Helikonów czy szybko się spiera.

Zależy jak pierzesz. W pralce szybko wypłowieje, ale przy praniu ręcznym dość długo trzyma kolory(już z rok się u mnie trzymają).

Link to post
Share on other sites

A, to przepraszam. W takim razie w niższych przedziałach cenowych nie polecę Helikona, a innego chińczyka, kiedyś były na allegro - rip stop, wzmocnienia na kolanach/łokciach - kolor bardziej poprawny i skuteczniejszy niż w Helikonie. Mogę pomóc w ich zdobyciu :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Jakbys czytal uwaznie temat o MC to bys wywnioskowal ze helikon jest do d***

 

A jak byś czytał inne tematy, to byś również wiedział, że WP stosuje panterę, która tez jest do d***

Ogólnie czy MC czy CG jest na Polskę za jasny. Choć podobno ten drugi jest bardziej za jasny.

Link to post
Share on other sites
Czyli propera albo truspec.

 

Truspec którego mam (aczkolwiek w kolorze CB) słabo oddycha (teflon), ma dwie beznadziejne skośne mało pojemne kieszenie na piersiach i dwie sensowniejsze na ramionach. Do tego przy rozpiętej stójce i strzelaniu z pistolet, rzep stójki sczepia się z rzepem na rękawach. Istny hardcor, skończyło się na tym, że bluzę nosze tylko na miasto.

Link to post
Share on other sites

Chyba piszesz o Propperze... Tru-spec nie ma warstwy teflonu...

 

Kieszenie na piersi nie mają służyć do wpychania wszystkiego co popadnie bo normalnie są pod kamizelką... stójkę też trzeba umieć nosić... heh...

Link to post
Share on other sites
Chyba piszesz o Propperze... Tru-spec nie ma warstwy teflonu...

Sorki, z tym teflonem się zagalopowałem, ale oddychalność i tak kijowa.

 

Piszę o tej bluzie:

http://www.military.pl/tru-spec-bluza-t-r-...yote_7383t.html

 

Kieszenie na piersi nie mają służyć do wpychania wszystkiego co popadnie bo normalnie są pod kamizelką...

Nie którzy używają beltkitu. Chyba, że w specyfikacji bluzy pisze - only kamizelka ;)

Smocki, Miwo, SFU stoją dużo lepiej pod tym względem.

 

stójkę też trzeba umieć nosić... heh...

I dobrze, że o tym piszesz. Polecam na szyje buffa lub arafatkę, bo stójka obciera szyję.

Do tego nie jestem w regulaminowej armii i jak mi ciepło, mam prawo rozpiąć stójkę.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...