Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Malowanie hełmu


Recommended Posts

Witam wszystkich. Jakby co to szukałem i znalazłem tylko jeden temat ale nie był tam zadowalających mnie informacji. Założyłem ten temat ponieważ mam zamiar pomalować swój hełm (mich 2000 acm) tylko nie wiem jaka farba by była najlepsza. Spray czy samochodowa? Co by było lepsze? Jak by dało radę to poproszę o podanie przykładu np. w linku do allegro. Bardzo proszę o odpowiedź :poddanie: Z góry wielkie dzięki.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 76
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja polecam takie rozwiązanie:

 

- Odtłuścić

- Pomalować farbą montana gold (dla graficiarzy, duży wybór kolorów, bardzo dobrze się sprawdza, jest matowa)

- Psiknąć lakierem bezbarwny mat

 

Jak będziesz malował montanami, to po "głównych warstwach" daj kilka cieniutkich psiknięć, takich dosłownie mgiełek (oczywiście nie jedna po drugiej, tylko z przerwami na schnięcie), dzięki temu, farba nabierze chropowatości.

Link to post
Share on other sites

Jeszcze jedno pytanko. Widzę, że te montana gold są większe i tańsze. Dało by radę takim pomalować metalowe części typu blacha nvg, replike ewentualnie jakieś kolimatory (metalowe części)?

Link to post
Share on other sites

ja malowalem replike JG Hk416 montana i daje to rade, sciera sie tak samo szybko na metalu jak na plastiku- jak chcesz malowac metal to proponuje uzyc podkladu wlasnie do powierzchni metalowych, bo farba lepiej przylega (zdarza sie tak, ze czasami na metalowej powierzchni robia sie przebarwienia)

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Z Montanami jest tylko taki problem, ze bardzo ciężko się ją zmywa- o ile w ogóle się da. Próbowałem benzyną ekstrakcyjną, rozpuszczalnikiem NITRO i nie było żadnych efektów ( malowałem plastik- nie wiem jak z metalem, bo z magazynków jej nie zmywałem). Dodatkowo mogę dodać, ze jest dosyć podatna na ścieranie.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Odświeżę. Kupiłem i pomalowałem (dokładnie 8020 sahara beige) i muszę powiedzieć, że wyszedł tak jakby żółty a mam zamiar zrobić żeby był mniej więcej tan (do MARSOC :)) Myślicie, że 8030 sand będzie pasowało?

Edited by Pavo
Link to post
Share on other sites

Z Montanami jest tylko taki problem, ze bardzo ciężko się ją zmywa- o ile w ogóle się da. Próbowałem benzyną ekstrakcyjną, rozpuszczalnikiem NITRO i nie było żadnych efektów ( malowałem plastik- nie wiem jak z metalem, bo z magazynków jej nie zmywałem). Dodatkowo mogę dodać, ze jest dosyć podatna na ścieranie.

 

 

 

Yyyy... zmywa się i to najlepiej jak do tej pory widziałem wśród farb.

Rozpuszczalnik do czyszczenia paznokci sobie dobrze radzi ;)

 

Pavo, jak chcesz TAN to bierz Dusk Season

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Farbki modelarskie humbrol. Wystarczy jedna sztuka, która kosztuje nie całe 5zł. Ja malowałem pędzelkiem dwa michy i jedna puszka w zupełności wystarczyła na podwójne malowanie.

 

Polecam kolor Dark Earth, wychodzi z tego ładne CB. Dla zainteresowanych zdjęcia na PW ;)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...