Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

jaką wybrać baterie...


Recommended Posts

Masz baterie typu stick i zaczyna się problem, można zlutować sobie bateria 9,6 da radę replika w stokowym karabinie, kup sobie ogniwa nimh nie nicd bo te są beznadziejne i na pewno kup ogniwa z dużą pojemnością czyli nie mniejszą niż 2000 mAh bo z tego co kojarzę masz teraz tak z 1200 a to jest o wiele za mało ja w tej chwili mam pakiet large 3700 mAh lutowany przez znajomego i jestem zadowolony, nie wspomniawszy że cena jet o 50% niższa niż sklepowa . Jest taki sklep Batimex się zwie możnan tam zamówić sobie ogniwa

Link to post
Share on other sites
Masz baterie typu stick

Od kiedy?

 

 

Wymień kable na głośnikowe, wyrzuć z obwodu bezpiecznik, wtyczki na Deansy.

 

Jak ciągle będzie mało to:

http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=5586

albo

http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=4874

lub

http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=6749

a jeżeli jesteś kasiasty to LIPO + dobra ładowarka.

Edited by Poniatkys
Link to post
Share on other sites
nimh nie nicd bo te są beznadziejne

Co proszę? Nimhy to ścierwo, nicd jest dużo lepsze niestety są przez to większe. Gadasz głupoty i tyle double facepalm Ci nie wystarczy. Karabinu nie zajedzie, na mógłby, ale nimh 9.6v jest słabe. Wsadź sobie lipo to zyskasz do lansu i w dodatku kosiarę i możłiwość wystrzelenia hicapa w 5 s.

Link to post
Share on other sites

Co proszę? Nimhy to ścierwo, nicd jest dużo lepsze niestety są przez to większe. Gadasz głupoty i tyle double facepalm Ci nie wystarczy. Karabinu nie zajedzie, na mógłby, ale nimh 9.6v jest słabe. Wsadź sobie lipo to zyskasz do lansu i w dodatku kosiarę i możłiwość wystrzelenia hicapa w 5 s.

 

oj zabrakło przecinka, oczywcie - kadmowe są be bardzo be

Link to post
Share on other sites

Eh ilu to expertow z zerowa wiedza ....

 

Baterie nicd sa swietne na zime - z uwagi ze nie spadaja tak ich pojemnosci podczas mrozow (nie spada tez tak wydajnosc pradowa) Nimhy przy mrozach (te zwykle nimhy, nie jakies uber dobre ogniwa) traca na wydajnosci i padaja jak muchy.

Bateria 9,6 w giecie bedzie dzialac ok. Tylko ze po paru dziesiatkach tysiecy kulek zjada sie lozyska bo sa plastikowe (o ile masz wersje z plastikowymi, sa rozne wersje g36 C Jg, zalerzy od rzutu czy to 6 mm czy 7 mm lozyska).

 

Skladac ogniwa u batimexa ? Dosc osobliwy pomysl. Sam nie mam zaufania do tej firmy. Lepiej postawic juz na porzadne ogniwa modelarskie - ale to wymaga aby najpierw troche sie zorientowac w temacie.

 

Inna sprawa ze jak wymieniac ogniwa to tylko na lipole. 7,4 V jak lubisz dlugie serie, 11,1 jak bedziesz sie bawic w semi (bo na auto takie napiecie spowoduje ze tlok sie szybko zjedzie i lozyska, wtedy duzo wewnetrznych czesci jest do wymiany. Ale rof wzrasta o 60-80 %).

 

Wymieniac sprawna baterie stockowa, na jakis slaby pakiet jest lekko bez sensu. Duzo lepiej postawic na Lipole lub Liony, ewentualnie Life - wtedy da rade kupic pakiety 9,9 V.

 

ps. Lipole podobnie jak nicd nie dostaja tak od mrozu i spokojnie da sie nimi strzelac przy -20 stopni.

Link to post
Share on other sites

Pewnie ogniwa large, do tego pojemnosc zwieksza tez wydajnosc pradowa... zalezy tez jaki silnik uzywasz. (do G36C nie wejda large wiec opcja tak duzych ogniw odpada).

Ogolnie na dobrym silniku z magnesami neodymowymi da sie strzelac na akumulatorze 6 V i bedzie dobry rof... Zima... Albo naciagnac spalona batka 9,6 V m160, mimo ze batka ta nie ciagnie silnikow ferrytowych na springach m110.

Wszystko zalerzy od konfiguracji.

 

ps. Za 120 zł to mam dwa pakiety 11.1 V lipol 2200 mAh o wymiarach mini ktore do g36 C wejda. I to jest ich realna pojemnosc. Nie tak jak w asg gdzie czasem opisywany jest pakiet 2200 a naprawde ma 800 lub 250 tylko bo juz dawno sfajczony jest.

Link to post
Share on other sites
na dobrym silniku z magnesami neodymowymi da sie strzelac na akumulatorze 6 V

no tak, zależy jeszcze czy ta sprężyna to typowa chinka czyli krótka i plastyczna, czy może twardy w **** element. Ja mam silnik JG chaoli na neodymach i przy lipo 7.4v ciągnie jak MP5 cymy z krótkim springiem m120 zupełnie jak mój tylko, że długi. ferryty są dobre, ale na słabsze sprinig, zresztą kocur przeraziłbyś się, gdybyś usłyszał co mój JG z AUG'a na ferrytach potrafi z m120 zrobić po wymianie szczotek. Kosiara tak ladnie się kręci. Silniki na neodymach są wolne, wykluczając HI-speedy, ale torque za to nawet na shit batce łądnie ciągnie singla. Mój JG z m4 ciągnie singla tak jak silnik zwykły boyi z m100 i lipo 11.1 no ale rof jest jak dla mnie woooolny, jakieś 750 RPM co to ma być? najbardzierj boli, że azteko sprzedaje nie silniki GE(Golden eagle) tylko silniki JG z III gen chaoli, a może z II ja już nie pamiętam.

Link to post
Share on other sites

Silnik Elementa Torque + zebatki SHS 13:1 + tlok JG z metalowymi zebami + m125 + lipol 11.1 - 450 fps, rof 32 k/s

Nie wiem ... mowisz ze to malo ? ;)

Na stockowych zebach daje 22 k/s - to jest 1320 RPM

Silniki JG (PJ) dawaly mi na stocku zebach - 19 k/s

 

Elisium - kupowac nowy pakiet i nie kupic mikroprocesorowej ladowarki - strata kasy bo i tak go spalisz.

Wiec co za roznica czy wydasz 110 zl na mikroprocesora od Batmixea... kiepskiego do tego, czy 155 za Acucela 6 ktory laduje duzo lepiej i do tego wszelkie pakiety ?

Porownujac = nimh 120 zł + ladowarka 100 zł - 220 zł

lipol 65 zł + ladowarka 155 zł - 220 zł

Prosta kalkulacja ...

Link to post
Share on other sites

Ja mam Lipo 7.4v, więc ROF jest jak już mówiłem jakoś zniosę, po prostu nie mogę się przywyczaić, że mam szybkiego AUG i do tego ślimakowatego scara. Po prostu to Silnik JG tylko nie wiem czy nie ten sam co PJ, bo ma niebieski spód jak tamte, tylko PJ nie miał nalepki i nabijaną zębatkę, a mój ma na imusa. Ale mam porównanie, bo miałem silnik Pidżeja, ale spalił się i nie pytaj dlaczego(eksperymenty) i był delikatnie szybszy od mojego obecnego.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 5 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...