Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

kupiłem L zobaczymy czy nie będzie za duży

Jak przeglądam jakieś filmy lub foty z imprez airsoftowych to w tych za dużych bluzach bojowych ziomki strasznie wyglądają :))

Szukałem ale nigdzie nie mogę znaleźć jakiś konkretnych info na temat rozmiarówki sortu z uk i właśnie widać że nie tylko mnie by to pomogło..

Link to post
Share on other sites

właśnie doszła cs mtp jej stan oceniam na dobry mimo iż koszulka oddychająca jest lekko zmechacona i pozaciągana, jest tez kilka małych dziurek na rękawach i kolory są mocno wyblakłe, mimo to przykładając do nowych helikonowskich spodni i tshirta wielkiej różnicy nie ma i jako komplet nawet fajnie się zgrywa :)

Odnośnie rozmiaru to na długość jest ok, jednie rękawy są trochę za obszerne (może wkłady na łokcie zmienią stan rzeczy), zamek śmiga a kołnierz nie jest obcisły jak w L od helikonu, na szerokość barków też spoko:)

Nie wiem gdzie ale na forum czytałem że w cs głupio się wygląda..??

Link to post
Share on other sites

Pitu, pitu "glupio wyglada". Nie przejmuj się tym.

 

Niedawno sciągnłąem dla kumpli 2 UBACSy MTP, funkiel nówki. Trafiła sie oferta, że za 130-140zł z przesyłką z jebaja brytyjskiego.

Ja meczę mojego farbowańca w DDPM (Wiciokdawał wyżej link do postu o farbowaniu). Muszę przyznać, ze po roku farba zasadniczo spełzła...

Link to post
Share on other sites

właśnie dobrze na mnie leży, dziwi mnie tylko jak ludzie głupoty wypisują..

jak ktoś w miejscu brzuch ma śmietnik, albo bluza jest za duża i na nim wisi to i głupio wygląda

>)

ogólnie bluza kozak, bardzo wygodna i przewiewna mogła by być w lepszym stanie jednak za 103zł w tym wysyłka to nie ma co wybrzydzać,

na pewno jest o wiele lepsza niż helikonowska.

Rok temu z wojskowej koszulki termoaktywnej gb i letniej bluzy wz93 zrobiłem u krawca cs wyszło ok 100zł a wykonanie lepsze niż miwo

Link to post
Share on other sites

Cholera, zastanawiam się czy to nie przez tę kurkumę. Zasadniczo tymi samymi farbami (tylko używając innych kolorów) zrobiłem swojego UBACSA i po roku nie za bardzo widzę dramatyczny spadek kolorów. Owszem, kolorki nieco pobladły, jakby się wytarły, ale do żywego mi się nie odfarbował.

Link to post
Share on other sites

Tak jak obiecałem :icon_wink: :

 

DSC06574.JPG

Spodnie DDPM

 

DSC06575.JPG

UBACS

 

DSC06578.JPG

Zbliżenie na elementy, które nie złapały farby (szwy z tworzywa, rzep,coolmax)

 

DSC06581.JPG

Porównanie uzyskanego koloru do oliwkowego pasa z zawieszenia.

 

DSC06580.JPG

Całokształt :icon_biggrin:

 

Do farbowania użyłem jednego opakowania farby simplicol ciemnooliwkowej. Teoretycznie jedno opakowanie starcza na 600g prania, ale mi się udało farbnąć zarówno spodnie jak i ubacs'a za jednym razem. Same farbowanie jest dziecinnie proste - wrzucamy do pralki odwrócony na drugą stronę mundur, dajemy temperaturę max 40*C albo 50 - tyle jest na metce z ubacs'a. Potem odcinamy górę opakowania z farbą i kładziemy na mundurze w środku. Pik pik ustawiamy pranie i czekamy aż się skończy :icon_biggrin:. Jak już się "wypierze" i złapie kolor to zamykamy znowu mundur w pralce i robimy zwykłe pranie z proszkiem dla utrwalenia barwnika. Potem tylko wysuszyć i gotowe :icon_biggrin:.

 

Aha, wypadałoby wyciągnąć wkładki neoprenowe z ubacsa przed farbowaniem :icon_razz:.

 

Jak widać efekt jest... ciekawy, a nawet zaryzykowałbym stwierdzić, że fajny :icon_biggrin: Fotki z terenu postaram się wrzucić jak tylko będę miał, mogę ewentualnie zrobić zdjęcia munduru leżącego na tle ogródka :icon_razz:

 

Edyta:

 

Barwnik kupiłem w punkcie obróbek krawieckich i innych pierdół w Silesii w Katowicach. Koszt za opakowanie - 25zł.

 

Strona producenta (można na niej znaleźć najbliższy punkt sprzedaży)

Edited by Fishbonee
Link to post
Share on other sites

Jak na moje oko jest to najlepsze farbowanie ze wszystkich. Dobrze ,że zamieściłeś zdjęcia bo byłem bliski farbowania przy użyciu Yerba Mate :icon_lol:

 

A teraz pytania:

1. Czy mogę farbować z wkładkami neoprenowymi?

2. Jak myślisz, jedna saszetka starczy na dwie sztuki?

3. Czy są jakieś negatywne skutki dla pralki bądź kolejnych prań?

 

Edycja: Idiota Buniek dopiero zorientował się ,że można wyjmować wkładki.

Link to post
Share on other sites

1. Ja wrzuciłem z wkładkami i pralka sama je wyciągnęła :D.

2. Mi jedna saszetka tego simplicolu starczyła na spodnie + UBACS, więc 2 UBACS'y też powinny złapać.

3. Żadnych nie stwierdziłem.

 

Yerba Mate to by chyba dała taki efekt jak zwykła herbata - przyciemniło i to nietrwale... chyba :P.

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...
  • 4 weeks later...

Nie mogłem czekać więc pofarbowałem swojego UBACS-a

1465145_417502525045842_998973136_n.jpg

Efekt jaki jest każdy widzi. "niepowalający"......

chyba, że ktoś aktualnie pracuje w marynarce wojennej.

 

wybrałem najciemniejszą zieloną farbę "KAKADU"

1459276_417502528379175_14916635_n.jpg

OD LEWEJ

oliwkowa bluza usmc ubacs multi kakogrom polar foliage usaf

 

 

1426402_417495668379861_1628390590_n.jpg

Ogólnie to chyba kiepsko wyszło

wolałbym bardziej zielony ale bardziej zielonego nie da się. ciapki wyszły oliwkowe, a reszta bluzy niebiesko-szaro-popielata.

 

 

No, ale, wojaki z uk majo takie same jo?

mixed-camo.jpg

 

 

over-dyed-ddpm-ubacs.jpg

 

Jednakże nie byłem w pełni zadowolony więc postanowiłem pofarbować znowu, dodając pewien składnik X.

Najnowsze wieści ze świata taktycznej mody icon_smile.gif

udało mi się z powodzeniem ufarbować ubacsa.

Teraz wyglądam jak mega taktyczny ogórek.

 

559870_419726718156756_1699087898_n.jpg

 

ubacs w świetle pokojowej żarówki z fleszem

 

600342_419726928156735_403186152_n.jpg

i bez.

 

1468691_419726918156736_406287114_n.jpg

 

dla porównania UBACS DDPM

 

 

1424480_419726974823397_1705833443_n.jpg

 

zestawienie camo

od lewej

[ ddpm, camogrom, bluza usaf foliage green, bluza usmc olive, ubacs green, woodland, szalokominiarka i arafatka ]

1461211_419726964823398_1463044811_n.jpg

 

aavfsbe olive

 

 

1488232_419726621490099_1407790698_n.jpg

 

słit focia taktical paint beard

a co !

Edited by Dassault
Link to post
Share on other sites

A ja napiszę o różnicach, które pojawiły się w UBACS'ie z zestawu PCS (bowiem różni się od prekursora).

 

Różnica pierwsza: wprowadzono zmiany w rozmiarówce, powstał międzyinnymi rozmiar 180/100.

Różnica druga: poprawił się krój samebo combat shirta, jest mniej workowaty.

Różnica trzecia: zmniejszono ilość kieszonek na wkłady neoprenowe, pozostawiono kieszenie na przedramionach, ale zabrano te z barków.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...