Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Kamuflaż do repliki (malowanie)


Recommended Posts

  • Replies 106
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 1 year later...

Ja sie wlasnie wzialem za camo na mojej gieci. farby jakie stosuje to Krylon khaki, woodland green i brown.

1. cala bron na khaki

2. nakladamy jakies, liscie, galazki, moze byc swierkowe galazki ''ze zeszlorocznej choinki'' - mam jeszcze sporo w garazu takze pisac jakby ktos chcial, choinka oczywiscie zywa... nakladamy tego zielska sporo, po czym palujemy na zielony w moim przypadku woodland zielony.

3. dokladamy jeszcze wiecej galazek itd. i malujemy na brazowo lub tez mozna na czarno.

Efekt jest naprawde super.

jak skoncze swoja - czekam na braz bo nie mieli w sklepie wiec trzeba bylo zamowic gdzie indziej.

Wiec jak skoncze to wrzuce fotki.

 

a kolega ziku - zajebiscie pomalowane. musze przyznac ze mi sie podoba

Edited by lukaszkuchowicz89
Link to post
Share on other sites

MALOWANIE ARTYSTYCZNE

 

>>1<< - Malowanie repliki/broni to nie tylko malowanie taktyczne ale też "artystyczne" wiele osób poprawia lub dodaje coś od siebie do repliki..

Jestem jak najbardziej za.. Po co mieć jedną z xxxxxxxxxx takich samych replik.. Jeśli chodzi o ten akurat efekt to można go osiągnąć maczaniem farby w wodzie a potem się tak jakby chlapie..

 

(...)

 

>>4<< - A tu już projekt bardzo ciekawy ;) Niestety nie powiem jak się coś takiego uzyskuje bo nie wiem.. Możliwe że firmy zajmujące się np. wyrabianiem kubków ze zdjęciami mogli by dać radę.. Kto wie..

Opcja ciekawa można umieścić osobę bliską swemu sercu na rzeczy bliskiej swemu sercu i mieć zawsze jedną i drugą ^^

 

1 - miałem zamiar sobie gitarę w ten sposób pomalować (w sumie zamiar dalej mam :) ) - instrukcje jak się robi takie malowanie można znaleźć pod hasłem "swirl", "swirling" (raczej nie replik, ale zasada jest taka sama).

 

4 - na 90% kalkomania. Jak ktoś sklejał modele to pewnie miał z nimi styczność :). Zdjęcie wydrukowane na odpowiednim papierze zanurzasz w wodzie, papier "odpada", zostaje warstwa przezroczystej folii ze zdjęciem, którą przenosisz na zwilżoną wcześniej replikę. Dopóki kalkomania i podłoże są mokre można je ruszać, jak wyschną jest jak namalowane.

 

Skomplikowane kamuflaże nanosi się poprzez transfer wodny (np. tak nanoszony jest multicam na licencjonowane akcesoria).

.
Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Witam! Mam pytanka odnoście tych transferów wodnych: 1. ktoś już próbował czegoś takiego? 2. gdzie tak papier można kupić? 3. Są gotowe wzory czy do samodzielnego druku na domowej atramentówce? Za wszystkie rady opinie i pomoc bardzo dziękuję!

Link to post
Share on other sites

Witam! Mam pytanka odnoście tych transferów wodnych: 1. ktoś już próbował czegoś takiego? 2. gdzie tak papier można kupić? 3. Są gotowe wzory czy do samodzielnego druku na domowej atramentówce? Za wszystkie rady opinie i pomoc bardzo dziękuję!

 

Wiesz nie sądzę, żeby to była taka prosta sprawa. Gdyby była, to większość ludzi nie bawiłaby się sprayem tylko od razu nadrukowywała istniejące lub autorskie kamuflaże na swoje repliki. Z tego co google mi pomogło, sama wanna do transferu wodnego to jakieś 5k zł wg jakiegoś tam forum. Wydaje mi się, że dużo taniej będzie jak poszukasz firmy która Ci nadrukuje na replikę to co sobie zażyczysz.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Mam pytanie - jutro chciałbym zabrać się za malowanie magazynków metalowych firmy boyi w kolorze czarnym

 

Przemyłem je benzyną ekstrakcyjną - dla odtłuszczenia.

Farby już mam - a właściwie lakiery w sprayu...

 

Teraz pytanie - czy śmiało mogę nakładać lakier bezpośrednio na magazynek - czy kupić jakiś podkład ?

 

Zastanawiam się bo magazynki szybciej się "ścierają" - cięgłe wkładanie i wyjmowanie z ładownic itd...

 

Oczywiście obtarcia na krawędziach mi nie przeszkadzają ale nie chciałbym aby farba schodziła płatami sama ...

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...