Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

REPLIKI G&H KONWERSJA BERYL


Recommended Posts

Witam.. (z góry przepraszam jeśli zły temat)

12 Marca wysłałem 2 repliki RK-02 i CM 040 do znanej już na rynku firmy zajmującej się replikami a konkretnie G&H

 

Dostałem informacje że repliki po 2tygodniach zostaną ukończone..

 

Konwersja obejmowała

 

- przedłużenie i tłumik typu Beryl

- kolba

- selektor ognia działający po lewej stronie..

- stylizacja body..

- wyciągnięcie rygla i załatanie ścianek tak aby nasadka rury gazowej mogła po wyciągnięciu baterii spokojnie wyjść..

 

do CM 040 było jeszcze

 

-wymiana zestawu cylindra, sprężyny, i szyna picatinny

 

 

Wysłałem repliki..

 

Po 2tygodniach napisałem czy już zrobione..

Dostałem odpowiedz że jeszcze nie i termin im się trochę przeciągnie

 

 

Po 3 tygodniach napisałem i nadal nic..

 

Po 4 tygodniach postanowiłem zadzwonić..

Dostałem odpowiedz że cała ekipa jest chora..

(no cóż zdarza się )

 

Po 5 tygodniach zadzwoniłem jeszcze raz

Okazało się że coś się stało z jakąś maszyną..

(No cóż zdarza się)

 

Po 6 tygodniach.. zadzwoniłem jeszcze raz..

I tym razem okazało się że mieli włamanie i zap***dolili im 6 replik..

Naszych na szczęście nie..

(Ufff...)

 

BYŁ JUŻ OK. 15 KWIETNIA!!

 

Zadzwoniłem do nich następnego tygodnia co z replikami i że potrzebuję je na Borneo.. Pan Bogdan się zamyślił i odpowiedział że powinni dać radę..

 

tydzień przed Borne zadzwoniłem i dostałem odpowiedz że najprawdopodobniej się nie wyrobią.. (oo dziękuję za to że musiałem zadzwonić żeby się tego dowiedzieć..)

No to w tedy postanowiłem żeby zrobili jedną replikę i ją szybko odesłali bo kolega nie jechał na Borne.. Zrobili tak odesłali w wtorek 27 KWIETNIE (29 zaczynało się Borne) Tym razem zpi***oliła sprawę firma DHL.. Która przysłała replikę 29 kwietnia gdy ja jechałem 14H na Borne..

Po powrocie okazało się że sąsiad odebrał paczkę..

Otwieram a tu :strach:

 

Tłumik płomienia ma ostre krawędzie..

Przez farbę prześwitują rosyjskie litery..

Replika posiada tylko auto..

Selektor po lewej stronie się zawiesza..

O kolba im wyszła dobrze!! A nie zapomniałem to była kolba od ostrego Beryla

brawo dla Fabryki Broni Łucznik :roll:

Rygiel rury gazowej był z CM 028 myślałem że to taki zastępczy więc ok..

 

Odesłałem replikę..

 

gdzieś w pierwszym tygodniu maja zadzwoniłem i dostaję wiadomość że repliki już są ukończone pozostaje tylko malowanie i wysyłka..

No to świetnie!!!!!!

W końcu po 2 miesiącach (a miały być 2 tygodnie) o.O

Kilka dni temu dostaję tajemniczego @ "Selektory będą atrapą"

:strach: dałem 200zł za atrapy selektora??

zadzwoniłem i dowiedziałem się że właściciele ich beryli skarżą się że po wyciągnięciu GB nie można włożyć..

(w takim razie na CH*J MÓWICIE ŻE DACIE K*RWA RADĘ!!!!!!) :poddanie:

 

Dobra repliki wysłali i dziś doszły..

Wysłane do nich 12 MARCA 2010 przyszły 19 MAJA 2010 o.O

Dziwnie się liczy 2 tygodnie na północnym wschodzie..

Może to jakieś Ruskie 2 tygodnie o.O

 

Otwieram paczkę..

 

O patrzę ooo mój Beryl ale fajnie..

Ściągam "szybko odłączaną szynę Picatinny" i patrzę WTF!!

 

-HH z repliki kolegi :poddanie:

 

hmm zastanowiłem się.. No cóż wymieni się...

Włożyłem baterię a tu.. Semi ...i tylko semi.. :strach:

 

Założyłem pokrywę komory zamkowej i chcę założyć szynę picatinny a tu się nie da :strach:

 

musiałem powiększyć rowki w podstawie szczerbinki o i weszło..

 

patrzę w miejsce rygla rury gazowej jest jakiś pręt zapewne odcięli tylko to wystające i zakleili :sciana:

Ehhh...

 

Selektor ognia po lewej stronie działa jak czołg -.- ściąga przy tym warstwę farby..

 

Ale to nie koniec :cool: jeszcze replika kolegi :hahaha:

 

-Kolba :hahaha:

lepiej bym to zrobił w piwnicy niż tak jak oni przy użyciu super ekstra maszyn..

:poddanie:

Kolba lata sobie i złożona potrafi się ustawić sama w kącie 90 stopni do body :strach: a rozłożyłem ją po godzinnej zabawie :hahaha:

 

-wręcz krzyczałem im że numer seryjny z body Boya ma być usunięty..

bo na Berylach nie ma rosyjskich.. No i został :)

 

-Pod selektorem głównym w Berylu jest jeden rowek a u kolegi nie ma nic :strach:

 

- Do gniazda amunicyjnego nie da się włożyć magazynka.. nie wiem jak to zrobili :strach:

 

PODSUMUJMY

 

-tłumik i przedłużenie ok

-produkcja kolby :???:

-łatanie dziur w body i stylizacja go :???:

-zablokowanie nakładki rury gazowej :???:

-działający selektor ognia :roll:

-czas stracony :poddanie:

-pieniądze wydane na telefony do nich wyceniam w granicach 50zł :roll:

-serwis GB :strach: ??

-farba :roll: farbę mogę ściągnąć pocierając palcem..

-pomyłka z HH i lufą

-W CM tylko semi w RK tylko auto :sciana:

 

:strach:

 

Moja ocena 1/11

Zdjęcia dodam w najbliższym czasie..

 

A teraz podsumujmy koszty jakie żądam by G&H pokryło

 

-Servis GB w CM - 45zł

-Servis GB w RK - 45zł

-Wymiana HH i lufy - 25zł

-Wymiana HH i lufy - 25zł

-Odblokowanie rygla rury gazowej - ??zł

-różnica między atrapą a działającym selektorem - 120zł

-Kolba od Beryla - min. 200zł

-Wysyłka replik do Silesii Factory - 30zł

-Odesłanie replik do mnie - tez pewnie ok 30zł

=================================

 

Samo to wynosi 520zł

Czasu straconego już nie liczę..

 

 

Czekam na reakcję G&H a Repliki trafią do Silesii Factory gdzie już uzgodniłem że także wypowiedzą się w tej sprawie..

Link to post
Share on other sites

Miło by było, gdyby wypowiedzieli się w tym temacie inni posiadacze replik od G&H, może to tylko taki wypadek przy pracy, bądź firma serio leci w kulki. Tak czy siak powinni bezpłatnie dopracować Twoją replikę. Chyba, że nie zależy im na dobrej opinii. ;-) Trzymam kciuki za udany bój o naprawę Twojej repliki.

Link to post
Share on other sites

Kolejną rzeczą o której zapomniałem wspomnieć jest to że zostałem oszukany i z własnej kieszeni musiałem wymieniać tłok i płytkę selektora..

 

Zostałem powiadomiony chwilę przed Borneo że miałem uszkodzoną płytkę selektora i pękła..

 

http://img12.yfrog.com/img12/7725/pytkaselektora.jpg

 

Jak widać na zdjęciu jest to TYLKO FRAGMENT PŁYTKI!!!

 

1 - wyłamanie i to ewidentne + próba zatuszowania klejem..

 

2 - wytarcie lub roztopienie

 

3 - ułamanie + próba zatuszowania klejem

 

4 - zatuszowanie ubytku klejem + ułamanie

 

5 - dziura na wylot

 

6 - Gdzie reszta płytki ???

 

GB był rozkładany ok tygodnia przed wysyłką gdyż były zmieniane zębatki.. Płytka selektora nigdy nie była uszkodzona a tym bardziej klejona..

 

Ehh kupiłem i wysłałem im nową płytkę..

W tedy nie było nic mówione o tłoku...

 

 

W tamtym tygodniu zostałem powiadomiony o tym iż miałem uszkodzony tłok.. Pomyślałem pewnie jakieś pęknięcie czy coś..

 

Ale.. jak widać na zdjęciu poniżej..

 

http://img41.yfrog.com/img41/422/toktx.jpg

 

WTF!?!?!

 

A najlepszy był komentarza z G&H

 

"Postrzelał by Pan tym może jeszcze z 50 - 100 razy i by poszedł cały więc lepiej wymienić niż znów odsyłać replikę na servis"

 

Yyyyy po Borneo replika była u mnie przez jeden dzień sprawdziłem działanie na słownie 20 kulkach stwierdziłem problemy z selektorem..

Tłok działał bez zarzutu a tu niespodzianka..

Wygląda jak by był używany na sprężynie co najmniej 150..

A powtarzam przed wysłaniem do G&H GB był rozkładany a tłok wyglądał na stan idealny..

 

No i wracając do sytuacji zostałem powiadomiony że miałem już uszkodzony tłok no to kupiłem nowy i wysłałem im na swój koszt..

 

W tej chwili widać ewidentnie że tłok jest zużyty i to na pewno nie przez moje użytkowanie..

 

Dlatego żądam również zwrotu:

 

30zł za płytkę selektora

50zł za wzmocniony tłok

25zł wysyłki

 

=============

 

105zł

 

 

Czekam do końca tygodnia na reakcję firmy REPLIKI G&H a potem z całą dokumentacją ruszam do Urzędu Skarbowego gdyż po rozpatrzeniu sprawy dostrzegam poważne zaniedbanie firmy nie tylko wobec mnie ale także państwa.. Sprawa jest w 100% wygrana tak więc w/w firma zapłaci zapewne koszty rozpraw oraz koszty dodatkowe..

 

Oczywiście możemy się dogadać że repliki trafią do Silesii Factory gdzie zostaną sprawdzone i naprawione a całość kosztów poniesionych zostanie pokryta z waszej strony.. A także koszty które poniosłem po przez zaniedbanie waszej firmy..

 

Nie rozwalaj forum zbyt dużymi zdjęciami !! Szmer.

Link to post
Share on other sites

Poszły 2 lub 3 @

dzwoniłem raz po czym oddzwonili i powiedzieli że są urażeni i idą do prawnika zobaczyć czy mają powody wnieść oskarżenie przeciwko mi..

 

Dziś dzwoniłem chyba 2 razy za każdym "zajęte"

Link to post
Share on other sites

Aaaaaaaaaaaaaaaaaa... Jeśli świadczysz nieprawdę, w co wątpię, to mogą Ci skoczyć. Zamiast do Izby Skarbowej, która mało ma wspólnego z tą sprawą udaj się do Rzecznika Praw Konsumenta, Federacji Konsumentów, niech Ci pomogą sporządzić pozew do sądu cywilnego.

Link to post
Share on other sites

No to małe sprostowanie co do sprawy z US

 

REPLIKI G&H nie dały mi żadnego paragonu lub faktury..

A jest to podstawa do reklamacji, oraz obowiązek wobec urzędu skarbowego.

I w tej chwili mogę zgłosić się do Urzędu Skarbowego a oni sobie rozpoczną od kary 5000zł + moje koszta ;)

Link to post
Share on other sites

Kolega odebrał ode mnie swojego Beryla a w moim większość to produkcja Łucznika.. Więc ich zadaniem było tylko przyczepienie części, zrobienie przedłużenia, lekka ingerencja w szynę Picatinny oraz stylizacja body..

Link to post
Share on other sites

Dobrze że napisałeś temat, sam miałem zamiar wysłać swoją M40tke do tunningu (zespół spustu, cylinder, tłok i lepsza sprężyna) ale zrezygnuje, z tego co czytałem jeszcze w innych tematach jeszcze o ich genialnych spustach to widać że ewidentnie nie warto interesów robić.

Link to post
Share on other sites
6 - Gdzie reszta płytki ???

Emmm... w tym miejscu płytka selektora do AK się kończy :roll:

 

Co do uszkodzeń tłoka to najprawdopodobniej po wymianie zestawu cylindra tłok był nieco dalej wysunięty do tyłu niż na częściach stockowych, co powodowało zazębianie się zębatki tłokowej z drugim, a nie pierwszym zębem tłoka, co doprowadziło do wyłamywania po kolei (poczynając od stalowego) zębów tłoka. W takim wypadku ścięcie pierwszego małego zęba na tłoku rozwiązuje problem.

Link to post
Share on other sites

Witam Wszystkich.

 

Nadszedł czas na trochę wytłumaczeń.

 

Po pierwsze nigdy ale to nigdy nie oszukaliśmy Klienta.

 

Klient musi odejść od nas zadowolony albo zwracamy pieniądze.(PISZĘ TO ŚWIADOMIE)

 

Proszę mi wierzyć ze na pewno nie połasilibyśmy się na płytkę selektora czy tłok Pana Myn-a.........litości ludzie.....

 

Niestety współpraca z Panem Myn-em do normalnych nie należy.....

 

Po pierwsze(prawo konsumenta) Klient zawsze może zwrócić replikę lub reklamować.

 

Pan Myn zrobił odwrotnie-w telefonicznej rozmowie wytknął błędy,powiedział że...replikę wyśle do naprawy gdzie indziej i my pokryjemy koszty.

 

Nawet nie dał się wypowiedzieć i DOGADAĆ.

 

NIKT NIE POWIEDZIAŁ OD NAS DLA PANA MYN-a ŻE NIE POPRAWI REPLIKI ! i że sprawa zakończona.

 

O tym wszystkim dowiaduje się z...WMasg :poddanie:

Czy tak powinien postąpić Klient ???

 

To jest celowe działanie na niekorzyść firmy......czyli antyreklama? A za to się płaci.

 

Teraz szanowni Maniacy(prawdziwi) wklejam e-maila od kolegi Pana Myn-a któremu robiliśmy w tym samym czasie replikę Beryla:

 

,,Witam Panie Bogdanie.

Oglądałem repliki RK i Cymy przerabiane przez was na Beryle te o których mój kolega napisał krytyczne słowa na WMASG.PL. Po rozmowie i oględzinach doszliśmy do wniosku, ze konwersje mogą być (moim zdaniem bardzo dobra robota i jestem pełen podziwu). Ale nie da się ukryć, ze repliki nie są sprawne: Gearbox-y są pomieszane(W mojej konwersji są części kolegi i odwrotnie)repliki nie posiadają dwóch trybów ognia jak na początku, w mojej konwersji kolba przy jej składaniu "lata" swobodnie obijając się o body. Kolega z tego co wiem tez napisał do Pana wiadomość w której opisał usterki. Myślę, ze możemy się dogadać jak ludzie jeśli zgodzi się Pan naprawić te usterki.

Gorąco Pozdrawiam i proszę o szybka odpowiedz wtedy dogadamy szczegóły.

Dawid."

 

Od tej pory w sprawach poprawek replik będziemy rozmawiali tylko z Panem Dawidem gdy z Panem Myn-em nie da się-gdyż widzi wszędzie teorie spiskowe.........

 

Aha rachunek był przyklejony do paczki w folii.(płacimy podatki-regularnie)

Sprawa jest rozwojowa i sam powiadomię zainteresowanych jak to się skończy.

 

Pozdrawiam.

Bogdan.

Repliki G&H.

Edited by bob409
Link to post
Share on other sites

No nie popisałeś się Myn.

To jak kupuje mercedesa i widzę w nim usterki to je REKLAMUJE a nie idę od razu do mediów nie kontaktując się ze sprzedawca.

 

Faktycznie jeśli to antyreklama to sprawiedliwie powinieneś za to beknąć.

 

A propos płytki to ona taka jest chyba ze ta twoja to jakaś nadzwyczajna :wink:

Link to post
Share on other sites

To jest ciekawe bo GB będzie już ustawiany przez was trzeci raz...

 

A Pierwszy post postanowiłem napisać gdy nie mogłem się skontaktować telefonicznie a dzwoniłem chyba z 5 razy... Z czego za pierwszym razem odebrała zapewne żona która powiedziała żebym zadzwonił za chwilę..

Skończyło się na tym że dopiero po jakiejś godzinie jak nie lepiej się dodzwoniłem..

 

Na to co powiedziałem przez telefon odrzekł Pan "To nie możliwe"

A z powodu że naliczały mi się już pieniądze na rachunek abonamentowy który nie płacę niski powiedziałem "Czekam na odpowiedz z waszej strony"

Wieczorem dostałem telefon że następnego dnia idziecie do Prawnika który oceni moją wypowiedz..

Chciałem się w tedy dogadać była to po pierwszym poście w którym opisałem głównie przebieg transakcji..

Uniknąłem dokładnego opisu który dodałem w późniejszych postach..

 

Gdy usłyszałem że za opisanie prawdy zostaję pozwany postanowiłem to opisać dokładniej.

 

A ze względu na to ze ponad 2 miesiące nie mogłem uczestniczyć w żadnych spotkaniach ASG z własną repliką postanowiłem wybrać Silesie Factory która jest bliżej i z tego co słyszałem servisuje GB na prawdę dobrze i zajmuje im to krótko..

 

Na prawdę nie chcę znowu stracić repliki na kilka miesięcy..

Już nawet nie chodzi o koszty..

Ale o sam czas fakt w pierwszym poście trochę mnie poniosło ale po takim czasie mam nadzieję że przychodzi replika full wypas jak zostawałem zapewniony

"GB chodzi świetnie"

A tu gorzej niż na początku a nie możliwe jest to że w czasie transportu GB wyszedł z repliki, rozłożył się przestawił i sam rozłożył skoro selektor jest dokręcony jak na kleju..

Nie da się ruszyć..

 

No i najlepsze jest to że ze mną nie da się dogadać chociaż przez ponad 2 miesiące utrzymywałem kontakty w których dowiadywałem się na bieżąco że termin się przeciąga, nie ma czegoś, coś się stało, coś trzeba dosłać, już prawie koniec, jednak nie, znów prawie koniec, znowu jednak nie, o teraz już na pewno koniec, nie jednak nie..

 

I każda normalna osoba słysząc coś takiego wyszła by z siebie a ja spokojnie odpowiadałem że poczekam.. I sobie poczekałem aż na koniec dostałem wymieszane części i nie działający dobrze GB który był razem z jedną repliką początkiem maja.. I w tedy wspominałem że jest nie tak..

Odpowiedzieli że ustawią i bd git..

No to jest Git ;)

Na koniec jeszcze zostałem pozwany o antyreklamę..

Większość servisów w Polsce czyści, ustawia, sprawdza na chrono itd.. GB w ciągu jednego dnia i najczęściej nie ma z tym problemów..

Myślałem że jeśli płacę za to tyle co u konkurencji to powinno być dobrze.

Ale się jednak przejechałem

 

SPRAWY KONFLIKTOWE

 

1) W przypadku spraw konfliktowych ze sklepem, prosimy o zamieszczanie informacji po rozwiązaniu problemu, nie w trakcie. Wszelkie tego typu wypowiedzi będą usuwane.

2) Uprasza się o uprzednie wyjaśnianie spraw konfliktowych ze sklepem, zanim napisze się negatywny komentarz.

Tak przy okazji. Szmer

Edited by szmerglu
Link to post
Share on other sites

Dołączając bardzo w skrócie zdanie na temat ich pracy. OCENA 1/20

Mój zestaw spustu który był dorabiany do Warriora wędrował razem z repliką do nich i z powrotem do nich i z powrotem ...... ponad pół roku, po czym Pan Bogdan stwierdził, że może oddać mi pieniążki za spust. (Podobno między czasie zwolnili serwisanta, wkładali dwie nowe wersje zespołu spustu itd tam bajki) Koszty przesyłek bym był w plecy. Tylko jakieś ze 130 zł - To takie ostrzeżenie, jak coś możecie pytać dexterkrak

On zbierał jakąś listę osób poszkodowanych przez tą niby Firmę.

Edited by Taps
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...