Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Zamek czterotaktowy - napinanie iglicy


Recommended Posts

Witam,

 

Ogolna zasade dzialania zamka czterotaktowego znam. Widac to swietnie na tym filmiku:

http://www.youtube.com/watch?v=47mPQjjGrns

 

Jednak ciekawi mnie jak wyglada mechanizm ktory po przekreceniu raczki (32s filmiku) napina sprezyne iglicy?

I jeszcze jedno: czy we wszystkich zamkach typu bolt action napinanie iglicy nastepuje tak ja tu po przekreceniu raczki czy moze dopiero po odciagnieciu zamka do tylu?

 

Z gory dziekuje za pomoc.

Link to post
Share on other sites
I jeszcze jedno: czy we wszystkich zamkach typu bolt action napinanie iglicy nastepuje tak ja tu po przekreceniu raczki czy moze dopiero po odciagnieciu zamka do tylu?
Nie, różni producenci stosują różne rozwiązania.
Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź! - Zatem są różne sposoby napinania iglicy w czterotakcie. To teraz przydał by się ktoś kto mogłby mi wyjaśnić chociaz jeden z tych sposobów. ;-)

Edited by ravon
Link to post
Share on other sites

O ile dobrze zrozumiałem z tego filmiku "cocking piece" (dźwignia, czy jak to się nazywa) przy przekręcaniu do góry cofa się nieco. Równocześnie wsteczna część obrotowego ruchu dźwigni (ruch obrotowy nie jest stricte pionowy tylko skośny) napina iglicę ("action"?).

Edited by Viamortis
Link to post
Share on other sites

A wiece jak wygladaja te rozwiazania w Remingtonie 700 i L96A1 ? (przy jakim ruchu zamka napina sie iglica)

 

EDIT:

Dzialanie w Remingtonie 700 znalazlem - napinanie nastepuje przy obracaniu raczki:

Edited by ravon
Link to post
Share on other sites

Znalazlem filmik z L96A1:

 

W 6min i 9s widac jak po obroceniu raczki, w tylnej czesci zamka wyskakuje taki bolczyk czyli mozna by powiedziec ze wtedy nastepuje napinanie iglicy, ale w 5min i 36s strzelecowi i ten bolczyk sie chowa ale bron nie strzela. Prosze o wyjasnienie.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...