Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam. Pewnego dnia moja replika przestała reagować na naciśnięcie spustu. Poszedłem z nią do serwisu, gdzie powiedziano mi że przepaliły się końcówki styków (chyba przepalił bo już nie pamiętam). Dodano również że należy je dokupić gdzieś na necie i oni za niewielką cenę je wymienią. Replika została naprawiona(zrobili coś ze starych styków) i teraz mam problem. Otóż nie mogę nigdzie znaleźć na internecie jak te końcówki wyglądają i gdzie je mogę kupić. Proszę was o jakiś link lub info.

 

PS: Replika strzela po dociśnięciu spustu do dechy. Doktor powiedział że bez tych końcówek długo nie pożyje!

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Ale PROMETHEUS. Każdy chce być bardziej PR0, mając tą wiedzę, że prąd z jego akumulatora przepływa do silnika przez POZŁACANE STYKI PROMETHEUSA!! Jaaa...

 

Tak czy inaczej kolego - dokup kostkę stykową z kablami nową - koszt 20-30 PLN.

Edited by Gogin
Link to post
Share on other sites

Nie, powinieneś kupić metr kabla silikonowego około 1,5mm2, do tego wtyczki T-connector, wtyczki tego typu co posłał PPSH, ale broń Boże - nie wydawaj 30zł na te konkretne. Kup w elektronicznym. Do tego lutownica, cyna, kalafonia i kombinerki.

Jak jesteś przy kasie to kup mosfet. Przy odrobinie polotu, nie poznasz własnego karabinu. Jeśli masz coś nie tak w kostce stykowej to też ją kup. Ale najpierw zobacz i sprawdź czy ewentualnie nie da się tego łopatologicznie, po chłopsku naprawić.

Potem rozbierasz karabin, wyjmujesz stare okablowanie i tworzysz nowe, na nowych, o niebo lepszych częściach, dokładnie na wzór starego. A potem cieszysz się, że jeśli cokolwiek dalej nie bangla - nie jest to już winą elektryki od strony kabli i złączy.

Link to post
Share on other sites

Ale PROMETHEUS. Każdy chce być bardziej PR0, mając tą wiedzę, że prąd z jego akumulatora przepływa do silnika przez POZŁACANE STYKI PROMETHEUSA!! Jaaa...

 

Prometheus zaopatruje elektroniczny pod moim domem w swoje wspaniałe konektory. Teraz ma być dostawa kabli systemy po 100zł za metr. Myślisz, że moja replika będzie bardzie UBER PRO z takim zestawem? Ile mi to doda fps?

 

A tak na serio, to samemu można zrobić sobie naprawdę fajne okablowania, a nawet mosfet(koszt mosfetu około 10zł i wymaga minimalnego doświadczenia w lutowaniu w sklepach 50zł). Będziesz to sam wymieniał czy dasz komuś doświadczonemu?

Link to post
Share on other sites

A co mają kable do zajechanych styków?

 

To, że jeśli kupi ten zestaw, do którego link wstawił seger to będzie miał od razu w tym kable pod m4. Kolega nie wiedział jaka jest różnica i czy musi kupić inny zestaw czy ten da się przystosować do jego repliki(mp5). Wiec różnica jest tylko w kablach i kiedy będą mu to montować w serwisie na pewno, jeśli to będzie konieczne, przystosują kable właśnie do repliki MarioGrand'a.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...