Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

SR5-A5 [STTi/SRC]


Recommended Posts

Tak to powinno pi razy drzwi wyglądać.

Nie mam już ani mp5 w wersji a, ani tego chwytu więc mogę się mylić.

 

W dolne nacięcie wchodzi pazur regulowany śrubką od spodu, a w górne wypustki na szynie.

 

wl0jTxk.jpg

Edited by Nitro
Link to post
Share on other sites
  • Replies 227
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jedzie do mnie ostra rozsuwana kolba starego typu. Oryginał HK, żadne licencyjne badziewie.

Zobaczymy jak będzie śmigać na replice ;D

 

Btw ktoś wie,jakiego montażu spat/spap używa pod optykę? Nie mogę nigdzie informacji znaleźć.

Edited by Nitro
Link to post
Share on other sites

No to bump.

 

Przyszła właśnie kolba. Wykonanie jest na prawdę nieporównywalnie lepsze od każdej asgowej kolby.

Jestem na etapie fittingu. O ile prowadnice jeżdżą aż miło, to obsada kolby dość ciasno siedzi. Muszę skrócić receiver o jakieś 0,5 cm w niektórych miejscach.

 

Na chwilę obecną tylko tyle.

 

WfHJcce.jpgh2mwY7u.jpg2d82P6y.jpgr2A7fjI.jpgwoJ4sLF.jpgA5coJr5.jpg1JnXeR7.jpgemjzc4n.jpgb23OKbb.jpg

 

Docelowo planuję mp5a3 tlf, więc jakby ktoś chciał się zamienić wydmuszkami do SD, to walić na pw.

 

Napisano 22 styczeń 2015 - 22:16

I dupa... Ostra kolba rozsuwana nie podejdzie. Winny jest oczywiście korpus. Z racji że siedzi w nim gearbox, tłoczenia rowków nie są tak głębokie jak w palnym korpusie. Mógłbym piłować prowadnice kolby, ale istniałoby ryzyko trwałego uszkodzenia kolby. Istnieje natomiast możliwość,żeby kolba cały czas wysunięta była. Nie wymaga to wtedy modyfikacji ani kolby, ani korpusu.

 

Kolba wędruje z powrotem na egun, a szkoda bo można by nią rowy kopać, i okna wybijać ;(

 

Proszę moda o sklejenie.

Edited by wiciok
posty połączone
Link to post
Share on other sites

Tak, prowadnice ładnie się przesuwają, ale wyjęte z obsady kolby. Natomiast z obsadą już jest problem. Brakuje 2mm, żeby wszystko ładnie ze sobą współgrało. Niestety nie da się tego osiągnąć, ze względu na mechanizm blokady kolby. Ciężko mi to zobrazować.

Ze stałą kolbą nie powinno być problemu.

Link to post
Share on other sites

Tak patrzę na nią,i pewnie dałoby radę to zrobić modyfikując mechanizm blokady,lub dorabiając customowy,oraz piłując prowadnice. Jednak szkoda mi kolby, bo pochodzi ze stycznia 86, i jest trochę warta z racji, że to oryginał h&K.

 

No nic, teraz trza polować na stałą ;D

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Moja replika zaczęła w końcu strzelać. Prawie...

Na początku zeszlifowałem nieco chwyt, a dokładnie miejsce, gdzie GB jest dokręcany do chwytu. Dzięki temu szkielet CNC firmy Core złapał wspólną oś z komorą HU. Okazało się jednak, że to nadal zbyt mało, żeby dysza była w osi z lufą...

 

Zacząłem od nowa przyglądać się elementom i co się okazało? Czoło szkieletu w jednej połówce miało 3,1mm szerokości a w drugiej 2,8mm.

0,3mm różnicy na elemencie wytwarzanym przy pomocy obrabiarek sterowanych numerycznie to kpina... Jak widać chińskie łapy po raz kolejny się nie popisały.

Podejrzewam, że przyczyną jest tu fakt, że forma na szkielet Core jest tworzona w formie odlewanego prefabrykatu. Nie jest to blok aluminium obrobiony od A do Z. Tam gdzie mogli zaoszczędzić na frezowaniu, to oszczędzili, jednakże kosztem zwymiarowania.

 

Zatem pilnik w ręce i szlifowanie głowicy cylindra (dremel był tu trochę zbyt ryzykowny - 0,3mm to nie dużo i łatwo przegiąć). Po tym zabiegu wszystko spasowało się jak trzeba i replika zaczęła strzelać.

 

Zauważyłem jednak, że gumka HU przepuszczała kulki - wypadały sobie raz po raz swobodnie z repliki. Długo nie myśląc (bo miałem już tej seryjnej komory serdecznie dość) podpatrzyłem patent Nitro i ogarnąłem Cymę na zielonej gumce G&G. Teraz mechanizm działa w porządku, natomiast pojawił się inny problem. Komora Cymy ma nieco krótszy kołnierz wchodzący do magazynka, niż komora SRC, przez co magazynek podaje kulki, tylko kiedy jest dociskany, bo komora w swobodnym położeniu maga nie zwalnia wystarczająco blokady kulek.

Zwalniacz magazynka ma fabrycznie dorabiane niewielkie wyfrezowanie od wewnątrz. Gdyby nie ten frez, to mag zatrzymywałby się w idealnej pozycji. Z racy wyfrezowania zaczepu, zsuwa się nieco w dół zanim się zatrzyma. Z tego co widziałem zaczep np. JG takiego frezu nie posiada, aczkolwiek nie wiem czy podpasuje do SRC.

 

Nitro, nie masz problemu z podawaniem kulek po tej zamianie komory na Cymę?

Edited by gromov
Link to post
Share on other sites

Uporałem się z repliką na dobre :) Wymieniłem zwalniacz magazynka oraz dźwignię zwalniacza na JG. Musiałem też zeszlifować delikatnie zatrzaski w magazynkach, żeby nowa blokada zadziałała w pełni.

Replika strzelała co jakiś czas dwoma kulkami. Problem rozwiązałem przez wykonanie dremlem niewielkiego wyżłobienia na górnej ścianie komory, tak aby pierwsza kulka, która do niej wpadnie, nie mogła zostać przypadkowo przesunięta przez kolejną, napierającą kulkę.

 

Czas poświęcony tej replice mogę liczyć nie w godzinach a dniach. Momentami miałem jej serdecznie dość, ale finalnie praca się opłaciła.

Link to post
Share on other sites

Wybacz, że dopiero teraz odpisuję.

Nie ma absolutnie żadnych problemów z podawaniem kulek. A do tego cały zespół jest mega szczelny. Kupuję sobie kolejną MP5 i mam problem, czy kupić znów src, czy gbb od vfc.

Link to post
Share on other sites

Zgadza się, że szczelność jest na rewelacyjnym poziomie nawet bez teflon-fixów.

 

Gdyby vfc był stalowy, to bym się na Twoim miejscu nawet nie zastanawiał, zwłaszcza, że to ma być kolejna MP5-tka :) Na wszelkich filmikach mechanizm świetnie działa.

Ja mam jednak do ZnAlu straszą niechęć i nawet kiedy montowałem ten nowy zatrzask magazynka, nie byłem do końca zadowolony. W vfc chyba tylko lufa zewnętrzna i część przyrządów celowniczych jest ze stali. Korpus to pewnie odlew.

Bebechy zawsze można skompletować stalowe, bo w sklepach przewijają się poszczególne części, ale jeśli strzeli coś w korpusie... lepiej odpukać.

Link to post
Share on other sites

MP5K-PDW! Choć ciekawe, czy ma standardowy GB V2, zwykłą komorę hopup, czy wejdzie GB Retro Arms i czy Lipol 7.4V 1300 mAH pasowałby. Jeżeli replika kosztowałaby mniej niż 700zł w sklepie Bohemia Airsoft to bym brał.

Edited by Ryzbor
Link to post
Share on other sites

Pisałem kiedyś do nich, czy przy następnych ichniejszym zamówieniu by zarazem nie ściągnęli PDW, ale napisali, że w najbliższym czasie nie będę składać zamówień u SRC. Ale to był w listopad. Oferta przez ten czas się raczej nie zmieniła.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...