Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Problem z Bowmanem


Recommended Posts

Witam.

 

Niedawno kupiłem od znajomego m.in. chińskiego bowmana, wraz z PMR'ką Motoroli.

Znajomy zapewniał, że wszystko działa, ja mam następujący problem:

Kiedy wszystko podłączę i ustawie kanał to gdy nadaję, wszyscy na danym kanale mnie słyszą, lecz gdy oni coś nadają to ja nic nie słyszę.

Po odłączeniu bowmana wszystko działa poprawnie na radiu.

Na pierwszej strzelance nie działało, rozłączyłem wszystko, ustawiłem i działało dobrze.

Wczoraj w domu przy pakowaniu gratów na dzisiejszą strzelankę też wszystko działało, ale dziś na strzelance już nie, rozłączałem kilka razy itp. - nie pomogło.

Dodam, iż jako jedyny używam PMRki Motoroli, inni posiadają MaxCom, ale to raczej nie jest jakieś ważne info, skoro czasem działa, a częściej nie działa, wydaje mi się jakby kable gdzieś nie stykały.

Czy miał ktoś podobny problem lub wie ktoś jak to naprawić?

 

Pozdrawiam

Marnus

Link to post
Share on other sites

Wszystkie radia są ustawione na ten sam kanał i pod-kanał.

Bowman podłączony do radia po skończeniu nadawanie wydaje charakterystyczne 'klik klik' (jeśli wszystko poprawnie działa, jeśli szwankuje odbiór, wtedy tego klikania nie ma... dziwne.

Wczoraj wieczorem jakimś cudem udało mi się wznowić 'klikanie' po nadawaniu poprzez włączanie, wyłączanie, odłączanie, zmianę kanałów itp., także jest to znak, że bowman działa poprawnie, rano włączam radio i klikania nie ma, czyli znów nie działa poprawnie...

Poza tym kiedy działa dobrze, to podczas np. grzebania w menu radia, w słuchawce bowmana słychać kliknięcie takie jakie wydaje radio po odłączeniu, a gdy nie działa to nie klika nic w słuchawce podczas zmian ustawień w menu radia.

 

Wybaczcie za ten hardkorowy opis sytuacji, ale sam nie wiem jak to opisać :(

Edited by Marnus
Link to post
Share on other sites

Najprawdopodobniej masz uszkodzona wtyczkę lub jest za krótka i w związku z tym masz problemy z odbiorem - co do bowamnów chińskich to loteria.

Jak naprawić - są dwa rozwiązania - zmień radio - choć talkabout jest bardzo dobrym radiem - lub zmień zestaw bowmana / jaki masz PTT stary czy nowy /

Jest tez 3 rozwiązanie - ale wiąże się z wydatkami - zestaw słuchawkowy oryginalny do motorolki i lutownica....

Link to post
Share on other sites

Próbowałeś podłączyć zestaw do innego radia?? Wtedy bedziesz pewien z czym masz problem .

 

Co do naprawy to ja swojego bowmana naprawialem u elektronika, poszukaj u siebie, jak ktoś jest solidny to Ci pomoże a przy okazji wymienu Ci okablowanie na lepsze bo te chińskie od dotyku potrafią sie rozłączyć :P

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...