Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

F2000 [G&G]


Recommended Posts

Z powodu że warunki na to dają muszę kupić nową broń wcześniej. W czołówce jest TAR-21 (Ares) i F2000 i muszę wiedzieć czy mieliście już jakieś awarie i jaki przebieg macie teraz.

 

Zero problemów.

Moja replika strzela obecnie zamiennie na stockowej sprężynie (355-415fps) lub długiej M135 (460fps-nie dokręcona).

Na tej drugiej nie dokręcam prowadnicy do pozycji ściśniętej bo szkoda stokowych bebechów.

Całość śmiga na 7,4V 2200mAh 25C.

 

W kwestii wyboru repliki nie polecałbym TAR-21 Ares'a... miałem w reku, strzelałem i mam o tej replice bardzo złe zdanie.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 242
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

A jaki przebieg w kulkach masz?

 

Szukam repliki mało awaryjnej, tam zniszczenie tłoka czy ubicie sprężyny to normalne ale typu wytrzymałość zębatek, gearboxa itp to już nie. I raczej będę chciał wersję tą krótką bez optyki i liczę że trafię na egzemplarz z naprawioną tą usterką o blokowaniu się broni. A mid-capy przeżyję, lekko spiłuję i po krzyku tylko jak możesz wstawić jakąś fotkę jak to należy zrobić.

Edited by Matison
Link to post
Share on other sites

A jaki przebieg w kulkach masz?

 

Szukam repliki mało awaryjnej, tam zniszczenie tłoka czy ubicie sprężyny to normalne ale typu wytrzymałość zębatek, gearboxa itp to już nie. I raczej będę chciał wersję tą krótką bez optyki i liczę że trafię na egzemplarz z naprawioną tą usterką o blokowaniu się broni. A mid-capy przeżyję, lekko spiłuję i po krzyku tylko jak możesz wstawić jakąś fotkę jak to należy zrobić.

 

~12k czyli jakieś 3 torebki kulek 0,25-0,28g.

 

Co do wspominanej "usterki" to osobiście nie spotkałem jak dotąd modelu z tą wadą, pewnie dotyczył wczesnych modeli z pierwszych partii a takiego pewnie już nie dostaniesz ;)

Ja osobiście zdecydowałem się na właśnie tą klasyczną (krótką) wersję bez optyki. Dobrze sprawuje się na niej kolimator z dostawnym modułem powiększającym, szczególnie przy ~450fps. Wersja z dłuższa lufą u mnie odpadła na 1 etapie z uwagi na fakt iż modele te są replikami wersji sportowej a nie bojowej.

 

Przerabianie magazynków jest dość proste, wystarczy przypiłować ta "wypustkę" w której znajduje się sprężyna odpowiedzialna za docisk bolca blokującego kulki - docelowo ma ona być podobnej długości jak w stockowym magazynku do g2010. Jak znajde chwile to cykne fote ;)

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Doszły mnie słuchy, że można w tej replice poluzować jakieś imbusy, żeby magwell się zrobił szerszy. Czy to prawda?

Ps. Miałem dziś w łapach tę replikę i chyba się zakochałem. Starowskie emagi podają bez zająknięcia (i bez piłowania), ale siedzą cholernie ciasno. Żeby wyjąć maga z magwella była potrzebna pomoc drugiej osoby (sic!)!

 

Pps. Jaką najmocniejszą sprężynę można zafundować rybce bez wymiany innych komponentów (i jak jest wtedy z żywotnością)?

Edited by Nath
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Luzowanie imbusów u mnie raczej nie działało, tzn za bardzo sie replika rozszczelinowywała.

Używam króki pmagów i po prostu wyrzeźbiłem nieco miejsce pod nie wewnątrz karabinu. W ten sposób jakbym musiał od kogoś pożyczyć maga to też wejdzie :) A na zewnątrz nic nie widać.

Pozdrawiam,

Weq

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Czy ktoś próbował podczepiać do eFki granatnik? Mnie oczywiście najbardziej interesuje opcja zbliżona do ostrego odpowiednika LINK, a nie jakieś M203 czy inne dziwne wynalazki ;)

 

Zastanawiałem się trochę nad tematem i takie wnioski mi się nasuwają:

Jedyną opcją szyny jest potrójny RIS G&G LINK, ciężko mi sobie wyobrazić dorabianie szyny samemu z powodu budowy frontu.

 

Jeśli idzie o sam granatnik, to pozostaje chyba tylko wersja stand alone granatnika do SCARa /0/"]LINK z powodu spustu.

 

Ktoś próbował czegoś podobnego lub ma ww. RISa? Można by wtedy jakoś sprawdzić czy taki układ jest w ogóle możliwy.

BTW droga impreza, ponad 1200zł za RISa i granatnik bez granatów...

 

Jeśli ktoś byłby ciekaw, to w TYM temacie wrzuciłem jak rozwiązałem problem zawieszenia w eFce.

Edited by jurrrus
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

Ja zakupiłem na próbę zwykłe magazynki typu vietnam, faktycznie wchodzą tak, że ciężko je szybko wyciagnąć(mała powierzchnia chwytu), ale nie trzeba nic poszerzać. Problem jest też z magpulami bo po założeniu magazynka nie można wsadzić do gniazda gdyż część magpula też by musiała wejść(mówie o gumowych magpulach). Chyba rozwiązaniem jest zakup magpuli montowanych do spodu magazynka (Magpul PTS Ranger) aczkolwiek nie po to kupiłem magazynek za 30zł żeby kupować magpula za 40 ;] może ma ktos namiary na tani odpowiednik?

Edited by nom4k
Link to post
Share on other sites
  • 9 months later...

Mocno odkopany temat ale zastanawiam się nad zakupem owej repliki. Przeszedłem już wiele replik od kilku m4, dwóch scarów, sr25 i innych. Szczerze szukam repliki zgodnej z v2/v3 i w dodatku lekkiej. Scar mimo mojej sympatii padał i nie ma miejsca na batkę, masada odpada bo gearbox i inne tematy ją dyskfalifikują, a jak wygląda temat ciężaru w przypadku F2000? Ma ktoś porównanie do klasycznych emek czy np: scara ?

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Odświeżę temat :) mam parę pytanek.

-ile miejsca na aku i czy to wejdzie http://zbrojownia.linuxpl.com/product_info.php?cPath=91_126&products_id=963

-jakie aku lepiej 7.4 czy 11.1 lipo

-kompatybilność części tak wiem v2.v3 czytałem ale czy coś przy niektórych częściach trzeba podpiłować czy coś na co uważać przy zakupie ich.

- jaki zasięg według waszej opinii bo podobno 60m maks a celny 50-55m

-jak żywotność w stocku i czy uważać specjalnie na system QPA?

 

Jeśli coś sie pojawiło to przepraszam ale raczej nie (poza częściami).

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Dołączyłem do grona szczęśliwych posiadaczy w związku z tym mam pytanko - czy trafiliście na magazynki low- lub mid-cap, które pasują bez piłowania - oprócz G&G oczywiście.

 

Osobiście mam już negatywne doświadczenia z mid-capami Cymy 150 kulek, których nie trzeba było przycinać i miały pasować, ale nie podają lub podają bardzo losowo prawdopodobnie ze względu na zbyt wysoko położone okienko zatrzasku magazynka/nisko położony "ząbek" trzymający kulki - kołnierz najwyraźniej nie odpycha go w wystarczającym stopniu.

 

Z nadzieją patrze na magazynki SRC z TG - na fotkach mają krótkie prowadnice sprężynek i wygląda na to, że by pasowały - nie wiem tylko czy nie skończy się ja z Cymą.

 

Przy okazji też spytam jeśli ktoś ma te magi - czy bardzo uciążliwy jest ten "wypychacz" ostatnich kulek w low-capach G&G - czy łatwo idzie go złamać?

Edited by PitBear
Link to post
Share on other sites

Próbowałeś z midami produkcji Boyi? Ogólnie nienawidzę tych magazynków, ale może będą pasować luźno. Nadzieję lokowałbym także w magazynkach Classica, które ogólnie są najlepszymi stanagami produkowanymi do aeg.

Z góry odrzuć wszystkie ekonomiczne pmagi/emagi, bo one wchodzą tak ciasno, że trzeba dwóch osób do wyjęcia magazynka z repliki (jedna trzyma replikę i zwalniacz magazynka, druga ciągnie).

Edited by Nath
Link to post
Share on other sites

Poprawka. Midy 150 kulek Cymy podają, tylko trzeba je wsuwać w bardzo określony sposób - dociskając je w kierunku tyłu. Wtedy nie ma problemu. Włożenie pod złym kątem - luźno lub "do przodu" powoduje, że niby zaskakują w gnieździe, ale nie podają.

Edited by PitBear
Link to post
Share on other sites
  • 5 weeks later...

Zero... Po niemalże "gigantycznym" przebiegu 20k kulek w półtora roku, zero jakichkolwiek oznak zużycia (poliwęglanowe podzespoły, taaa...). QPA działa dobrze mimo kręcenia w tę i wewtę, stopka kolby też trzyma się ok, choć guma daje już po sobie znać, klips HU jakiś trefny miałem i lufa kręciła się jak chciała. Problemów z gb żadnych.

Po okresie intensywnej eksploatacji stwierdzam, że pomimo kilku pierdółek warto ją kupić, tylko trzeba o nią zadbać i dopieścić w szczegółach.

 

OT: Jakieś info o dedykowanym granatniku?

Podzieli się ktoś foto frontem z szynami?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...