Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

F2000 [G&G]


Recommended Posts

Mam do posiadaczy trzy pytania:

 

-Czy wymiana magazynka przebiega raczej sprawnie (czy przycisk zwalniania pracuje kulturalnie, czy trzeba go bardzo mocno wciskać)?

 

-Czy balans repliki pozwala na trzymanie jej wygodnie jedną ręką na chwycie "pistoletowym" podczas gdy druga wymienia magazynek? Nie "leci" wtedy na przód (jak AK) lub na tył (jak AUG)?

 

-Jak się z tym czołga? Chodzi mi o to, czy kształt chwytów pozwala na wygodne ułożenie rąk przy czołganiu się z repliką przed sobą.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 242
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

-Czy wymiana magazynka przebiega raczej sprawnie (czy przycisk zwalniania pracuje kulturalnie, czy trzeba go bardzo mocno wciskać)?

Wymaga przyzwyczajenia głównie w kwestii głębokości nacisku - wystarczy trochę poćwiczyć i nabiera się wprawy.

 

-Czy balans repliki pozwala na trzymanie jej wygodnie jedną ręką na chwycie "pistoletowym" podczas gdy druga wymienia magazynek? Nie "leci" wtedy na przód (jak AK) lub na tył (jak AUG)?

Bardziej jak w AUGu chociaż odczuwalność "lecenia do tyłu" jest mniejsza z uwagi na masywniejszy front.

 

-Jak się z tym czołga? Chodzi mi o to, czy kształt chwytów pozwala na wygodne ułożenie rąk przy czołganiu się z repliką przed sobą.

Nie ma problemu.

Link to post
Share on other sites

Ogólnie warto to kupić?

 

Tak... podobnie jak M249 CA, M4 TopTecha i kilka innych replik których byłem zadowolonym posiadaczem.

 

Na takie pytanie nie ma prostej odpowiedzi. Moim zdaniem eFka jest warta zakupu jeśli:

- chcesz mieć jedną replikę do CQB i Lasu (regulacja 350-400fps)

- pasują ci układy bull-pup

- chcesz korzystać z magazynków typowych dla M4/M16

- masz kasę na zakup tej repliki

- ta replika podoba ci się bardziej od innych w tej samej klasie

 

Decyzja należy do Ciebie!

 

PS. Najlepiej podjechać do jakiegoś sklepu i wziąć do reki replikę przed zakupem sprawdzając jak "leży".

Link to post
Share on other sites

Do stocka 11,1V nie polecam - jeśli masz ciężki palec to zajedziesz replikę. W kwestii samej batki bardziej celowałbym w GE POWER niż FIREFOXa.

 

Co do tłumików to do wersji klasycznej nie bardzo jest po co montować takie wynalazki - wydłużą replikę nie oferując nic w zamian.

Inaczej sprawa ma się z wersją L gdzie najlepiej wymienić lufę na 510 i zamaskować ją tłumikiem dźwięku (a raczej jego atrapą) nieco dłuższym niż oryginalny tłumik płomienia.

Link to post
Share on other sites

nie mogę się zgodzić z opinią że jak dołożysz tłumik nic w zamian nie dostaniesz wręcz przeciwnie używam tłumika Knight QD , efekt jest powalający replika staje się bardzo cichutka,

 

ps do dziś żadnych zaciec na semi po zeszlifowaniu tego dynksa, wg mnie jedna z najelegantszych replik jakie miałem

 

 

bardzo polecam :D

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Możecie podać w miarę dokładne wymiary komory baterii? Wrzuciłbym tam modelarską dużą li-po, a jak się przyglądałem w sklepie to z miejscem tam nie jest za bogato...

 

Głębokosć: ~140mm

Szerokość: ~35-40mm (są 2 elementy zwężające miejsce w 2 punktach)

Wysokosć: ~24mm

 

Mi w eFce spokojnie się mieści GE POWER 7,4V 2200mAh w jednym "packu" i jeszcze nie udało mi się go całego rozładować podczas jednych działań.

Edited by Yeneth
Link to post
Share on other sites

Czy te przyrządy celownicze: http://www.specshop.pl/product_info.php?products_id=4110&name=BFT_-_Muszka_i_Szczerbinka_-_KAC_type będą na FNa pasowały?

Lub http://www.specshop.pl/product_info.php?products_id=6329&name=Element_-_Muszka_QD_-_BUIS + jakaś muszka. Żadnej dobrej nie mogłem znaleźć.

Wydaje mi się, że KAC ma podobną muszkę co FN, tyle, że jeśli chodzi o KAC'a to idzie kupić tylko ze szczerbinką.

Link to post
Share on other sites

Czy te przyrządy celownicze: http://www.specshop.pl/product_info.php?products_id=4110&name=BFT_-_Muszka_i_Szczerbinka_-_KAC_type będą na FNa pasowały?

Lub http://www.specshop.pl/product_info.php?products_id=6329&name=Element_-_Muszka_QD_-_BUIS + jakaś muszka. Żadnej dobrej nie mogłem znaleźć.

Wydaje mi się, że KAC ma podobną muszkę co FN, tyle, że jeśli chodzi o KAC'a to idzie kupić tylko ze szczerbinką.

Sorry, ale te pytania coraz głupsze... Jasne, że będzie pasować, bo to standard (MIL-STD 1913) RIS. Chyba, że chodzi Ci o stronę wizulną, ale to już jak co komu pasuje,

Link to post
Share on other sites

Witam.

Po dłuższym użytkowaniu F2000, gdy minęły wszystkie zachwyty to...

Najgorsza moja replika.

A miałem Cyberguna za 400zł, PJ za 600, ARESA oraz ICS'a.

A zarazem najdroższa.

Nie wiem za co Wy płacicie. To gówno nie jest warte złamanego grosza.

No więc:

-chwiejąca się szyna ris

-trudno chodząca dźwignia przeładowania (u mnie sie mocno blokuje)

-słaba luneta

-przycinki na semi

-odpadająca stopka kolby

-błyszczący tłumik płomienia...

-brak kompatybilności z innymi magami

-trudno chodzący hop-up

-źle podkręcający hop-up

A to wszystko za całe 1750.

 

Do tej pory problemów nie miałem tylko z chińczykiem... (PJ)

I wg. mnie chińczyki są dużo bardziej opłacalne niż te markowe shity...

 

Pozdrawiam.

Edited by myszekmyszek
Link to post
Share on other sites

Myszekmyszek, umiesz zakrzywiać czasoprzestrzeń? 8 grudnia pytasz czy warto kupić, a 22 tego samego miesiąca jesteś już po dluższym okresie użytkowania?

Może trafileś felerny egzemplarz? Czy posiadacze mogą się jakoś ustosunkować?

 

Co by nie spamować, mam pytanie. Czy po dostosowaniu repliki do przyjmowania low/mid capów, wchodzą doń pmagi?

Edited by Dudek Javny
Link to post
Share on other sites

Myszekmyszek, umiesz zakrzywiać czasoprzestrzeń? 8 grudnia pytasz czy warto kupić, a 22 tego samego miesiąca jesteś już po dluższym okresie użytkowania?

Może trafileś felerny egzemplarz? Czy posiadacze mogą się jakoś ustosunkować?

 

Co by nie spamować, mam pytanie. Czy po dostosowaniu repliki do przyjmowania low/mid capów, wchodzą doń pmagi?

 

Pmagi za cholere.

Gniazdo jest bardzo głębokie.

Link to post
Share on other sites

Rozwiń proszę, co masz na myśli pisząc:

-chwiejąca się szyna ris

A dokładniej, co tam się "chwieje" i w której wersja repliki ( z optyką czy bez )?

 

-trudno chodząca dźwignia przeładowania (u mnie sie mocno blokuje)

Czy to znaczy, że trudno ją przesunąć w tylne położenie a następnie odblokować bolt-catchem?

 

-słaba luneta

W jakim sensie, opisz jej słabości.

 

-odpadająca stopka kolby

A coś więcej? Nie ma tam blokady, zasuwki czy czegoś podobnego?

 

-przycinki na semi

Na jakiej baterii?

 

-trudno chodzący hop-up / -źle podkręcający hop-up

"Trudno chodzący" HU ( jak to nazwałeś ) na najczęściej dobry HU - nie ma nic gorszego jak luźny.

A skoro piszesz, że źle podkręcający to dodaj w jakiej temperaturze i po wystrzeleniu ilu kulek.

Nie zadawałbym takich pytań, gdybyś potrafił rzetelniej ( niż dziecię z podstawówki.. ) opisać swoje spostrzeżenia.

 

Wybacz, ale gdy czytam Twój post mam właśnie takie wrażenie.

Bo jak inaczej nazwać to:

-błyszczący tłumik płomienia...

-brak kompatybilności z innymi magam

 

To mają być wady?

I to w porównaniu z czym, PeJotą.?!

 

Pozdrawiam,

Lambert

Edited by Lambert
Link to post
Share on other sites

Co by nie spamować, mam pytanie. Czy po dostosowaniu repliki do przyjmowania low/mid capów, wchodzą doń pmagi?

 

Łatwiej dostosować magazynki do repliki niż replikę do magazynków... w większości wymaga to 10 sec pracy pilnikiem. Pmagi podobnie jak Thermoldy nie wejdą - gniazdo magazynka jest dosc głębokie i wąskie, projektowane pod klasyczne metalowe magazynki.

 

Ciekawym rozwiązaniem jest korzystanie z krótkich magazynków (ala vietnam)... znacznie poprawia to ergonomię podczas czołgania/leżenia i nie wpływa zbytnio na sam proces wymiany magazynków.

Link to post
Share on other sites

co do przycinek na semi to każdy użytkownik który kupi FN 2000 firmy G&G będzie je miał, póki nie spiłuje tego czegoś od selektora na 1 stronie jest link jak to zrobić

 

mam ta replike okolo 4-5 miechów i jestem ciagle nia zachwycony, o lunecie nie moghe sie wypowiedziec poniewaz mam wersje bez :p

 

 

hi capy firmy ca dboiy pasują idealnie :D

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...