Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

F2000 [G&G]


Recommended Posts

co do przycinek na semi to każdy użytkownik który kupi FN 2000 firmy G&G będzie je miał, póki nie spiłuje tego czegoś od selektora na 1 stronie jest link jak to zrobić

 

Problem nie występuje we wszystkich modelach! Jak by co tutaj instrukcja co i jak zrobić: http://www.blackscorpions.co.uk/index.php?subid=F2000&id=107

 

Mój egzemplarz śmiga od dłuższego czasu bez przycinki, znajomy który jest w posiadaniu wersji z optyka też nie narzeka.

 

Czy ktos próbował dostosować jakikolwiek granatnik 40mm do tej repliki? Widzialem zdjęcia z granatnikiem, ostry model of course.

 

Z nie oficjalnych źródeł wiadomo że G&G ma w planach 3 dodatkowe moduły (jak w ostrym): oszynowany, z latarką i z granatnikiem ;)

Wersje z latarką widać na jednym z filmików Airsoft GI.

Edited by Yeneth
Link to post
Share on other sites
  • Replies 242
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Napiszcie proszę, co z tą stopką "kolby" - czy rzeczywiście łatwo ją zgubić?

 

Pozdrawiam,

Lambert

 

Raz biegałem z nie zabezpieczoną i nie odpadła, chociaż znajomy w połowie treningu szukał swojej ;)

Najlepiej zabezpieczyć ją poziomym pasem.

Link to post
Share on other sites

Ciekawa ta konstrukcja F2000 może ktoś kto już z nią dłużej obcuje zrobi jakiś ciekawy test bo nawet bym się skusił na niego.

Pytanie dla osób w wersji z koli.

Czy w zestawie dostaje się zestaw muszki ze szczerbinką?

 

Jeśli poprzez "koli" masz na myśli kolimator to taka wersja nie istnieje. Z dostępnych obecnie wersji masz wybór pomiędzy modelem wyposażonym w metalową szynę lub wersję z optyka x2. Domyślam się że chodziło o ten drugi model więc odpowiedz brzmi nie - w zestawie z tą wersją nie ma mechanicznych przyrządów celowniczych (tych na górze maskownicy lunety nie liczę).

 

PS. Po zamontowaniu modułu powiększającego przed kolimatorem na mojej eFce na nowo zakochałem się w tej replice. Możliwość przejścia z kolimatora na optykę x3 w połączeniu z regulacją fpsów CQB<->Las sprawia że jest to prawdziwa replika 2w1 :wub:

Edited by Yeneth
Link to post
Share on other sites

Cześć!

 

Od dzisiaj też mam ten karabinek. :icon_biggrin:

 

fn20001.jpg

 

Opiszę tylko w paru słowach wersję z optyką:

- luneta o bardzo czystym i dość jasnym obrazie ( powiększenie ok. dwukrotne ).

- krzyżnitek nieco zbyt grubu, choć nie wiem jak to wygląda w oryginale - napewno jednak nie przeszkadza w celowaniu

- w mojej lunecie krzyżnitek "przekręcony" w lewo o jakieś 5 stopni ( da się poprawić bez rozkręcania )

- osłona lunety masywna i stabilna

- sama luneta zamontowana na trochę "pływającej" szynie bo wykonanej z ABS ( po założeniu osłony nie ma to znaczenie )

- wysokość osi lunety oraz jej ogniskowość ( średnio-nisko nad "kolbą" oraz ĺśrednio-krótka" ogniskowa ) może powodować trudności w prawidłowym złożeniu się do celowania gdy używamy gogli - ja mam niskoprofilowe ESSy i jest tak na granicy wygody. W okularach bez problemu lub trzeba szukać mniejszych, szpanerskich gogli

- uproszczone przyrządy celownicze na osłonie optyki "dobrze zgrane" z osią celowniczą - czyli do szybkiego strzelania na krótkich dają swobodnie radę

- sama optyka zdecydowanie lepsza niż we wszystkich, w tym markowych kopiach tej stosowanej w G36.

 

Odniosę się też do kilku BREDNI kolegi myszekmyszek, który opisał "wady" G2010:

- rączka imitująca dźwignię przeładowania broni ma luz ale nie jest to jakieś RYLANIE SIĘ - wszystyko działa prawidłowo

- szyna pod optykę rzeczywiście "chwieje się" ale dopiero po zdemontowaniu osłony, czyli nie ma to zupełnie znaczenia

- "świecący się" tłumik płomieni można schować do opowieści dla naiwnych dzieci - BZDURA

- "słaba optyka" to kolejna bzdura ( opisałem powyżej )

- gniazdo magazynka nie przyjmuje bez korekty low-mid capów - można sobnie z tym łatwo poradzić, jak już wcześniej zostało napisane )

- krótkie magi typy VN wchodzą bez problemów

- zmiana magazynka ( zwłaszcza krótkiego ) jest łatwa i zdecydowanie wygodniejsza niż w innych bull-pupach np. TAVOR, L85

 

Materiał, z którego wykonano replikę to wysokiej klasy ABS.

Ścianki korpusu są bardzo grube co powoduje, że replika jest masywna, zwarta i pozbawiona jakiegokolwiek "trzeszczenia" tak charakterystycznego dla chińskich replik, np. P90, G36 - to zupełnie inna liga.

Nie wiem jak możnabyło ( myszku.. ) w ogóle porównywać G2010 do trzeciej ligi.. :zastanawia:

 

Reasumując, bardzo dobrze wykonana replika ( z zewnątrz ).

W polu oczywiście jeszcze nie była ani GB nie rozkładałem ale odgłos pracy powoduje miłe wrażenia, więc nie spodziewam się LIPY.

 

Jedyne zastrzeżenia mam do stopki "kolby" - mogli ją lepiej zaprojektować.

Wierzę, że można ją zgubić, choć myślę, że należ nauczyć się ją prawidłowo zakładać ( co nie znaczy, że jest OK ).

 

Pozdrawiam,

Lambert

Edited by Lambert
Link to post
Share on other sites

odnotowałeś jakieś zacięcia na semi ??

 

ps czytałem gdzies ze problem z tym selektorem co trzeba wypiłować wysapuje tylko w edycji z nr seryjnym od 00001 do 00900

 

ja mam 00386 ( problem występował lecz został usunięty ;] do dziś żadnych przycinek :D )

Link to post
Share on other sites

Lambert jeśli możesz powiedz jak replika sprawdziła się w boju. W osobnym temacie kolega myszekmyszek wypowiada się nieco na ten temat dość negatywnie a po twoich wypowiedziach myślę że nieco przesadza lub ma/miał problem z zamarzającą gumką. Przypomnę na dystansie ~20m miał 0 trafień w cztery kartki A4

Link to post
Share on other sites

z mojego punktu widzenia pan myszekmyszek mocno przesadził na 20 m to mi mój fn strzelał na tłoku zjechanym do zera ;]

 

obecnie w moim Fn 2000 mam:

-prec lufe od m16 G&G

-spring m120 guardera

-wzmocniona głowica i tłok CA od M4

-gumka hop up CA

 

podsumowując bardzo dobre skupienie strzału

z około 40m w słupek od lamy o średnicy 15 cm 8/10

z około 20m 10/10

 

ogólnie wciąż twierdze ze to najlepsza replika jaką miałem :p

Link to post
Share on other sites

A wiadomo coś na temat mid-capów czy od jakiegoś producenta pasują bez użycia pilnika? Bo pewnie w broni w systemie Bullpup jest nie wygodna podczas podkręcania hi-capa.

 

79ki G&G pasują idealnie, inne low/mid-capy wymagają podpiłowania

 

Podkręcenie hi-capa zamocowanego w replice nie powinno sprawiać kłopotu - nadal jest dość dobry dostęp do magazynka.

Link to post
Share on other sites

http://www.zeroin.co.uk/showthread.php?t=72630

 

tutaj masz zdjęcia gb od zewnątrz i od środka

 

co do czesci na moje oko :

-zębatki standard takie jak w gb v2/3

-tłok v gb2/3

-dysza identyczna jak w m4

 

ps ogólnie składanie gb jest bajecznie proste anty rivers stoi w miejscu, springa można zamontować na sam koniec po złożeniu gb (gb składa się prosto jak kanapke ),

 

co do wytrzymałości gb hmm ciężko powiedzieć ja mam springa m120 wystrzeliłem tysiące kulek i jeszcze nie pęknoł wiec jest git ;]

Link to post
Share on other sites

sory za duble post ale zlazłem coś naprawdę ciekawego

 

http://sgcusa.com/p4516/FN-FS2000-Tactical-Fore-End-%283830500%29/product_info.html

 

jak widać RIS już dostępny tylko cena wygórowana ale chyba i tak się skusze

 

 

Akurat ta szyna jest dostępna od dawna... to wersja do ostrego FN FS2000 ;)

Jej montaż wymaga nieco modyfikacji ale jest możliwy.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...