Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Zjechane śrubki w GB


Recommended Posts

Witam.

Jest jakiś sposób na otworzenie gearboxa z mocno zjechanymi śrubkami? Zjechane są w górnej połówce GB. Śrubokrętem nie da rady już ich chwycić w żaden sposób.

I jeszcze drugie pytanie: co to jest za klej który "wlewa" się na śrubki w GB -niebieski kolor?

Edited by valadi12
Link to post
Share on other sites

Metody są dwie, albo naciąć główki śrubek pod płaski śrubokręt, albo jeżeli to niemożliwe to pozostaje jedynie rozwiercanie. A to niebiestkie to klej anaerobowy do zabezpieczania gwintów (np.locktite, loxeal, technicoll itp.) Osobiście polecam loctite 222 - o niskiej wytrzymałości, nadaje się również do zabezpieczeń elementów aluminiowych.

Link to post
Share on other sites

Nie rozwiercać całych śrub przypadkiem ;)

wystarczy że zbierzesz wiertłem/frezem sam łepek/łepki i ściągniesz jedną część szkieletu. Szkielet jest nagwintowany na jednej połówce tylko. Jak już ściągniesz jedną połówkę to kombinerkami wykręcisz. ;)

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Zamiast drogich produktów Loctite polecam lakier do paznokci. Zabierzesz mamie/siostrze czy sąsiadce (a może nawet przy okazji będzie jakaś miła chwila z nią sam na sam... ;) ) i nie wydasz ani złotówki przy tej samej skuteczności. A śrubki wymień na imbusy i dobrej jakości.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Co do rad kolegi mastah, to nie tylko odpuściłbym sobie lakier do paznokci, ale też imbusy. Lepiej dobrej jakości "krzyżaki" albo śruby do płaskiego wkrętaka. Po prostu takie najtrudniej uszkodzić.

 

Co do odkręcania, to najlepszym i najmniej inwazyjnym sposobem jest wspomniane w pierwszym poście nacięcie śruby dremlem.

Ja jak nie miałem tego cudownego urządzenia, to radziłem sobie jeszcze inaczej - wkręcona śruba leciutko wystaje z drugiej strony GB - łapałem więc ją odpowiednimi obcęgami - w ten sposób, ze jedna szczęka łapała główke śruby, a druga szczęka - wystającą z drugiej strony GB końcówkę. Ściskałem obcegi mocno żeby szczęki wgryzły się nieco w srubę i przekręcałem - jak już się śrube ruszyło, to potem można ją było do końca odkręcić śrubokrętem, nawet jak frez był mocno zajechany.

Link to post
Share on other sites

a może by spróbować wykrętakiem?

 

http://allegro.pl/listing.php/search?sg=0&...g=wykr%C4%99tak

 

tu masz sporo aukcji , lub możesz zajść do sklepu z narzędziami i powinieneś tam znaleźć .. tylko może być problem bo główki śrubki są trochę przy małe i nie wiem czy jest tak mały wykrętak....

 

jeśli już takowy znajdziesz to należy wywiercić odpowiedni otwór aby tenże wykrętak mógł ,,zahaczyć,, o srubkę

i powoli należy wykręcić śrubkę ..

Edited by Pietia888
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...