Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Konfiguracje Oporządzenia: Część Druga


Recommended Posts

  • Replies 2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

W trakcie rozgrywki nie będzie tak wypchany, bardziej chodzi mi o używanie go w trakcie dojazdu na teren gry, chcę tam chować takie rzeczy jak nakolanniki, rękawiczki, google, hełm, magazynki i jakieś pierdółki.

Potem to wszystko założę na siebie, więc w plecaku zostaną drobiazgi typu portfel, telefon, kulki,jedzenie, zapasowa bateria itp.

Dlatego dobrze by było aby był to plecak w miarę pakowny, który po opróżnieniu może znacznie zmniejszyć swoje gabaryty.

Sądzę, że z tym nie będzie problemu ponieważ większość plecaków ma pasy/ściągacze którymi można regulować rozmiar.

 

Za to zacząłem się zastanawiać nad plecakiem z możliwością zamontowania bukłaka na wodę dlatego ten helikon odpada.

I tak biorę pod uwagę, że plecaka nie będę zdejmował w trakcie gry, strzelamy się na dosyć dużym terenie, nie zawsze kończymy tam gdzie zaczęliśmy i w sumie potrzebny mi taki plecak po to aby mieć wszystko cały czas przy sobie.. Pomyślałem, że skoro ma tylko mnie obciążać to może być trochę przydatny w roli błyskawicznego dostępu do wody.

 

Wiem, że acm raczej nie jest polecaną firmą ale co sądzicie o takim:

http://www.taiwangun.com/wyposazenie-taktyczne/plecaki/plecak-taktyczny-molle-o-pojemnosci-20-litrow-olive-acm.html

 

Jakie są alternatywy do tych maksymalnie 200 zł wliczając też camelbak.

Link to post
Share on other sites

Falcony I miały miejsce na pęcherz z wodą, i ten Helikonowski, jeśli dobrze widzę też ma.

 

Natomiast te 20l ma podizelone na 2 komory i 2 zewnętrzne kieszenie. Fajowy plecak EDC (i w tej roli go od półtora roku używam) ale w lesie mi się nie sprawdził. Chińczycy zresztą kopiują je w wersji 15l, i paru użytkowników bardzo je chwaliło pod względem użyteczności i trwałości.

 

Co do noszenia wszystkich tych pierdółek, magazynków, oporządzenia, nakolanników etc, to ja kupiłęm sobie bawełniany worek z demobilu BW (nie worek marynarski, taki "na pranie") - wrzucam do niego wszystko, co nie mieszka na stałe w moim Essentialu, troczę replikę w pokrowcu na plecak, i zarzucam wór na ramię / opieram go na szczycie plecaka. Superwygodne to to nie jest, ale te parę kilometrów od autobusu i z powrotem daje się przejść. Potem szpej na siebie, worki zwinąć i w plecak...

Edited by Errhile
Link to post
Share on other sites

czy jeżeli pas ma zaczepy do szelek o szerokości 40mm to moge spokojnie kupić do niego płaskie szelki z taśmami 25mm? mam opcje kipienia dobrego pasa w miare tanio, jego minimalny obwód jest nieco większy niż mój i nie wiem czy takie szelki dobrze go ustabilizują.

Link to post
Share on other sites

Moja konfiguracja do min szybkich akcji, krótkich patroli.

 

1linia

wmasg2.jpg

Jakiś chiński rescue belt.

Od lewej:

-medical bhi,

-multitool

-nożyk mora w kydexie

 

2linia

PC od kthula z atrapami sapi m

wmasg1.jpg

od lewej

Przód:

(wszystko PSTG)

-ładownica pistoletowa

-ładownica pistoletowa

-ładownica 2xm4

-ładownica 2xm4

-staza

 

Tył

-map (by wkurzony)

 

W spodniach po jednym magazynku w każdej kieszeni cargo + kilka w map. W map jeszcze jakieś ew żarcie i camel 3l (brak na foto). Jeszcze upchnę gdzieś radio i klamkę.

Link to post
Share on other sites

Chce sobie skompletować jak najbardziej minimalny set do lasu oparty na pasoszelkach. Wybór padł na:

- PT-3 Miwo Lubliniec

- Szelki uniwersalne Miwo Lubliniec

- Od lewej potrójna ladownica na magi M4,

- obok to samo,

- zrzut,

- radio

- utility pouch NFM http://jarmix-militaria.pl/p/72/4248/nfm-apteczka-srednia-pouch-medic-medium-green-ladownice-wyposazenie-taktyczne.html coś w tym stylu

- cargo male,

- podwójna pistoletowa na strzykawki

- na plecy Camelbak w 3C

Dodam, że zmieszczę na siebie rozmiar "S" pasa, gdyż jestem szczupły. Myślicie, że się zmieści, bo ja tam się na tym nie znam. Generalnie, da radę taki set? Coś zmienić, coś dodać?

Z góry dzięki za odpowiedź.

Link to post
Share on other sites

Albo się zmieści, albo się nie zmieści - ciężko powiedzieć, jeśli poza szelkami i pasem nie precyzujesz co konkretnie ma wchodzić w skład tego "setu" (cokolwiek to na Boga znaczy). Natomiast nie widzę sensu odrębnego noszenia ładowarek- żeby się doładować i tak musisz wyciągnąć kulki, mogą leżeć tam gdzie one.

Link to post
Share on other sites

Myślę, że miałeś na myśli ładownicę na 3 magazynki a nie potrójną ładownicę. Nie polecam żadnych ładownic na 3 magazynki. Kolejność na pasie ustalisz dopiero jak będziesz wszystko miał i będziesz wyważał pas, biorąc pod uwagę co z czasem robi się lżejsze. No i pomaluj camela.

Mam też ogólną uwagę do wszelkich podwójnych i potrójnych ładownic. Dla mnie to zło. Dla przykładu takie pistoletowe, gdy są pojedyncze można je wepchnąć praktycznie wszędzie. Nawet na bok wąskiego i małego cargo. Bliźniaków lub trojaczków już tak nie zmieścisz. Pojedyncze ładownice są po prostu najbardziej uniwersalne, choć droższe.

Największą ładownicą jaką masz to cargo. Szukaj jakiegoś z opalsowanymi ściankami bocznymi (2 palsy). Tam będziesz mógł podczepić radio i jedną pistoletową, dzięki czemu oszczędzisz miejsca na pasie. Tylko nie kupuj dużego cargo z PALS z przodu, nie ma sensu chudzielca rozbudowywać na szerokość.

Ostatnia uwaga to wszelkie ładownice na surface mount ITW Nexus. To zło jest, najsłabsza pod względem użytkowania klamra tego typu. Jeśli już to z klamrą surface mount Duraflexa, klamrą QASM oraz oczywiście CITEK/hiszpan.

Link to post
Share on other sites

Dobra, obiecywałem zdjęcia mojej aktualnej konfiguracji, pora się wywiązać.

 

Tak to wygląda w stanie załadowanym:

DSCI1367.JPG

 

I teraz po kolei rozpakujemy:

DSCI1368.JPG

Pas to lekko przerobiony demobilowy holenderski pas od Alicji.

Obok łaodwnicy na magazynek pistoletowy będzie jeszcze latarka (na drugiej szynie), ładownica na nią jest w drodzę :/

 

DSCI1369.JPG

Chest to klon SOE Micro, ładownice do P90 custom igły Aries Outdoor.

To co u góry - znacznik trafienia, kompas, notes i ściąga z pierwszej pomocy - mieszka wewnątrz panelu.

 

DSCI1370.JPG

Jako tło - brytyjska kurtka goretexowa. Kiedy jej nie używam, mieszka na plecaku, przytroczona paskami kompresyjnymi. Jeśli mam taką potrzebę, razem z nią troczę bluzę polarową.

Pęcherz Source, 3l.

Kulek noszę z reguły 1000 w plecaku i 500 w szybkołaodwarce na pasie.

Siatkowa kieszeń na pierdółki - od farby do twarzy i zapalniczki, przez klucze do domu i komórkę po chusteczki nawilżane i higieniczne, (bo mają multum zastosowań).

Sam plecak (nie jest niegdzie dobrze widoczny...) to TT Essential Pack z dorobionym pasem biodrowym.

 

Zestaw wystarcza mi na imprezę bez noclegu (lokalnie organizowane scenariusze nie przekraczają z reguły 6 godzin). W plecaku mam dość miejsca, żeby dorzucić litr wody w Nalgence ze stalowym kubkiem, kuchenkę Esbit, żarcie (np. rację MRE, eSkę czy inne wynalazek - albo po prostu garść batonów chałwy), wejdzie też radiostacja RF-10, choć bez pokrowca. Plecak jest tak mały, że nie wyobrażam sobie, żebym go musiał porzucić w terenie, by zyskać na mobilności.

 

Gdyby był konieczny nocleg - wezmę większy plecak.

Link to post
Share on other sites

shardac - akurat mam równo 190 cm. Czyli zostawić PT-3 i wziąć PT-2?

Wukasz - tak, racja, chodziło mi o ładownicę na 3 magazynki. Źle się wyraziłem. Czyli wtedy odpuszczę sobie te ładownice na 3 magazynki i kupię 3 na dwa magazynki. Co do pistoletowych - dzięki za poradę. Zastosuje się i wezmę dwie ładownice.

Link to post
Share on other sites

shardac - akurat mam równo 190 cm. Czyli zostawić PT-3 i wziąć PT-2?

 

Tak naprawdę to po moich kilku przygodach z pasami MIWO doszedłem do wniosku, że najlepiej byłoby poszukać zupełnie innej konstrukcji - nie MIWO.

 

Jakoś nie potrafię się z tym dogadać po prostu. PT-3 trzyma stabilnie ładownice, nawet AK, ale z drugiej stronie jest naprawdę szeroki i przy kucaniu, klękaniu albo innych akrobacjach potrafi się wżynać. Czasami czułem się w nim jak w pasie ortopedycznym. :icon_smile: PT-2 może nie gwarantować takiej stabilności ładownic (nieco się kolebią), ale jest za to wygodniejszy. Niemniej i tak moim zdaniem jak na pas mający tylko dwa rzędy taśm jest zbyt szeroki.

Oba mają też ten problem, że nie ma co zrobić z naddatkiem taśm, które służą do regulacji klamry.

 

Rozejrzyj się jeszcze - za podobne pieniądze da się kupić coś ciekawego, za okolice 100-120 złotych już naprawdę jest w czym wybierać.

Edited by shardac
Link to post
Share on other sites

W trakcie rozgrywki nie będzie tak wypchany, bardziej chodzi mi o używanie go w trakcie dojazdu na teren gry, chcę tam chować takie rzeczy jak nakolanniki, rękawiczki, google, hełm, magazynki i jakieś pierdółki.

Jeśli chcesz go wykorzystywać tylko do przenoszenia sprzętu na zasadzie "wszystko co w plecaku zakładam na siebie", możesz kupić coś takiego. Po wypakowaniu zwijam go do gabarytów 30 cm długości 10 cm średnicy, przyczepiam do pleców kamizelki i nie czuję że go mam.

 

Jeśli chcesz normalnego plecaka, do dobry jest Grot 20 l Janysporta. Kosztuje 160-180 zł i jest nieporównywalnie lepszy od chińskiego badziewia w tej cenie - swój noszę już 12 czy 13 lat i żadnego zużycia.

Link to post
Share on other sites

Mam Pt-3 z miwo, na 83 stronie fota w linku, no i 185 w dowodzie - jak na razie nie narzekam na ten pas.

Oba mają też ten problem, że nie ma co zrobić z naddatkiem taśm, które służą do regulacji klamry.

Uciąć/zwinąć i skleić izolką.

Edited by wegorz
Link to post
Share on other sites

Na prośbę kilku moich znajomych z WMASG zamieszczam w miarę pełną konfigurację swojego sprzętu.

Po 3 latach postanowiłem wzorem większości postawić na jeden uniwersalny zestaw. Oto on:

b5iseh.jpg

Po kolei elementy zestawu to:

1 linia

vfbeic.jpg

  1. Pas podstawowy Helikona - stanowi także pas do spodni. Wcześniej mając PT-3 musiałem mieć dwa pasy, co bardzo mi nie odpowiadało.
     
  2. Worek zrzutowy Miwo, ma 4 lata, zamówiony oryginalnie w dwóch kolorach khaki i wz.93
     
  3. Podwójna ładownica Miwo L, często używana jako fastmag
     
  4. Kabura IMI na Glocka
     
  5. Średnia kieszeń miwo

W środku oczywiście boczniak, dwa magazynki do głównej, ponadto lornetka Celestron Closeup 7x35 (świetna rzecz) ewentualnie mooltitool

 

2 linia

1448w2w.jpg

  • Kamizelka (chestrigg) NFH Heidrun - kopia produkcji PSTG.
     
  • ładownica na radion Miwo L - ostatni element w wuzecie
     
  • 3x podwójne ładownice Miwo L. wszystkie z "wyłączonymi" rzepami.
     
  • Małe cargo pionowe Miwo L.

Wewnątrz harnesta znajdują się dwa P-MAGi, tak aby nie gniotły mnie w brzuch. 6 kolejnych w ładownicach. Oczywiście radio - Midland G7TX z headsetem MA30L (do wymiany). Na małym cargo kombinerki, wewnątrz kamizelka czerwona (obecny sposób oznaczania trupa w Warszawie). Granat(y) GD-10 oraz speedloader. Dodatkowo w adminie mapy oraz dokumenty. Karty CCS zwykle trzymam na lewym ramieniu w kieszeni.

 

3 linia

 

Plecak Janysport PP-25 z apteczką Janysa. Zwykle służy za przerośnięty camelbak, ale często mam w nim butle GG, kulki i dodatkowy zapas wody. Dodatkowo zmieści różnego rodzaju pierdoły typu drugie okulary, rękawice ciężkie, batony, racje MRE. Główną zawartością jest jednak MON-owa góra od Gore.

Kajdanki bardziej dla lansu, ale raz się przydały i często je nosze.

 

Naturalnie jest to plan taktyczny, który dobrze wygląda do pierwszego kontaktu z wrogiem. Przez to zawartość jest dosyć "płynna". Zdaje sobie sprawę także że jest to rozwiązanie nadmiarowe i można by było zmniejszyć zarówno kamizelkę jak i plecak, tak aby równie dobrze spełniał swoje zadanie. Niestety aktualnie sprzęt jest nowy lub praktycznie nowy, a raczej znaczących różnic nie odczuje na zmianie.

Edited by Filip7370
Link to post
Share on other sites

Powiedz mi proszę, Filipie, dlaczego wybrałeś ładownice na chestriggu z klamrami?

 

Pytam z ciekawości, bo po moich doświadczeniach z podobnymi doszedłem do wniosku, że w airsofcie strasznie wydłużają czas zmiany magazynka. Te ładownice nie są całkiem zabudowane, więc też nie mają atutu całkowitej ochrony przed syfem.

Link to post
Share on other sites

Prawda jest taka że to są moje ładownice od 3 lat, wyćwiczyłem już dawno ruch na 3. Fakt są wolniejsze, ale w moim przypadku daje się sprawnie dobyć magazynek. Teraz istotnie jeśli bym wybierał kupiłbym 6 prostych shingli pojedynczych. Najprostszych bez gumek, bez klapek.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...