Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Konfiguracje Oporządzenia: Część Druga


Recommended Posts

Guest Mati13k

Zdecydowanie szelki + pas! Przy dobrym wyregulowaniu całości i tak większość ciężaru ma iść na biodra, a nie barki, lecz szelki zapewnią stabilność pasa. I do tego lepiej mieć bukłak na plecach przytroczony, niż jako plecak bez pasa biodrowego. Strasznie będzie się "telepał".

 

Beltkit to idealne rozwiązanie do lasu, mam nadzieję, że tam będziesz go używać.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

I do tego lepiej mieć bukłak na plecach przytroczony, niż jako plecak bez pasa biodrowego. Strasznie będzie się "telepał".

 

Niezbyt trafna propozycja - pokrowiec na bukłak może i lepiej mieć przytroczony na stałe ale do kamizelki zintegrowanej, gdy osobne szelki przeszkadzają. natomiast przy stosunkowo lekkim oporządzeniu, jeśli zapewne zamierzamy nosić plecak, lepiej nosić osobny plecak hydracyjny - jeśli nosimy większy plecak łatwiej go zdjąć i włożyć np pod klapę plecaka, a unikniemy niewygody noszenia plecaka i bukłaka jednocześnie. Jeśli chodzi o "telepanie" to chyba w momencie kiedy pokrowiec nie jest wyregulowany, pas biodrowy nie jest tu niezbędny. Z zewnętrznych pokrowców na bukłaki mam Camelbakowskie Thermobaka i MULE i nigdy nic się nie telepało.

Link to post
Share on other sites
Guest Mati13k

Sam od paru tygodni używam camelbaka w plecaku Tri Zip ( m.in. sam mi go doradziłeś i sprawdza się świetnie z RRV ), ale to większy plecak, a kolega chce nosić zasobnik w samym pokrowcu z szelkami. Jeżeli nie ma zamiaru kiedyś kupić plecaka, który można nosić z beltkitem, to lepiej zrobi kupując wkład, który można przytroczyć. To jest tylko moje zdanie.

Link to post
Share on other sites

Wtedy też lepiej zrobi kupując Thermobaka, MULE czy HAWGa - dosyć łatwo je przypiać do pleców kamizelki za pomocą d-ringów i zipów jeśli to koniecznie potrzebne, a jednocześnie mają własne, dobre szelki do noszenia ich samodzielnie.

Link to post
Share on other sites
Guest Mati13k

To by było najlepsze rozwiązanie, szczególnie, że np. HAWG ma jeszcze miejsce na dodatkowe rzeczy, ale kolega nie podał ile ma pieniążków na cały sprzęt.

Link to post
Share on other sites

Cóż, kolega nie powiedział zbyt wiele, ani co do koloru, ani co do kosztów.

 

Ja bym mu proponował mini chestrig od PSTG w Kojocie, takież ładownice i camelbaka Ambusha 500 - będzie miał dość miejsca na wszystko co wymienił.

 

http://www.sklep.rwscetus.com/p,pl,143,cam...ush+ab+500.html

 

http://pstacticalgear.sold.pl/index.php?ac...mp;productId=19

 

http://pstacticalgear.sold.pl/index.php?ac...amp;productId=9

Link to post
Share on other sites

Mundur mam w WZ.93, tak więc starałem się wybierać szpej właśnie w tym camo bądź najbardziej pasujący. Co zaś się tyczy kasy to podliczyłem szpej z Praszki, który podałem w swoim poprzednim poście i wychodzi w granicach 450PLN (cordura, wz.93, taśmy 25mm).

Zerknąłem na linki, które podałeś Catch22 i mam takie pytanko co do tego panelu-nie przeszkadza to w czołganiu? Gram właściwie tylko "w zielone" i miałem do tej pory "chińską kamizelkę utg style" (nie wiem nawet co to za dziwo, w żadnym sklepie tego nie widziałem, a odziedziczyłem po kimś) i to właśnie doświadczenia z kamizelką (a raczej kilka szybkich padnij zakończonych bolesnym wciśnięciem maga w ciało+trochę parteru i piach w ładownicach) popchnęły mnie do myślenia o beltkicie.

Link to post
Share on other sites
Guest Mati13k

W zaleganiu nie przeszkadzają ładownice na klacie, ale to zależy gdzie jakie umieścisz. W czołganiu już MOGĄ przeszkadzać, ale jest jak wyżej. Ogólnie teraz, w dzisiejszych działaniach mało się czołga. Jednak jeżeli wolisz być "przy ziemi" to lepszym rozwiązaniem będzie beltkit, ponieważ nic nie zawadza. Tylko znowu plecak będzie podnosił sylwetkę i skryte czołganie straci sens. Ehh, musisz sam zdecydować. :D

Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy to tu pasuje, ale... :>

 

Weapon Catch - zbędny bajer, czy się przydaje? Są jakieś inne, niż "tradycyjny" czyli rzepowe taśmy spięte wokół broni? Gdzieś mi chyba coś kiedyś mignęło takiego w kształcie obróconej litery "U" - to moje omamy, czy faktycznie coś takiego jest?

 

Pozwole sobie na post pod postem - znalazłem weapons catcha o którym pisałem - robi go LBT, a sam catch ma wszyty magnes :D

Link to post
Share on other sites

Czasem sam siebie zadziwiam, primo: jak się dobrze wysławiam, secundo: wyobraźnią. Nie było pytania-dopiero teraz uświadomiłem sobie głupotę zakładania "szelek" od dromadera na szelki beltkitu, skoro można go zwyczajnie przytroczyć do tychże szelek taśmami. :wink: :poddanie:

Edited by Nath
Link to post
Share on other sites

Mam już pas PT-3 z kilkoma kieszeniami i planuję jego rozbudowę o jeszcze kilka kieszeni i szelki. I teraz pytanie o szelki ST-2 z miwo praszki. Czy zaczepienie kieszeni na radio na jednej szelce i kieszeni na granat na drugiej jest wygodnym rozwiązaniem? Czy Thermobak nie jest za długi, aby go doczepić do pleców szelek? Czy możecie mi ewentualnie polecić jakieś inne szelki? Pas mam w taśmach 20mm i teraz będę musiał ciągnąć dalej z tym nieszczęsnym systemem.

Edited by kacaperek
Link to post
Share on other sites

s6300778j.th.jpg

 

Pas PT-3 + szelki ST-1. Zrobiłem mały update kieszeni. Doszedł pokrowiec na manierkę i apteczka. Magi przesunąłem(8szt) na lewą stronę (słabsza ręka). Chlebak pełni role plecaka na yebankach. Zastanawiam się co stosować zamiennie. Waistpack sds? Jakieś propozycje?

Link to post
Share on other sites

Twardy + comfort pad, albo modułowy "rękaw".

 

@siwek: przemyśl jeszcze raz rozłożenie ładownic - wszystkie 8 magazynków po jednej stronie to za dużo i będzie przeciążać pas. Staraj się możliwie równoważyć to co przenosisz. Nie musi być dokładnie symetrycznie, ale obciążenie powinno być podobne po obu stronach.

Link to post
Share on other sites

Pytanie laika.

Na jakiej wysokości powinno się nosić pas taktyczny z szelkami?

Posiadam PT3 ST-2 + zestaw ładownic i kieszeni.

 

Noszony na wysokości pasa od spodni lekko przeszkadza przy przyklękaniu. Noszony wyżej utrudnia wyciąganie magazynków.

Link to post
Share on other sites

Mój secik:

http://picasaweb.google.com/javnogrzesznik...273792891660130

Od lewej: 9mm pouch, m60 pouch, utility, canteen, m60, 9mm. Na plecach ładownica na radio.

Zastanawiam się czy nie wywalić utility i na jej miejsce wsadzić drugiego canteen poucha.

 

Zalezy mi na mobilności przy bieganiu oraz czołganiu.

Biegam z m60/m16.

 

Macie Panowie jakieś sugestię aby jeszcze bardziej usprawnić set?

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...